Sensacja na sesji Rady Miasta Oleśnicy. Radny burmistrza Bronsia w kontrze do niego!

  • 27.02.2020, 12:18
Sensacja na sesji Rady Miasta Oleśnicy. Radny burmistrza Bronsia w kontrze do niego!
Tak jak zapowiadaliśmy, na dzisiejszej sesji oleśnickiego samorządu decyduje się skokowa podwyżka cen za odpady.

Jeśli wejdzie w życie, oleśniczanie zapłacą więcej niż warszawiacy.

Początek rozpoczętej o godzinie 12 sesji jest sensacyjny. Radny z Klubu Jana Bronsia Damian Siedlecki zgłosił wniosek o zdjęcie projektu uchwały o nowych cenach śmieci z porządku obrad. Powód, jaki podał, to brak konsultacji społecznych. Za jego wnioskiem zagłosowało 10 radnych, ale 10 było przeciw. Skutek? Wniosek nie przeszedł. Nieobecna podczas głosowania była radna Dorota Adamczyk - Gajda z Klubu Jana Bronsia.

Co oznacza ten wynik głosowania? Najprawdopodobniej to, co przewidywaliśmy wczoraj: uchwała o drakońskiej podwyżce cen za odpady przejdzie większością 1 głosu - 11 do 10. Po tym głosowaniu można się spodziewać, że uchwały nie poprze Damian Siedlecki, a może zagłosuje przeciw. Na pewno nie można się już spodziewać, że Jan Mandat wstrzyma się od głosu. Z pewnością zagłosuje tak jak klubowa większość.

Wysokie ceny za odpady w Oleśnicy są przesądzone!

Czytaj też tutaj!

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rys
rys 28.02.2020, 09:44
Jak śmieci były we władaniu MGK to było dobrze i dla mieszkańców też.W Ratuszu nikt się na tym nie orientuje.Po jaką cholerę żeście to zmieniali.Tylko bez bzdur jakoby to ustawa dla całej Polski.Ktoś się nad tym dobrze zastanowił ????.Jak nic nie da rady zrobić dobrego dla mieszkańców Oleśnicy to rypnąć jeszcze 500% podwyżki .Śmieci będą wszędzie jak we Włoszech.Pa
Obserwator
Obserwator 28.02.2020, 09:16
Widać było złość na twarzy burmistrza. I jak odetchnął z ulgą jak weszła na salę Gajda...Co by było gdyby jednego radnego zabrakło ?
Anty-PO
Anty-PO 27.02.2020, 20:21
A może referendum w sprawie odwołania burmistrza i jego parobków ! I co wy na to ? ci którzy głosowaliście na wrogów miasta i mieszkańców ?
dol
dol 27.02.2020, 18:08
Panowie Siedlecki i Sarna proszę konkretne argumenty i bez populizmu.
ekolog
ekolog 27.02.2020, 17:28
a moze miasto w koncu wdrozy jakies realne dzialania zmierzajace do zmniejszenia ilosci smieci...
sPOcony Janek
sPOcony Janek 27.02.2020, 19:05
Nie ma sprawy - nastepnym razem śmieci POdrożeją o 400% .....
OLEŚNICZANIN
OLEŚNICZANIN 27.02.2020, 16:34
TYLKO SAMOBÓJCA ZAGŁOSUJE ZA TAKIM WZROSTEM CEN ,NO I PRZY***SY.
nie mam słów
nie mam słów 27.02.2020, 16:47
już zagłosowali - podwyżki są FAKTEM!
groteski arabeski
groteski arabeski 27.02.2020, 15:36
KOMPROMITACJA! Karpienko ujawnil że proBronsiowy portal opublikowal stanowisko klubu Bronsia ktore jezcze nie zostalo wygloszone. Chlopcy w krotkich majteczkach .... Potykaja sie o wlasne nogi
Pete
Pete 27.02.2020, 15:37
Czuja że strzelaja sobie w kolano tymi kolejnymi podwyżkami
Czy szykuje się w końcu DOBRA ZMIANA?
Czy szykuje się w końcu DOBRA ZMIANA? 27.02.2020, 15:03
Jeśli w głosowaniu jest 10 do 10 to może być i 11 do 9!!!!! na korzyść opozycji!!!!!!!
Luka
Luka 27.02.2020, 15:08
Nie łudz sie. Bedzie 11 do 10 za podwyżka.niestety
wyborca
wyborca 27.02.2020, 15:00
Radny Jan Mandat - wielkie rozczarowanie. Ja już Jasiowi na ulicy ręki nie podam.
Oels
Oels 27.02.2020, 18:58
O ludzka naiwności milicyjny pałkarz bez niespodzianki.
Marie
Marie 27.02.2020, 15:17
Milicyjna emeryturka dietka radnego a ludzi olewa
Oels
Oels 27.02.2020, 15:11

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jasiu wielki zawód
Jasiu wielki zawód 27.02.2020, 15:03
Malo kto mu juz podaje a za plecami jada po nim strasznie. Chodzi i gada ze mu sie Brons nie podoba a glosuje za kazda podwyzka dla ludzi
  mieszkaniec
mieszkaniec 27.02.2020, 14:51
Bardzo,ale to bardzo chciałbym wierzyć w to, że Damian Siedlecki w końcu przekonał się z kima ma do czynienia i kogo tak mocno nie tak dawno popierał. Panie Damianie szacun za dziś i niech Pan nie daje sobie wmówić , że czarne jest białe.
KRLD
KRLD 27.02.2020, 17:14
no jak to z kim ???
Z - Kim Sam Janem ......
Pete
Pete 27.02.2020, 15:10
To pojedyncze wyskoki. Inteligencja nie pozwala mu popierac idiotyzmow. Ale od Bronsia nie odejdzie a szkoda
EmerykNiedbalski
EmerykNiedbalski 27.02.2020, 14:41
Ta akcja plakatowa była strzałem w dziesiątkę! ktoś dobrze wykombinował...
bernie
bernie 27.02.2020, 13:42
Przeciez to nie jest ostatnia podwyżka. 40 milionow nadwyzki w budzecie a olesniczaniemaja zaciskac pasa.
70:30
70:30 27.02.2020, 13:33
Na stronie Komitetu Bronsia jest ankieta a jej wynik też jest zaskakujący. 70% zwolenników Bronsia jest przeciwna podwyżce.
Stig
Stig 27.02.2020, 13:19
Szkoda. Gdyby Nieomylny raz dostal po nosie moze by sie zacząl liczyc z ludźmi a tak to nic sie nie zmieni
samotna
samotna 27.02.2020, 12:55
Wyglada na to ze jednoosobowy platnik bedzie placil za smieci tyle ile wyda na zakupy w spozywczym sklepie. Skandal. Cennik powinien byc ustalony w zaleznosci od liczby osob zamieszkujacych.
KW
KW 27.02.2020, 12:48
Razem z innym "społecznikiem" Kamadzyłą. Na tych dwoch liczyłam że nie beda semaforami. Niestety są
rozczarowany