Napisz list do Mikołaja. Mikołaja Reja!

  • 2 dni temu, 11:06
  • Anna Zasada, dyrektor Oleśnickiej Biblioteki Publicznej
Napisz list do Mikołaja. Mikołaja Reja!
Międzynarodowa świąteczna akcja pisania "Listów do Mikołaja... Reja".
Na koniec roku 2021, w którym obchodziliśmy jubileusz 75-lecia biblioteki oraz w związku ze zbliżającym się okresem Bożego Narodzenia, oleśnicka biblioteka wraz z „Biblioteką W Pudełku” oraz grupą "Jesteśmy W Kontakcie" z miejscowości Ólafsvík na Islandii we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy startuje z nową i wyjątkową akcją!

Z Polonią na Islandii połączyła nas miłość do książek oraz chęć realizowania nietuzinkowych pomysłów! I tak pojawiła się idea zrealizowania wspólnej akcji wysłania świątecznych „Listów do Mikołaja… Reja”!

W ramach tej międzynarodowej zabawy i wymiany polskie rodziny na Islandii przygotują 37 kartek z życzeniami do mieszkańców Oleśnicy! Kolejne 37 kartek wraz z jedną kartką bonusową przygotują natomiast uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz pracownicy oleśnickiej biblioteki. W sumie 75 kartek, które razem stworzą dwie unikalne wystawy - jedną w Oleśnicy, drugą w Ólafsvíku.

Wszystko to by przybliżyć Czytelnikom postać Mikołaja Reja, a także by budować międzynarodowe partnerstwa w oparciu o miłość do książek!

Anna Zasada, dyrektor Oleśnickiej Biblioteki Publicznej

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe