Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 lipca 2025 09:22
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie intensywnie padać!

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne IMGW
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Będzie intensywnie padać!

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

1. stopień zagrożenia dla powiatu oleśnickiego. Będzie intensywnie padać!

 

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu przypomina, że dla poszczególnych powiatów województwa dolnośląskiego wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne na najbliższe godziny.

W związku z sytuacją Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska wspólnie ze służbami zorganizowała dziś telekonferencję z przedstawicielami Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego.

 RZGW we Wrocławiu informuje, że zbiorniki przeciwpowodziowe są w pełni przygotowane i posiadają wymagane lub zwiększone rezerwy retencyjne. Ze względu na trwającą suszę suche zbiorniki są gotowe do podjęcia pracy w przypadku intensywnych opadów.

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne IMGW:

 2. stopień – silne opady deszczu (do wtorku 8 lipca, godz. 20.00) Prognozowana suma opadów od 40 mm do 70 mm.

– powiaty: dzierżoniowski, ząbkowicki, kłodzki

W tych rejonach mieszkańcy otrzymali ostrzeżenia poprzez system RCB.

 1. stopień – intensywne opady deszczu (do czwartku, godz. 8.00) Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm.

– powiaty: milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński

Ostrzeżenia hydrologiczne (2. stopień) obowiązujące na terenie województwa:

– wezbrania rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych dotyczą odcinków rzek w zlewniach: Widawy, Ślęzy, Oławy oraz Nysy Kłodzkiej

– dla zlewni Nysy Kłodzkiej: ostrzeżenia obowiązują do środy, godz. 23.00

– dla pozostałych zlewni: do czwartku, godz. 10:00

Służby apelują o zachowanie ostrożności, unikanie przebywania w pobliżu wezbranych cieków wodnych oraz o regularne śledzenie komunikatów pogodowych i hydrologicznych z wiarygodnych źródeł, w tym aplikacji RSO.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ciekawe 08.07.2025 17:45
MGK zdążyło wyczyścić studzienki ?

zw-kowalski 08.07.2025 13:21
Zatem starosta powinna zamknąć przejazd pod przejazdem kolejowym. A powiatowy inspektor budowlany powinien wyłączyć z użytkowania przejścia pod peronami. Do pracy starości i etatowy członek zarządu.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AntynatalistaTreść komentarza: Nie. To z życiem i ludźmi jest coś nie tak. Ale natura zrobi z tym porządek raz na zawszeData dodania komentarza: 12.07.2025, 05:55Źródło komentarza: Choroby przenoszone drogą płciowąAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Europejczyk. I powinni oni pić Pepsi i coca cola i odżywiać się w McDonald's i Burger King ?Data dodania komentarza: 12.07.2025, 01:48Źródło komentarza: Chce usunięcia flagi Ukrainy z sali obrad Rady Miejskiej OleśnicyAutor komentarza: Good JobTreść komentarza: No OK, co by nie mówić, jest to bardzo dobra wiadomość. Tylko tak patrzę na to zdjęcie i myślę sobie, że sukces ma bardzo wielu ojców (i matek), czasem dość zaskakujących.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 00:38Źródło komentarza: Sejmik przyznał dotacje na infrastrukturę sportowąAutor komentarza: Good NewsTreść komentarza: >>Już niebawem będziemy mogli przeglądać wszystkie ogłoszenia o pracę z sektora publicznego w jednym miejscu na portalu ePraca. Jeszcze w tym miesiącu Rząd uruchomi Centralną Bazę Ofert Pracy w “budżetówkach”. To świetna informacja dla osób poszukujących pracy w urzędach, szkołach, placówkach publicznych, szpitalach etc. Data dodania komentarza: 12.07.2025, 00:33Źródło komentarza: Protestują, bo chcą zniesienia dwukadencyjnościAutor komentarza: Zw-KowalskiTreść komentarza: rek. Burku. Zamiast się cieszyć, że poseł jest mieszkańcem powiatu to ciebie to wkurza. Poprzednio nie w smak wam była Kempa a wcześniej inny poseł. To może pamiętasz sromotną porażkę bronsia ?Data dodania komentarza: 11.07.2025, 23:32Źródło komentarza: Poseł z Oleśnicy przyrównał Ruch Obrony Granic do nazistówAutor komentarza: zw=kowalski:-)Treść komentarza: Wystarczy popatrzeć na to co zrobił bronś przez kilkadziesiąt lat aby być za dwu kandecyjnoścją.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 23:29Źródło komentarza: Protestują, bo chcą zniesienia dwukadencyjności
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic