TYLKO U NAS Były starosta: Rafał Trzaskowski nie przekazał prawdy do końca

  • 10.07.2020, 12:55
  • OAI
TYLKO U NAS Były starosta: Rafał Trzaskowski nie przekazał prawdy do końca
Do redakcji portalu olesnica24.com zadzwonił Wojciech Kociński, były starosta oleśnicki, który odniósł się do słów wypowiedzianych przez Rafała Trzaskowskiego przed szpitalem w Sycowie (powiat oleśnicki). Oto jego oświadczenie:

"Pan Rafał Trzaskowski nie do końca przekazał prawdę i podał niejasną informację mieszkańcom!

Prawda jest taka, że faktycznie zlikwidowany był oddział, a nie szpital! Szkoda, że tego nie powiedział, iż w miejsce poprzedniego oddziału  powstał oddział paliatywny. Czyli szpital funkcjonuje tak jak funkcjonował, a nawet lepiej. Uważam, że wyższość oddziału paliatywnego jest do udowodnienia i wielu mieszkańców jest to w stanie potwierdzić.

Merytorycznych treści w tym wystąpieniu nie było. Na pytanie redaktorki z Sycowa - Co jako prezydent mógłby zrobić dla szpitali? - nie powiedział kompletnie nic...

A jeśli już mowa o zwijaniu się szpitali, to szpital w powiecie oleśnickim zwija się teraz, za rządów właśnie jego partii - Koalicji Obywatelskiej. To teraz, w ostatnim roku, zdewastowano chirurgię, zdewastowano oddział wewnętrzny, niedawno była próba dewastacji pogotowia ratunkowego, na szczęście nieudana. No i co jest najdziwniejsze i najbardziej groteskowe - rozwalana jest administracja szpitala. Tego składu, który był, nie ma, nie wiem jak to funkcjonuje.. Ja słyszę złe opinie i szczerze w nie wierzę, bo nie wymienia się wszystkich ludzi w całym szpitalu we wszystkich oddziałach.

To pierwsza kwestia. Druga to liczby. Ja i zarząd PiS-u przejęliśmy szpital, który w pierwszym roku generował 5,5 miliona straty - to było po rządach m.in. Platformy Obywatelskiej. Skończyliśmy naszą kadencję z zyskiem 2-milionowym, z poukładanym szpitalem, funkcjonującym bardzo dobrze, z pełnymi, zgranymi zespołami lekarskimi i pielęgniarskimi. To wszystko świetnie funkcjonowało. A teraz to za tamten rok mamy stratę 2 miliony, którą pokryją nadwykonania chirurgiczne i ginekologiczne, ale ich już za rok może nie być. Także dewastacja i zwijanie się szpitala następuje teraz.

Jedynym pomysłem pana Trzaskowskiego na rozwiązanie sytuacji szpitala było zwiększenie finansowania szpitali do 6% PKB . To nie rozwiązuje problemu! Zostaną rzucone kolejne pieniądze i kolejne pieniądze będą "przejedzone". Niby mówił o rozwiązaniach systemowych, ale zero konkretów. Gdzie była jego partia, kiedy 8 lat rządziła? Czemu te rozwiązania systemowe nie wdrożyła?

U nas to poprzedni Zarząd Powiatu przyjął uchwałę dająca "zielone światło" do prywatyzacji tego szpitala. Pan Jarosław Polański parł do tego, żeby szpital był spółką. A kolejnym krokiem nierentownej spółki jest jej sprzedaż. My przed tym wybroniliśmy szpital i utrzymaliśmy go.

Powiedział pan Trzaskowski, że oni są w stanie znaleźć pieniądze. Nie, to PiS pokazał, że znalazł pieniądze na potrzeby mieszkańców, to PiS wprowadził oddziały paliatywne, dzięki którym szpital w Sycowie może funkcjonować.

Pan Trzaskowski nie zna faktów, które dotyczą sytuacji Powiatowego Zespołu Szpitali. A jeśli mowa o takiej "papierkowej" likwidacji szpitala w Sycowie, to został on "zlikwidowany" wtedy, kiedy PiS nie miał nic do powiedzenia. Wtedy został stworzony zespół szpitali, to wtedy nastąpiły niszczenie i degradacja.

Na koniec powiem, że ustawa o sieci szpitali wymusiła na mnie i na poprzednim Zarządzie Powiatu pewne ruchy. Stosowaliśmy się do przepisów i uważam, że bardzo optymalnie i racjonalnie rozwiązaliśmy całą sytuację i na dobry tor ustawiliśmy oba szpitale w powiecie oleśnickim".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 07.08.2020, 09:33
To dlaczego mieszkańcy Sycowa pokazali Panu "Czerwoną kartkę", proste mieli dość nieudacznika i kłamcy nie dali się nabrać na bajki jakie pan opowiadał
M.B.
M.B. 03.08.2020, 08:58
Wojtek daj sobie spokój z polityką bo sie ośmieszasz.
Dobranoc kotku
Dobranoc kotku 14.07.2020, 08:23
To jest kociokwik z którego nic nie wynika :))
lolo
lolo 13.07.2020, 15:45
Do tej onej. Poczekaj chwilę, a dostaniesz odruchu wymiotnego na te dary. Już jestem bardzo ciekawy, czy te kwoty na kartonach będą realizowane w bankach, poczekajmy.
lolo
lolo 13.07.2020, 15:33
Za to tvp głosiło prawdę i tylko prawdę, że o prawdzie premiera nie wspomnę.
Ona
Ona 13.07.2020, 11:07
Po co programy społeczne,po co obniżać wiek emerytalny,500+,300+,,trzynaste emerytury? Wystarczy przyjechać pod szpital, rzucić parę słów,w dodatku przekłamać i już mieszkańcy Oleśnicy i Sycowa dają się zmanipulować.
Tadeusz
Tadeusz 07.08.2020, 09:45
Wystarczy tylko dać Ciemnocie 500+300 i robić z nimi co się chce, kraść miliony, nie przestrzegać konstytucji i kumać się z Putinem za pośrednictwem Orbana, a pieniądze brać z UE jak pani B. Kempa
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 13.07.2020, 16:43
Masz tak samo nie równo jak ci co piszą , że PiS omamił. Uszanuj to, że Duda wygrał a Trzaskowski dużo w tyle nie został. Może ci co głosowali na Trzaskowskiego nie byli z nim a przede wszystkim przeciw Dudzie.
wszystko
wszystko 13.07.2020, 08:00
Niestety ale pisokomuchy policzyły głosy i wygrały!
nic
nic 13.07.2020, 11:10
Niestety, ale PO-komuchy nie są w stanie uszanować werdyktu demokracji. Tacy z nich "demokraci".
Wiocha
Wiocha 12.07.2020, 22:45
Taki był że skakał inic nie wyskakał a teraz krytykuje to trzeba mieć tupet on ma widać zwioski
ewa
ewa 12.07.2020, 20:58
Sorry Wojtek ale wszyscy wiedzieli,że jest to spotkanie.Trzeba było dupcię ruszyć z łóżeczka i tam być i pytania zadawać
Tyle w temacie
Tyle w temacie 12.07.2020, 08:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ola
Ola 11.07.2020, 22:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

??????
?????? 11.07.2020, 12:59
Niestety, prawda, likwidacje zaczely sie od rządów Kocinskiego, to on pozamykal wszystko, ściągnął spadochroniarzy wedrowników , pozwalnial specjalistow.
Ludzie w Sycowie mu nie zapomnieli dlatego nie.mial szansy na zadne stanowisko o ktore sie ubiegal.
Myślę ze zrozumial swoj błąd.
Ale ........ , ??????

Prawda
Prawda 11.07.2020, 12:10
Nastepny prawdomówny co chce uzyskać ogarnij się ciemny luduprawda
w pis_du
w pis_du 10.07.2020, 23:23
Ciemny ludu ogarnij się, to może ostatnie wolne wybory!
zw-kowalski
zw-kowalski 10.07.2020, 22:30
Cokolwiek by nie powiedzieć czy nie napisać to Starosta Kocinski ze szpitalem zrobił piękny zabieg. Skomasował całość w jedno zadłużenie. Proste i przejrzyste. Nie na kilkunastu wierzycieli tylko jeden jako pożyczkodawca. ochronił powiat przed licznymi opłatami sądowymi, kosztami pełnomocników, kosztami egzekucji. Tak powinien myśleć każdy samorządowiec. Oczywiście mam na myśli konkretne zadłużenie szpitala jakie zastał po poprzednikach.
Ludwig Kantor
Ludwig Kantor 10.07.2020, 22:12
Nastepny prawdomówny zaczyna bełkotać !
Obronca prezydenta.
Obronca prezydenta. 10.07.2020, 18:28
Wojtus przeciesz ty byles starosta i za twojej kadencji zlikwidowano oddz.wewnetrzny w sycowie i reszte kuchnie.laboratorium,rtg to nie piernicz glodnych kawalkow ze to obecna wladza spojrz na siebie i i nadyrektorow ktorzy wtedy zarzadzali szpitalem.wstyd .
Stasia
Stasia 11.07.2020, 11:29
Szpital w Sycowie był uszczuplany od dawna (vide: likwidacja pediatrii bodajże w 2009 r. bynajmniej nie przez Kocińkiego}). Kocińskiemu zostawiono szpital z interną, z której na badania wożono pacjentów do Oleśnicy. Każda firma zapewne miałaby problemy z takim rozwiązaniem, a co dopiero szpital kiepsko finansowany za rządów PO-PSL. To musiało skończyć się finansową klapą i z tą klapą Kociński sobie poradził. Nie ma co prawda interny w Sycowie, ale jest paliatyw i co najważniejsze jest szpital w Oleśnicy. A mogło być jak Środzie Śl. czy Wołowie.
Kaziu
Kaziu 10.07.2020, 16:57
Może obecny starosta Dżugaj coś powie czy znów każe mówić swojemu przy***sowi Samulowi
TO
TO 10.07.2020, 16:12
były i się zbyły ....co na to respirator.
Leo
Leo 10.07.2020, 15:39
Prawda od serca. Ale czy do zmanipulowanych wyborców to dotrze ? W trzaskowski vn pokaza żei pis zlikwidowal szpital i idzie w świat. A kto wie że w powiecie od 2002 roku rzadzą ludzie Bronsia i PO z przerwa 2014-2018. I że bo tak jak mowi Kocinski.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.07.2020, 17:13
Proponuję dbać o polską pisownię. Nie godzi się, by Polak tak kaleczył ojczystą pisownię.
zw-kowalski
zw-kowalski 10.07.2020, 22:34
Krzysztof. Odpuść sobie. Może ważniejsza treść niż to czy na pewno poprawna polszczyzna. Świat się zmienia. Czasami sam się łapię na oczywistych błędach. Czasami ja piszę coś innego i w momencie zatwierdzania słownik zmienia.

Pozostałe