Pozycjonowanie stron – na czym polega profesjonalna usługa?

  • 30.03.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Pozycjonowanie stron – na czym polega profesjonalna usługa?
Pozycjonowanie stron stało się fundamentem efektywnej działalności w Internecie. SEO to skrót z angielskiej nazwy Search Engine Optimization, która oznacza optymalizację pod kątem wymogów wyszukiwarek internetowych. Powszechnie wiadomo, że uwaga większości osób ogranicza się do kilku pierwszych wyników wyszukiwania. Na drugą stroną wyświetlanych rezultatów zagląda mniej niż 10% użytkowników.

Efektywne konkurowanie o nowych klientów, zagwarantowanie sobie widoczności w internecie, aktywne promowanie produktów i usług – rezultat wszystkich tych działań w dużej mierze zależy od znalezienia się na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stanowi zatem szereg zabiegów na stronie, które biorą sobie za cel poprawę jej pozycji w Google i zwiększenie ruchu na stronie.

Etapy usługi pozycjonowania

Usługa pozycjonowania to kompleksowy proces, oparty na kilku etapach. Fundamentem pod przyszłe pozycjonowanie staje się stworzenie planu działania. Początkowy audyt SEO dokonywany przez specjalistów pozwala wyłapać błędy na stronie, które powstrzymują algorytmy Google przed właściwą interpretacją jej zawartości, a także oceną jej jakości. Analiza aspektów technicznych strony klienta daje możliwość kreowania efektywnych rozwiązań w procesie optymalizacji SEO. Czasem wystarczy wyłączenie z widoczności paginacji stron, innym razem usunięcie problemu związanego ze zbyt długim ładowaniem się witryny. Czasem nawet niewielka zmiana na stronie może wpłynąć na lepszą widoczność serwisu.

Następny etap przynosi działania wdrożeniowe, których podstawowym elementem staje się m.in. copywriting SEO. Modyfikacja istniejącej treści na stronie, a także tworzenie nowych artykułów lub opisów produktów, odbywają się z wykorzystaniem słów kluczowych funkcjonujących w danej branży. Dostarczane treści muszą nieść wartość merytoryczną dla odbiorców, odpowiadając na ich pytania i rozwiązując problemy.

Oczywiście powyższe działania nie zamykają pełnej listy etapów pozycjonowania. Aby zwiększyć widoczność strony, należy również założyć wizytówkę Google Moja Firma czy zadbać o odpowiedni link bulding.

Profesjonalizm firmy świadczącej usługi pozycjonowania widać w ciągłym dążeniu do poprawy własnych działań. Analiza i raporty w czasie trwania projektu gwarantują utrzymanie właściwego kierunku procesu pozycjonowania, który musi przynosić wymierne korzyści. Usługi konsultingowe gwarantują fachową pomoc na każdym etapie realizacji usługi. Warto pamiętać, że pozycjonowanie to ciągły proces dostosowywania się do nowych, ulepszonych algorytmów Google. Bez tego nie ma możliwości zdobycia wysokich pozycji.

Usługi SEO szyte na miarę biznesu klienta

Pozycjonowanie strony internetowej wymaga zrozumienia modelu operacyjnego firmy klienta oraz środowiska biznesowego, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo. Tworzenie spersonalizowanych treści na stronę przynosi doskonałe rezultaty. Zwiększenie widoczności dla strony internetowej umożliwia Artefakt.pl – pozycjonowanie czynimy dostępnym dla każdego przedsiębiorcy internetowego. Usługi SEO świadczone przez Artefakt stanowią efekt wieloletniego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Kompleksowość projektu pozycjonowania wyraża się w opiece nad biznesem klienta i monitorowaniu efektów usługi w całym okresie współpracy. Artefakt.pl gwarantuje firmom skuteczność proponowanych metod, czyniąc pozycjonowanie doskonałym narzędziem do zwiększania zysków.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: