Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym w Bierutowie

  • 14.10.2019, 22:29
Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym w Bierutowie Aleksander Białoskórski
Po ranną przyleciał śmigłowiec LPR.

Dzisiaj po godzinie 18: doszło do wypadku drogowego  na przejeździe kolejowym na ulicy Namysłowską w Bierutowie (powiat oleśnicki).

Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w słup podtrzymujący trakcję, a w jego wnętrzu znajduje się osoba poszkodowana. Na miejsce zostały zadysponowane po dwa zastępy straży pożarnej z JRG Oleśnica i OSP KSRG Bierutów. O wypadku poinformowane zostały także pozostałe służby.

Po rozpoznaniu stwierdzono, że na torowisku leży samochód osobowy marki Fiat, w którego wnętrzu uwięziona jest kierująca nim kobieta. Pojazd uderzył w betonowy słup trakcyjny, który pod wpływem zderzenia złamał się, a następnie przewrócił, zrywając trakcję. Ta zawisła kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.

Działania zastępów w pierwszej fazie działań skupiły się na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz pojazdu biorącego w nim udział, a także rozpoczęciu udzielania pomocy poszkodowanej, wraz z równoległym wykonywaniem dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Strażacy, po wykonaniu dostępu do poszkodowanej, ewakuowali ją w bezpieczne miejsce. Kobieta cały czas znajdowała się pod opieką ratowników straży. Mundurowi zabezpieczyli również lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga przejęła ranną. Po zaopatrzeniu jej na miejscu, we współpracy ze strażakami, została przetransportowana do śmigłowca, a następnie trafiła do jednego z wrocławskich szpitali.

Doznała urazu głowy, klatki piersiowej oraz kończyny górnej. Ratownicy podejrzewali również możliwość wystąpienia obrażeń wewnętrznych. 

Obecni na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że kierująca fiatem pandą kobieta w średnim wieku poruszała się od strony Namysłowa w kierunku centrum Bierutowa. Na łuku drogi, na którym jest przejazd kolejowy, z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn, zjechała z drogi, a następnie, pokonując polną drogę, zjechała ze skarpy i uderzyła w znajdujący się na torowisku słup. 

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że kobieta miała tłumaczyć swoje zachowanie tym, iż drogę zajechał jej inny samochód. Wiadomo też, że już wcześniej kobieta miała dziwnie zachowywać się na drodze – wykonywać niewyjaśnione manewry oraz jechać na na światłach awaryjnych.

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

efef
efef 16.10.2019, 09:50
W tym miejscu jak Bierutowianie wskazują w ostatnim czasie POjawia się regularnie UFFO i dochodzi do licznych nie wyjaśnionych zdarzeń
aaaa
aaaa 16.10.2019, 09:42
fiat panda wiadomo wiadomo rasowe zwierze zobaczyło drzewo to znaczy słup no to wlazło
T
T 15.10.2019, 10:41

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Lecki
Lecki 14.10.2019, 22:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe