Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 08:25
Reklama
Reklama

NASZ NEWS: Oleśnica wchodzi do nowej spółki. Obejmie udziały w kwocie 3 mln złotych

Na sesji Rady Miasta pojawi się uchwała o utworzeniu przez miasto Oleśnica spółki z o.o. SIM KZN "Zielona Dolina". O co chodzi?
NASZ NEWS: Oleśnica wchodzi do nowej spółki. Obejmie udziały w kwocie 3 mln złotych

Autor: pixabay.com

Chodzi o rządowy program Krajowy Zasób Nieruchomości. Do najważniejszych zadań KZN należy m.in. gospodarowanie nieruchomościami wchodzącymi w skład Zasobu, tworzenie warunków do zwiększenia dostępności mieszkań, podejmowanie działań mających na celu realizację inwestycji mieszkaniowych, tworzenie warunków ułatwiających powstawanie mieszkań gminnych i in.
 
KZN został powołany głównie do realizacji rządowego programu "Mieszkanie Plus". KZN w porozumieniu z gminami w Polsce tworzy spółki (SIM), których celem jest budowa budynków mieszkaniowych w ramach mieszkaniowego zasobu gminy, mieszkań na wynajem o czynszu normowanym, jak i mieszkań o charakterze rynkowym (na wynajem i sprzedaż).

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli SIM, realizuje budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. SIM-y to spółki tzw. not for profit, budujące mieszkania społeczne.

Miasto Oleśnica planuje wnieść do tworzonej spółki SIM udziały w kwocie 3 mln zł.
 
Dla kogo mieszkania w SIM?
  • Dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, a mają tzw. „zdolność czynszową”;
  • Dla osób, których dochody są zbyt wysokie, by przyznano im lokal komunalny;
  • Dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości;
  • Pierwszeństwo najmu będą miały osoby wychowujące przynajmniej jedno własne lub przysposobione dziecko, o którym mowa w art. 7 ust. 1a ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1116);
  • Pierwszeństwo najmu będą miały osoby starsze w rozumieniu art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o osobach starszych (Dz. U. poz. 1705) – tj. osoby, które ukończyły 60. rok życia.
  •  

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jan Beton 16.06.2022 10:31
Przecież mieszkanie plus to niewypał. Mateusz obiecał 100 tys mieszkań, nawet 1/4 nie wybudowali. A um olesnica w to brnie, za dużo kasy mają może lubią ją narnotrawić, chyba że brons lubi tak deweloperów ze ma to jakieś drugie dno

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: just jokingTreść komentarza: A ciebie Zbysiu, cechuje poczucie humoru na poziomie tego pomarańczowego klauna trampka.Data dodania komentarza: 29.04.2024, 06:47Źródło komentarza: A czy Ty znasz grzyby?Autor komentarza: KtośTreść komentarza: To niech na wiosce zbudująData dodania komentarza: 29.04.2024, 06:13Źródło komentarza: Temat spalarni w Sycowie żywy także po wyborachAutor komentarza: OleśnicaTreść komentarza: Śmieci na planowanej trasie spaceru zostały wcześniej uprzątnięte :) dobre duszki :)Data dodania komentarza: 28.04.2024, 23:56Źródło komentarza: Eko-spacer Polski 2050 do parkuAutor komentarza: Stop FolksdojczomTreść komentarza: Lwów , Stanisławów oraz inne miasta nigdy nie były polskie. One zawsze były ukraińskie. A historia nas kłamie, że były polskie" Wariatów nie brakuje! To jest rusko- niemiecki punkt widzenia!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 22:34Źródło komentarza: Burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy pożegnali się /FOTORELACJA/Autor komentarza: Kresowiak ze SmolnejTreść komentarza: Za to zdanie, które jest kłamstwem śmiało można nazwać cię ruską onucą?!! Zajrzyj do Smolnej a Łopata wyedukuje ciebie rusko onuco na normalność!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 22:29Źródło komentarza: Burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy pożegnali się /FOTORELACJA/Autor komentarza: Pucio GucioTreść komentarza: Wy zw! Zwyczajnie jesteś zwyczajnie niedouczony! Od XIV w. do pierwszego rozbioru Lwów należał do Królestwa Polskiego a następnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Lokowania miasta na prawie magdeburskim dokonał Kazimierz Wielki w 1356 r. Dał wówczas prawo wszystkim mieszkańcom - Polakom, Rusinom, Ormianom, Żydom i Tatarom - do zachowania swojej religii, praw i obyczajów. Dzięki temu miasto aż do drugiej wojny światowej było wielokulturową mozaiką i siedzibą aż trzech arcybiskupstw - rzymskokatolickiego, prawosławnego i ormiańskiego. Lwów był miastem królewskim, obok Krakowa, Gdańska i Torunia. W XVII w. był drugim po Gdańsku największym i najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Zw! Lekcje historii pobierałeś od Edmunda Edmuntowicza, czy od tego komunistycznego historyka co to opisywał co myślał Soviet - ten Gwalcieciel, Morderca i Grabieżca??!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 22:16Źródło komentarza: Burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy pożegnali się /FOTORELACJA/
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic