Brak zgody władz Oleśnicy i związku żołnierzy AK w sprawie Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 25.02.2021, 16:52
  • rpr
Brak zgody władz Oleśnicy i związku żołnierzy AK w sprawie Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Krzysztof Dziedzic
Tak jak przed rokiem uroczystości będą podwójne, osobne.

Znów będziemy mieli miejskie i społeczne obchody Narodowego wy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tak było już w roku 2020. Miejskie obchody zorganizują władze Oleśnicy, a społeczne Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Oleśnica.

- Rozmowy w sprawie wspólnego świętowania nie zakończyły się powodzeniem

- mówi burmistrz Jan Bronś.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

$
$ 26.02.2021, 21:11
Jak ktoś ma inne zdanie to pisowiec
bezcenne
bezcenne 27.02.2021, 05:27
Jak ktoś ma inne zdanie niż pisomatołek to Żyd/lewak/LGTB (niepotrzebne skreślić).
Jan
Jan 27.02.2021, 12:34
A dlaczego niby mam zgadzac sie z lewakiem? 50lat to mało by poznać co to za formacja? O tzw. LGBT i ich ideologii nie wypowiadam się, gdyz to nawet nie przystoi. Próbki mamy w osobie M. Kasperowicz czy SK.
bezcenne
bezcenne 26.02.2021, 19:34
Argumenty pisomatołków!
@
@ 26.02.2021, 19:16
zw-kowalski to posowiecki bękart!
Półkownik w stanie wzwodu
Półkownik w stanie wzwodu 26.02.2021, 19:03
Pamiętajcie - Armia Czerwona nie gwałci !!!!
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 23:37
A czy to nie Bury jest tym, który nie wykonał rozkazu i został skazany na karę śmierci. Dowódca oddziału udał się na wigilię i jemu powierzył oddział. A on koniecznie chciał iść na zabawę świąteczną i nie wykonał rozkazu. Wraz z częścią oddziału poszedł na zabawę. Niemcy poszli po śladach w śniegu i wystrzelali część oddziału. Z tego co piszą i zeznają świadkowie to zginął pijany.
Gajowy
Gajowy 27.02.2021, 13:43
Nachlany bohaterowicz ?
Jan
Jan 26.02.2021, 16:25
zw-kowalski. Patriota ze Szwecji wziął się teraz za historię, za ludzi , którzy nie godzili sie na rządy Sowietów i próbuje wyłuskac jakiś jeden chociaż przykład by uznać ŻW za bandytów ; to tak jak w 25tys grupie ksiezy szukamy jednego co zgdzeszyl, ale wszyscy to już pedofile. To może poznajmy szlachetą Szwecję,( potop szwedzki) Szwedzi napadli na Polskę, gdy ta prowadziła wojnę z Rosją
Okradali na potęgę polskie biblioteki, 8 razy Szwedzi obrabowali katedre na Wawelu, min. zrywając srebrna blachę z grobowca św. Stanisława i zabierając stamtąd złoty relikwiarz. Podobny los spotkał sakrofagi królów polskich. Ukradli np. złota zbroje króla Zygmunta Augusta. Z zamku Królewskiego wynoszono nawet złote klamki, z zamku w Nowym Wisniczu wywieziono 150 wozów łupów. Dotychczas Szwdzi tych skarbów nie zwrócili Polsce, ale czas sie upomnieć. Ogółem całkowicie obrócili w ruine 180 polskich miast, 190 wsi 80 zamków, 130 kościołów 30 młynów. Straty w ludziach 40-70proc.
Ale podczas gdy wybuchły I i II wojna światowa kraj neutralny, to tak jakby nie miał swego zdania co do np. Hitlera.Lepiej po cichu robic jakieś geszefty.
Zwkowalski
Zwkowalski 26.02.2021, 18:26
Jan. To zasługa polskiej szlachty. Szlachta nie stawiła się na pospolite ruszenie. Król jak rząd w 1939 uciekł . A Szwedzi grabili Polskę na wzór grabienia Rusi przez Polskę. Poza tym do grabienia wykorzystywali Polaków. Polacy woleli być pod służbą króla szwedzkiego niż polskiego. Część żołnierzy wyklętych nie walczyła o wolną Polskę a o kasę i utrzymanie. Wiele dni poświęciłem na to aby poznać prawdę o burym i jemu podobnych. Nie życzę PiS aby opozycja walczyła o konstytucję i demokrację tak jak to robili zw.
Jan
Jan 27.02.2021, 12:27
Co za brednie! Szwedzi nie chca pamietać,że utrzymywali sie przez 30lat tylko z podbojow i grabiezy!. Polska posiadala ziemie na Wschodzie ale nie grabila,zabijala i palila jak robili to Szwedzi.Przez pokolenia nie moglismy sie podnieść po tej pożodze.Szwecja to lewacki bandyta ktory zniszczyl RP i ktory unika odpowiedzialnosci!
.
. 25.02.2021, 21:35
Bronś nie potrafi normalnie. Ten typ tak ma. Pora na zmiany
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 22:50
Kropka. Ale on panuje dzięki wam. Kto go wybrał ? Nie ja ? Czy ktoś go wam go przywiózł w teczce z ZSRR ? Nie ! ZSRR nie była zainteresowana Bronsiem !. Czy Bronsia narzuciła wam Bruksela ? Nie ! Tyle razy wybraliście go w rzekomo demokratycznych wyborach a teraz lamenty na tym forum. Zamiast tu marudzić na tym forum i przerabiać pożywienie na stolec zróbcie coś konkretnego. Coś na wzór SK. popatrz ile osób było na SK. Zbierz marudy z tego portalu i zróbcie akcję pod ratuszem na wzór SK oczywiście bez hasła wyp.....
POchodzeniowiec
POchodzeniowiec 26.02.2021, 20:46
W sumie przybył ze wschodu .... z Wieruszowa .....
wujek dobra rada
wujek dobra rada 25.02.2021, 23:08
Ciemny ludek pierdziszewski wszystko kupi!
wszystko
wszystko 25.02.2021, 20:22
Niestety trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w walce o 'wolność' można zabijać i okradać niewinnych ludzi...szczególnie jak się uważa za 'katolika'?
Bóg z nami, ch** z wami
Bóg z nami, ch** z wami 25.02.2021, 21:08
Nie można, ale w czasie wojny nikt sobie takich pytań nie zadaje.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 22:51
No. Masz rację. Niemcy na pasach mieli "Gott mit uns".
Hans zu Oels
Hans zu Oels 25.02.2021, 23:17
Otóż to.
Bauer aus Rathe
Bauer aus Rathe 26.02.2021, 19:05
Genau !!!
hipokryta katolicki
hipokryta katolicki 25.02.2021, 21:19
To rozumiem że 'nic się nie stało, i takim 'burym' można stawiać pomniki?
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 22:55
Do hipokryty. W Polsce można. Jak poczytałem o Burym to byłem przerażony kogo teraz wynoszą na ołtarze. A IPN stwierdza, że nie może nic zrobić bo ustawodawca (Sejm RP) nie wziął pod uwagę, że zbrodnię ludobójstwa mogły popełniać dwie wrogie strony. Sejm RP z założenia uznał że złe było PRL a ŻW itp to tzw. święte krowy.
weredyk ateista
weredyk ateista 25.02.2021, 21:28
Oczywiście.
Nie jednemu takiemu narody pomniki stawiały.
wszystko
wszystko 25.02.2021, 23:09
Hipokryzja pisomatołstwa nie zna granic!
keine grenzen
keine grenzen 25.02.2021, 23:24
Eeeee, hipokryzja pismoatołstwa jest dość ograniczona do granic Rzeczypospolitej.

A zobacz jak na świecie czczony jest np. Che Guevara.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 19:51
Zainteresowałem się żołnierzami wyklętymi gdy piewcami ich czynów zostali oleśniccy patrioci. Wcześniej wiedziałem tyle co z lekcji historii. I jak poczytałem w różnych źródłach, w tym dokumenty IPN, to stwierdziłem, że trzeba by zrobić listę prawdziwych żołnierzy wyklętych oraz zwykłych bandytów. Niedawno zmarła kochanka Łupaszki. Jakoś KK pomija, że Łupaszko pozbył się żony i żył na tzw kocią łapę z ową panią. Ja jako ateista nie mam nic przeciw temu ale PiS co chwile punktuje jakiegoś rozwodnika. Dorn dla Kaczyńskiego był zły bo nie płacił kilkunastu tysięcy alimentów. Zły był Kijkowski bo też nie płacił ok 8 tys alimentów. Teraz na tapecie jest były premier Marcinkiewicz. A w samej Oleśnicy MOPS musiał zgłosić do prokuratury około 400 ojców którzy nie są płacić takich alimentów.
Wracając do wyklętych to przede wszystkim nie wykonali rozkazu o rozwiązaniu AK.
Gdyby metody Żołnierzy Wyklętych przyjął Strajk Kobiet, Obywatele RP i inni to aparat PiS szybko by im pokazał odpowiednie miejsce. Dziś za siedzenie z białą różą na chodniku potrafią przyjechać do ciebie o 6 rano i zakutego w kajdankach przewieść do prokuratury w Oleśnicy.
Helena ***
Helena *** 25.02.2021, 19:00
I ten podział będzie trwał , trwał i trwał.
Taka prawda
Taka prawda 25.02.2021, 18:36
Bronś nigdy nie był za Zolnierzami Niezłomnymi. O rondo walczyli kibice, związek AK i radni opozycji
...
... 25.02.2021, 18:11
Według moich informacji była obopólna zgoda na wspólne uroczystości 1-gomarca o godz. 17.00. Jednak pan burmistrz odmówił. I tyle w temacie. Szkoda.
Ekspress do kawy
Ekspress do kawy 25.02.2021, 21:01
Może tow. Jakimiec Zdzisława przekonała burmistrza, że to nie wypada aby kaci oddawali cześć swoim ofiarom ...
Övik
Övik 25.02.2021, 17:58
Czekamy na bełkotliwy toksyczny jazgot kowalskiego.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 19:40
Do @Ovik. Tam gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.
SIARA
SIARA 25.02.2021, 20:01
Ale ty mi Zbychu tym wpisem zaimponowałeś!!!
Ehhh
Ehhh 25.02.2021, 17:52
Przykre to niestety, ale taka jest władza w mieście...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.02.2021, 17:11
Głupota jednych i drugich. Po Janie Bronsiu można się tego spodziewać. Wszak to osoba, której decyzje wyrządziły wiele zła w Oleśnicy, osoba, która przecież rok temu wybrała swoją piętę i kolano, a nie pozostanie ze swoimi chlebodawcami w czasie pandemii. Już, w innym miejscu, pisałem: zabrać bezużyteczne bloki kamienne ze zrujnowanego "parku technologicznego" (bzdurny wymysł Jana Bronsia) i ułożyć z nich mur, barykadę na Pl. Zwycięstwa wzdłuż ul. Skłodowskiej, a artyści niech wykonają okolicznościowe murale, i polikwidować te żenujące "miejsca pamięci" przy ul. Rzemieślniczej i przy rondzie.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 19:39
Krzysztof masz rację. A Ty się dziwisz, że ja mam takie a nie inne zdanie o Polsce czy Oleśnicy. Wbrew pozorom to ty gorzej o Polsce i Polakach mówisz niż ja. I to co mówisz niestety jest prawdą. A jak zobaczyłem Twoje nagranie z otoczenia ogródków działkowych to się załamałem. Podobne widoki widuję na peryferiach miast w III świecie.
wujek dobra rada
wujek dobra rada 26.02.2021, 00:00
Popieram, Herr Christo na burmiszcza!

Pozostałe