Czy radny z Sycowa straci mandat?

  • 08.08.2020, 13:33
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Czy radny z Sycowa straci mandat? Zbigniew Nowak
Kilka lat temu sycowski radny Krzysztof Lentka miał podobne problemy. Czy tym razem efekt sprawdzenia jego działalności będzie inny?

Jak ujawniła Panorama Oleśnicka, ponownie czarne chmury zbierają się nad Krzysztofem Lentką, radnym Rady Miejskiej w Sycowie (powiat oleśnicki).

Przewodniczący Rady Robert Dziergwa poinformował w poniedziałek radnych, że otrzymał od burmistrza Sycowa pismo, w którym Dariusz Maniak powiadamia go o tym, iż mogło dojść do naruszenia art. 24 f Ustawy z o samorządzie gminnym. To ograniczenia w zakresie działalności gospodarczej radnego i pełnionych przez niego funkcji. Mówi o tym, że radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat.

Burmistrz prosi o przeanalizowanie sytuacji, a jeśli doszło do naruszenia prawa, to o wszczęcie procedury wygaszenia mandatu. I wskazuje, że radny - według posiadanych przezeń informacji - wykonuje prace na rzecz Sycowskiej Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. prace, jako jeden z podwykonawców, w modernizowanej oczyszczalni ścieków, tj. na majątku komunalnym gminy. Rada Miejska najprawdopodobniej skieruje sprawę do zbadania przez Komisję Rewizyjną.

60-letni Krzysztof Lentka (wybrany z listy PSL) jest obecnie radnym z najdłuższym stażem. Po raz szósty pełni mandat. Był wiceprzewodniczący Rady Miejskiej (2010-2014). Jest prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem Zakładu Budowlano-Montażowego.

Już w 2017 roku pojawiły się wobec niego wątpliwości związane z pracami jego firmy na rzecz gminy. Centralne Biuro Antykorupcyjne napisało do Rady Miejskiej, aby sprawdziła, czy firma Lentki wykonywała odpłatne usługi na rzecz Sycowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W nim gmina Syców - podobnie jak w SGK - ma udziały w wysokości 100 proc. Wtedy okazało się, że były to prace na rzecz wspólnot mieszkaniowych i radny mandatu nie stracił. Jak będzie teraz?

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol
Karol 11.08.2020, 07:25
Pani Sz. z infrastruktury też przetestowana bo z przeniesienia. Wyrzuciliście wieloletniego pracownika a na jego miejsce znajomą pana zastępcy.Zawsze jakiś kredycik mamusia zalatwi.Teraz tam tyle osób do pracy że inwestycje to nabiorą tempa.Zobaczymy?
Tak
Tak 10.08.2020, 22:22
Do GM. Na pewno dobrym kandydatem jest, już przetestowana.
An...
An... 10.08.2020, 21:38
Dura lex, sed lex ,tak mi się też przypomniało.
Irek
Irek 10.08.2020, 16:30
Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Tak mi sie przypomniało stare powiedzenie.
Ania Z.
Ania Z. 09.08.2020, 22:47
Z tego co gadają na wsi to będzie się działo. Burmistrza słuchy doszły i atakuje bo co mu zostało.
UM
UM 09.08.2020, 22:07
A znasz jakiegoś trepa czystego jak łza?nierealne, w Ostrzeszowie też zadowoleni nie byli. Burmistrz to karierowicz, trochę raczkujacy. Dyrektor MOSiR gościu zarąbisty felietonista ale nie do roboty. Sekretarzyna z Doruchowa też nie popracował, z polecenia ale nie popracował,jak się dowiedzieli jaki gagatek z niego to go odstrzelili.
Obserwatorem Romano
Obserwatorem Romano 09.08.2020, 21:58
Ali wtedy kiedy moment będzie najbardziej odpowiedni.
Obserwatorem Romano
Obserwatorem Romano 09.08.2020, 14:37
Pan Maniak donosił do biskupa teraz donosi na radnego. Czy sam jest czysty i jego radni też ? Jak wybije godzina W i na klikę przyjdzie czas.
Ali
Ali 09.08.2020, 15:33
He he a kiedy ta godzina wybije ? Sycowski powstaniec sie odezwał śmiechu warte. Klika? A gdzie byłeś przez ostatnie 25 lat?????
Weźcie się do roboty
Weźcie się do roboty 09.08.2020, 13:13
Sądząc po tych komentarzach to jest jakieś przedszkole w tej gminie.Burmistrz to sobie do serca wziął za bardzo na serio żeby nowe przedszkola tworzyć.Czy wy tam pracujecie wogòle ?czy tylko kawki i ciasteczka później te *** to rosną.Zawsze myślałem że osoby pracujące na stanowiskach urzędniczych to nieroby,teraz to się potwierdza a już faceci to takie kobiety w spodniach.
Nero
Nero 09.08.2020, 12:57
Szkoda dobrego czlowieka
Żal....
Żal.... 09.08.2020, 12:19
Maniak też był dwie kadencje rsdnym i nic nadzwyczajnego nie zrobił.W STBS i ZGK nowy skład więc nieźle donoszą.Dyktator wszystko podporządkował sobie.Ludzie chcieli coś zmienić aby Syców się rozwijał.Chodzi tutaj o nowe stanowiska pracy dla mieszkańców Sycowa tak jak rozwija się Kępno czy Ostrzeszowie.Tylko nie chodzi tutaj o stanowiska w gminie dla znajomych ,tylko dla zwykłego Kowalskiego czy Nowaka.
mak
mak 09.08.2020, 11:29
Był w radzie czas Cichonia, czas Moniuszki i innych wieloletnich radnych. W swoim czasie byli dobrzy. Ale czas kazdego sie kończy. Czas Lentki tez powinien się skończyć juz kadencję temu. To żadna wartość dodana
J. K
J. K 09.08.2020, 10:44
Akurat panie z USC to przemiłe, zawsze pomocne, mimo że mają mnóstwo pracy, uśmiechnięte. Przecież tam zawsze kolejki, zawsze dużo ludzi i jakoś potrafią się zachować.
A te młode pracownice? Bez kija nie podchodź, wszystkie rozumy pozjadały, najmądrzejsze i najpiękniejsze.
Kolega szefem.

Wybór
Wybór 09.08.2020, 10:21
Taka prawda, ostatnio słyszałam jak dziewczyna nie wiem czy jest na starzy czy odrabia praktyki mówiła,, Darek już nie może doczekać się kiedy skończę i przyjdę do niego pracować,,
Darek to burmistrz, kolega.
Czyli stanowisko na nią czeka.
Ludzie nie głosowali na Maniaka dlatego, że chcieli go jaka burmistrza tylko dlatego, że nie chcieli Kocińskiego.
Chłopak chyba o tym wie.
Też tak głosowałam.
A był rozsądny człowiek p. Kuźmicz.
I to byłby dobry wybór.
GM
GM 09.08.2020, 11:26
Po pierwsze nie wiesz czy sobie wazności nie dorabiała mówić per Darek . Po drugie może jest faktycznie dobrym kandydatem i warto na nią postawic. Po trzecie myślisz że gdyby burmistrzem został ten twój Kuźmicz to by nie zatrudniał ludzi których zna ? W tym PSL jest najlepszy w Polsce . No może był bo jego czas pod światłym przewodnictwem doktor Kosiniiaka już się kończy. Kuźmicz to byłaby kontynuacja stagnacji. A za Maniaka Syców się uaktywnił w każdej dziedzinie . Każdy rozsądny człowiek w gminie to widzi
moe
moe 10.08.2020, 14:34
Buahahaha...Darek, co ty wypisujesz?
Paweł
Paweł 09.08.2020, 08:27
Burmistrz starszych pracowników nie szanuje.Mlody człowiek więc lubi otaczać się młodymi kobietami. Konkursy wygrywają młodzi po stażach. Młode dziewczyny które planują rodzinę, zbyt długo nie pracują i szybko zakładają rodziny. Znowu takim sposobem robi się wakat tyle że na zastępstwo i koszta rosną no mamy na utrzymaniu już dwie osoby.Jakby tego było mało inne działy są bardzo brzydko nazywane. Np. na USC mòwią paliatyw a bardzo fajne panie tam pracują.
:)
:) 09.08.2020, 11:34
A ty bys młodych dziewczyn wokół nie lubił ?
UMiG
UMiG 09.08.2020, 07:43
Do Pracownik. Cala prawda to co piszesz.Przychodza osoby bez wykształcenia jakie jest potrzebne na danym stanowisku. Ma być wepchnięta to jest .Ostatnio pani sama rozgadywała jak to startowała razem z córką radnego w konkursie, gdzie wszyscy wiedzą u nas że jest konkurs rozpisany pod tą osobę Później Burmistrz podczas rozmowy powiedział że i tak wybiera córkę radnego .Pani ktorej nie przyjął oczywiście nie omieszkała o tym poinformować całej gminy.Pòzniej zaproponowano jej stanowisko,umie kobieta walczyč.Nastepny konkurs już ustawiono pod nią.No ale takim to sposobem tam pracuje.Wiec mówmy głośno co się dzieje. Takiego bałaganu dawno nie było.
Pracownik
Pracownik 08.08.2020, 23:49
Radni ktorzy byli kilka kadencji, ze starzem, starsi wiekowo sa zle odbierani. W gminie rzadzi mlodzierz.
Pracownicy gminy ze starzem, doswiadczeniem zawodowym nie licza sie. Odbierani sa przez wladze jak zlo konieczne. Czeka sie kiedy odejds na emeryture bo na ich miejsce sa juz osoby.
Radny ktory wiele zrobil dla gminy, dla mieszkancow jest niewygodny wrecz przeszkadza. Ma inne zdanie, moze nie takie jaiego sie oczekuje?
W.gminie.ogolnie zle się pracuje bo nikt nie.liczy sie z pracownikiem ktory przeprscowal wiele lat i ma doswiadczenie.
Licza sie mlodzi.
Przemo
Przemo 09.08.2020, 07:46
A konkrety ? Co takiego dla gminy zrobił radny Lentka? Jakoś sobie nie przypominam... Po latach stagnacji dzieki tej młodzieży i burmistrzowi w gminie coś sie ruszylo, wyszliśmy poza swoje opłotki wreszcie
D.J.
D.J. 08.08.2020, 23:21
Lentce to ten mandat
kolo pupy lata.
Mojej rodzinie bardzo duzo pomogl kiedy dotknela jednego z nich ciezka choroba. Nie jako radny ale jako czlowiek z sercem.
Wstyd ze tak zachowuja sie niektore osoby.
Basia
Basia 08.08.2020, 23:08
Ludzie chyba powariowaliscie piszac takie glupoty.
Faktycznie, ludzka.zlosliwosc nie zna granic.
Nie macie problemow i zajmujecie sie glupotami.
A na dodatek wszystkiego piszecie nieprawde.
Zazdrosc kazdemu i o wszystko was zzera. Cieszcie sie ze zdrowia, takie trudne czasy nie wiadomo co kogo czeka a wy tylko patrzycie zeby komus dokopac.
Pomocny
Pomocny 08.08.2020, 23:00
Macie co wybraliście, donosiciela.Nie chcieliście Kocinskiego bo mieliście żal o szpital, tak naprawdę to pan Lentka najwięcej pracy wykonywał tam wòwczas i towarzyszył pani Glowackiej.Dzieki niej zostały wywiezione wszystkie możliwe sprzęty.Z dwojga złego wybraliście to macie teraz.Glowacka siedzi teraz i się cieszy.

Pozostałe