Drakońska podwyżka cen za odpady przeszła większością 1 głosu!

  • 27.02.2020, 16:28
  • OAI
Drakońska podwyżka cen za odpady przeszła większością 1 głosu!
Kontynuujemy informowanie o przebiegu dzisiejszej sesji Rady Miasta Oleśnicy.

Dziś decydowała się zaproponowana przez burmistrza Jana Bronsia podwyżka cen za śmieci, po której oleśniczanie zapłacą więcej niż warszawiacy.

Dyskusja trwała aż 3 godziny. Autor uchwały - Jan Bronś - nie zabrał głosu ani razu!

- W holistycznym zarządzaniu miastem nie ma miejsca na konsultacje z mieszkańcami?... - postawił retoryczne pytanie radny Klubu Jana Bronsia Damian Siedlecki.

O jego wniosku czytaj tutaj

Uchwała została przyjęta większością 11 głosów, przeciwko 10. 

Za głosował Klub Jana Bronsia, ale bez radnego Damiana Siedleckiego i Roberta Sarny. Oni obaj zagłosowali przeciwko podwyżce, podobnie jak Klub Oleśnica Razem.

Na zdjęciu pokazujemy wyniki głosowania. Na zielono radni, którzy wprowadzili podwyżkę. Na czerwono - przeciwni jej.

"Stanowisko większości Klubu Jana Bronsia" wygłosił Paweł Leszczyłowski. Wcześniej zostało ono opublikowane na portalu internetowym, na co zwrócił uwagę radny Kazimierz Karpienko (OR).

Jakie mogą być polityczne konsekwencje tego głosowania? O tym przeczytacie w najbliższym numerze Panoramy Oleśnickiej! O ile Oleśnicy nie zaatakuje... koronowirus.

OAI

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podsekcja
podsekcja 04.03.2020, 10:40
Bronś stosuje w kontaktach z TV starą swoją zasadę - jak mają chwalić - ja występuję, jak ganić - zastępczyni. Okazuje się, że zastępczyni nawet do tego się nie nadaje i wypuścili sekretarza.
ks. Sowa
ks. Sowa 04.03.2020, 16:24
Sczególnym sentymentem sPOcony Janek darzył stację TVN:

https://tvn24.pl/polska/limuzy…
Sekcja Komunikacji Społecznej
Sekcja Komunikacji Społecznej 03.03.2020, 18:46
Oleśnica znowu w TV (i to za darmo):

https://wroclaw.tvp.pl/4694892…
noris
noris 01.03.2020, 17:48
barbarzyncy zlodzieje
Robson Obsrałko
Robson Obsrałko 29.02.2020, 00:16
Czyli jeden pan, kandydat na kierownika od śmieci w jednej z miejskich spółek, który to przy okazji swoich aspiracji awansował byłego kierownika na dyrektora technicznego, pokazał Panu Burmistrzowi podczas głosowania nad podwyżką opłaty za odbiór śmieci gest pani Lichockiej. Kierownikiem nie został bo po pierwszym dniu urzędowania zrezygnował gdy zobaczył jaki będzie miał zakres obowiązków.
Holistycznie
Holistycznie 28.02.2020, 19:26
Tymczasem w Warszawie, w której śmieci są tańsze niż w Oleśnicy:
https://wpolityce.pl/polityka/…
Tak tylko pytam
Tak tylko pytam 28.02.2020, 18:09
A jaka folia jest na dnie wysypiska w Gręboszycach?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.02.2020, 17:45
Bo Brons sie do niczego noe nadaje !!! A wy chcecie aby glos zabieral ?? Żenada
Dość tego!
Dość tego! 28.02.2020, 11:35
Bronś nie umiał odpowiedzieć na żadne pytanie. Nie miał argumentów. Schował się za monitorem. Nie odezwał się ani słowem. Tchórz.
Typowa wypowiedź Nadburmistrza
Typowa wypowiedź Nadburmistrza 29.02.2020, 08:17
Bo zło jest nie wtedy, kiedy są źli ludzie, ale kiedy dobrzy ludzie na to przyzwalają. Nawołują wręcz do działania typu Libia na tym portalu - tłumaczy Jan Bronś, burmistrz Oleśnicy. Jakie to są wpisy? - Że trzeba siłą obalić dyktatora, że trzeba zabić - wyjaśnia burmistrz.

https://tvn24.pl/polska/intern…
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.02.2020, 10:12
Ekonomicznie rzecz ujmując: ceny za wywóz śmieci podnoszą, bo koszty segregacji i utylizacji rosną. Czy nie jest tak, że wywozem, segregacją śmieci nie zajmują się przedsiębiorstwa, w którym Miasto Oleśnica ma swoje udziały? Jeżeli tak, to władze tego miasta powinny tak zarządzać przepływami środków, by wzrost kosztów funkcjonowania tych przedsiębiorstw nie obciążał mieszkańców. Nie potrafią tego uczynić? Nie starcza wiedzy, czy środków? Gdyby nie wpompowano dziesiątków milionów w "stary szpital", gdyby nie trzeba było każdego roku wpompowywać ponad milion w "Atol", gdyby nie trwoniono środków na rozbudowywanie działu promocji, gdyby ... Pewnie takich "gdyby" znajdzie się więcej. O, tak, gdyby "Atol" był komplementarnym kompleksem (z hotelem, salą konferencyjną) - dziś byłby podmiotem rentownym. Przynosiłby zyski. Nie byłoby konieczności corocznego dokapitalizowania. Dokapitalizować można byłoby spółki zajmujące się śmieciami, by wzrost kosztów funkcjonowania nie miał wpływu na cenę świadczonych usług. Proste. Niestety, to są zapóźnienia wieloletnie - sprawcą są oleśniccy samorządowcy z burmistrzem na czele. Sztuka ekonomicznego myślenia obca jest zarówno Janowi Bronsiowi, jak i Michałowi Kołacińskiemu. Obaj zafundowali miastu inwestycje ułomne, ale znacząco obciążające miejski budżet.
on
on 28.02.2020, 20:12
Hola hola ludzie mają po 4 kosze na śmieci i je segregują MPGK odbiera tylko śmieci to jaka segregacja ?
.
. 28.02.2020, 10:08
Pamìętacie jak Bronś grzmiał na sesji odnośnie kosztów utrzymania CUS? Okazało się, że był w błędzie, a Czarnecki mu wtórował" Cuś nam pan wybudował ?" Teraz Bronś fotografuje się tam namiętnie. Pamiętacie jak Bronś wykpiwał burmistrza Kołacińskiego odnośnie kosztów przebudowy Placu Zwycięstwa" Czy można to było zrobić za rząd procentów wartości? " Teraz czeka nas kolejny przetarg na budowę sali przy sp4, bo ktoś nie potrafi skalkulować kosztorysu !!! Mam wrażenie , że podobnie jest z kosztami odbioru odpadów, oni nie potrafią tego po prostu zrobić. Ale radni uwierzyli Bronsiowi we wszystko, to ciekawe , bo ja już nie wierzę w nic co ten człowiek mówi. Mogę?
KEDYW
KEDYW 28.02.2020, 09:32
Pałkarz milicjant zgodnie z przewidywaniami.
cbś
cbś 01.03.2020, 17:06
jaką szmatą trzeba być aby sprzedać się za kilka srebrników z kasy miejskiej
Zs
Zs 28.02.2020, 08:02
I tak znowu wybierzesz bronsia. Zapomnisz. Znam cie dobrze.
Dość dyktatury Bronsia!
Dość dyktatury Bronsia! 28.02.2020, 06:55
Tylko REFERENDUM i obalić dyktatora Bronsia! Dość tego człowieka i jego miernych bezradnych! Opozycjo do roboty!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.02.2020, 10:14
Tak, referendum o odwołanie Jana Bronsia ze stanowiska. Tylko kto to zrobi? Tak zwana oleśnicka opozycja? Brakuje im konsekwencji. Czują się bezpieczni w pisaniu, czy krytycznych mowach podczas sesji, ale, by przejść do czynu ...
Meggi
Meggi 28.02.2020, 06:19
Sycow juz dwa razy mial podwyzke i zyjemy Sami sobie takie wladze wybralismy wiec do kogo pretensje 🤔
nie korzystać, są też inni
nie korzystać, są też inni 28.02.2020, 01:24
No to przestańcie korzystać z usług Żyły, Gajdy, Leszczyłowskiego i kogo tam jeszcze. Jak im klientów zabraknie, to zaczną myśleć! Skoro nie dbają o mieszkańców i łupią ich po kieszeni, to ich też można łupnąć! Niech poczują gniew ludzi.
Monidło
Monidło 28.02.2020, 09:29
Zgadza się poza tym zyła to paździerz!!!
.
. 28.02.2020, 09:09
Ponieważ bardzo nie podoba mi się ich postawa jako radnych , będę omijał szerokim łukiem. Jeszcze żeby rozmowy coś dały, ale po tym co robi radny Mandat, co innego mówi a co innego robi utwierdzam się w przekonanou ,że tak trzeba .
Holistycznie
Holistycznie 28.02.2020, 15:57
Pewno ma swoje zdanie, ale się z nim nie zgadza ...
olesniczanka
olesniczanka 28.02.2020, 08:19
Racja !
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.02.2020, 10:16
Też jestem za.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.02.2020, 00:53
Żenująca postawa tych głosujących za. Ale, cóż, mieszkańcy Oleśnicy ich wybrali.
do redaktora
do redaktora 27.02.2020, 21:09
A może jakaś informacja ile będziemy płacić?!
Holistycznie
Holistycznie 28.02.2020, 16:02
Radni: Żyła, Ajgebusi, Leszczyłowski, Mandat, Kasprzyszak, Wawrzyńska, Czarnecki, Kamaszyło, Gajda, Chrzanowski i Malczewski - myślę, że będą mieli odwagę podać swoim wyborcom nowe ceny śmieci ....
Ala
Ala 27.02.2020, 21:39
Temat od tygodnia a ty nie znasz kwoty? Wystarczy poczytać stronę.
Aga
Aga 27.02.2020, 21:20
Podwyżka z 17 zł na 23.50 zl od osoby. 4 osobowa rodzina miesięcznie zapłaci 94 zł. SZOK
redaktor
redaktor 27.02.2020, 21:13
Proszę zajrzeć do Panoramy Oleśnickiej. Tu relacjonowaliśmy na bieżąco sesję, bez rozwijania tematu.
niestety
niestety 27.02.2020, 20:24
Szlag mnie trafia, ale nie mogę nic poradzić, głosowałem na Kołacińskiego, ale to było wszystko co mogłem zrobić.
serafin
serafin 27.02.2020, 20:12
Jak zwykle Mandat wlazł w d.....sko bez wazeliny Już nigdy nie oddam na niego głosu w kolejnych wyborach ! Zdrajca wyborców !!!
Jola
Jola 27.02.2020, 20:05
Sarna i Diedlecki duży plus. Oleśnica Razem trzymajcie się- dziękuję za wasze stanowisko.

Pozostałe