Cztery nowe drogi w Dobroszycach

  • 05.02.2021, 16:42
  • OAI
Cztery nowe drogi w Dobroszycach
Dzisiaj w Dobroszycach (powiat oleśnicki) zostały oficjalnie otwarte drogi wyremontowane w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych: Lipowa, Brzozowa, Klonowa i Sportowa.
Otwarcia dokonali m.in. wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, poseł Paweł Hreniak (PiS), radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek, wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, zastępca wójta Tomasz Urbaniak, prezes GGK w Dobroszycach Dariusz Jagiełło oraz radny gminy Dobroszyce Andrzej Kasina.
 
W ramach przebudowy drogi gminnej - ul. Lipowej w Dobroszycach - wykonana została nowa nawierzchnia, chodnik, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa. Całkowita wartość zadania to ponad 1 mln zł z czego 75% stanowiło dofinansowanie.
 
Druga z inwestycji, która została wykonana, to przebudowa ulic: Sportowej, Klonowej i Brzozowej w Dobroszycach wraz z budową kanalizacji deszczowej. W wyniku przeprowadzonych prac powstała droga o szerokości 4,5 m z nawierzchnią pokrytą kostką brukową, chodnik po jednej stronie jezdni, kanalizacja deszczowa oraz zostały posadzone drzewa. Całkowity koszt inwestycji to 1,4 mln zł, a blisko 1 mln zł wyniosło dofinansowanie.
 
Długość wykonanych odcinków dróg to ponad 1,3 km.
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Łozina
Łozina 05.02.2021, 20:39
Jak miło, jak sympatycznie, jak radośnie. Żeby Gmina rosła w siłę a ludzie żyli dostatnio.
Jan
Jan 05.02.2021, 20:07
Burmistrz Dobroszyc nie jest tak kontrowersyjna osoaba jak Bronś wiec i dzieje sie dla gminy. Brawo.
PRL
PRL 05.02.2021, 17:39
Już nikt takiej pokazówki nie robi. Za to w Dobroszycach jak widać tęsknota za starymi , dobrymi ( dla niektórych) czasami nie wygasa.
ISIS
ISIS 05.02.2021, 16:59
Boshhhhhe, czy żaden z nich nie potrafi się posługiwać w elementarny sposób nożyczkami i potrzebuje do tego pomocy aż siedmiu kolegów ?!?!?!
Straszne ... przedszkole, grupa średniaki się kłania :(((

Pozostałe