Jan Bronś na uroczystościach w Gdańsku

  • 05.06.2019, 18:04
  • rpr
Jan Bronś na uroczystościach w Gdańsku olesnica.pl Od lewej: Rafał Dutkiewicz, Jan Bronś, Jacek Sutryk, Włodzimierz Patalas
Burmistrz Oleśnicy pojechał na obchody rocznicy tzw. wyborów kontraktowych.

"Burmistrz Jan Bronś reprezentuje Miasto Oleśnicę w głównych obchodach 30 rocznicy wolnych wyborów. Uroczystości odbywają się w Gdańsku z udziałem władz państwowych oraz samorządowców z całej Polski" - informuje oficjalny profil miasta [pisownia oryginalna].

Przypomnijmy, że to przełomowe dla Polski wydarzenie historyczne z 4 czerwca 1989 roku to jednak nie były "wolne wybory", ale wybory kontraktowe lub inaczej - wybory częściowo wolne. Wyjaśniliśmy to TUTAJ.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 07.06.2019, 06:21
Smutasy złośliwe jesteście szanowni komentatorzy. Komentarze można określić jak spluwanie. Bezwartościowe. Jakieś takie nienawistne, wobec wszystkich i wszystkiego. Praworządność została w państwie zdeptana przez klerykalno-pisowskie rządy. Już Wam pisałem, zapoznajcie się z Konstytucją; zapoznajcie się z ustawą o samorządzie gminnym (art.31), a Wy uparcie czepiacie się Bronsia. To burmistrz i tego nie zmienicie. Doszło do sytuacji, że w państwie polskim prawie wszyscy samorządowcy klękają lub przesiadują w świątyniach (jak nasi burmistrzowie), to bezprawie. Klękanie przed funkcjonariuszami przestępczej organizacji tylko dlatego, że mają realną władzę, to hańba dla Polaków. Przedtem oportunizm wobec czerwonych teraz przed czarnymi. Ta degrengolada może się tylko źle skończyć dla nas wszystkich, jako społeczeństwa. I pamiętajcie, większość oleśnickiego społeczeństwa odesłała w Oleśnicy PiS do narożnika... Opanujcie się.
ja
ja 13.06.2019, 09:41
bar otwarty, idź Edziu zatankuj , bo Ci jadu nie wystarczy
komentator
komentator 07.06.2019, 09:11
Zakładam że jest Pan po lekturze Panoramy i dowiedział się Pan, że Bronś płaci 20 tysięcy radiu Rodzina za wywiady. Pieniądze idą do kurii czyli czarnych! Gdzie znajdę Pana komentarze na ten temat? Nie znajdę? I to jest właśnie Pan - hipokryta i kuglarz. Jak trzeba się odnieść do konkretu to Pan odsyła do konstytucji! Niech Pan się już bardziej nie kompromituje Panie bezkompromisowy.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 07.06.2019, 09:23
@ komentator złe założenie - proszę podać mi numer Panoramy, znajdę ja i przeczytam, i napiszę co o tym myślę. Poza tym nie musisz się zachowywać jak cham. A co konstytucja ci nie pasuje ? To zajrzyj też do innego przepisu, który ci podałem. Działalność burmistrza, w Radiu Rodzina już krytykowałem na MO, bo tam o tym przeczytałem.
komentator
komentator 07.06.2019, 09:41
Ostatni numer, panie kulturalny! W kiosku.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 07.06.2019, 09:48
Pamiętaj, że zarzucanie komuś bezpodstawnie hipokryzji nie może być inaczej skomentowane, jak to uczyniłem. Szczególnie anonimowi. A do Panoramy dziś zajrzę i dziękuję za odpowiedź.
69latek
69latek 06.06.2019, 09:23
Smutne to jest dla nas mieszkańców. Dobry gospodarz uszanowałby zasadę kontynuacji władzy, nas mieszkańców, zabiegał o współpracę z instytucjami rządowymi. Oczywiście, każdy ma swoje poglądy, ale na szczeblu samorządowym to powinniśmy zostawić. Obecny burmistrz zasadę kontynuacji władzy uznawał, gdy kadencję po kadencji zasiadał w ratuszu. To co pokazuje wobec poprzednika to żenada, bufonada i worek kompleksów.Tracimy również, że do Oleśnicy nie przyjedzie nikt z przedstawicieli rządu. I ostatnia sprawa-nigdy władza nie podzieliła mieszkańców z jednoczesnym hołubieniem jednych i totalnym sekowaniem drugich, dając do zrozumienia ,że jesteśmy gorszym sortem. Ale w życiu jest tak, że pycha kroczy przed upadkiem.
Observer
Observer 06.06.2019, 09:17
Proszę nie bluźnić na Pana Burmistrza. Pan Burmistrz pewnie znowu oddał kawałek swojego cennego życia by - jak to doniósł kiedyś pewien oleśnicki portal - "bronić samorządów". Przed kim? A to dobre pytanie. Skoro mamy już prawie Wolne Miasto Gdańsk (w święto flagi obwieszone tylko unijnymi flagami), to możemy mieć i Wolną Warszawę (z LGBT), Wolny Wrocław i Wolną Oleśnicę. Takie różowo-czerwone enklawy sprzeciwiające się państwu polskiemu i biorące kasę prosto z Brukseli z pominięciem centrali. A to by dopiero zaczęło się lizanie d...... różnym Junckerom i Timmermansom. Janek! Please! Nie idź tą drogą!
.
. 06.06.2019, 08:44
Sobie za nasze urządził, poustawiał wiernych żołnierzy, sowicie ich wynagradza a sam uprawia hucpę polityczną. Transfer pieniędzy idzie ino szum, bo trzeba zacierać ślady obrzydliwej kampanii. Oleśniczanie dostali mocno po kieszeniach, Bronś nie cofnął się przed niczym. Taka zamiana, mieliśmy dobrego gospodarza mamy prywatny folwark.
CBA
CBA 06.06.2019, 08:11
A co sobie będzie utyty spocony wycieczki żałował ...
.
. 06.06.2019, 00:08
Ohydni!!
69latek
69latek 05.06.2019, 23:58
Wiemy jakie to 04.06.1989 były wolne wybory, jak zmieniono ordynacje przed ich II turą i jak wyglądały gdańskie uroczystości. Rząd nie przyłączył się do hucpy z udziałem prezydent Gdańska, L. Wałęsy, A.Kwaśniewskiego i B.Komorowskiego. Premier był na spotkaniu w hali BHP stoczni. Bronś popędził na to spotkanie z udziałem opozycji. Mógł wziąć urlop i za swoje pieniądze pojechać, ale nie za nasze bo niby dlaczego. Ta fotka chwały jemu i miastu nie przynosi. To towarzystwo (G. Schetyna wprowadził do PE byłych TW SB !!) Ratujmy Polskę!Brawo PIS
Trzej Muszkieterowie
Trzej Muszkieterowie 06.06.2019, 08:45
Bigos, Polmos i Donos .....
Nie można na niego patrzeć
Nie można na niego patrzeć 05.06.2019, 22:40
Opozycjo do roboty i odwołać tego dyktatora Bronsia w REFERENDUM!
Covalsky
Covalsky 05.06.2019, 22:18
Ciekawe czy poleciał do Anglii na rocznicę 'D - Deja'?
Bubba
Bubba 06.06.2019, 08:48
.... raczej do Berlina - na Love Parade!!!!!
Cris
Cris 05.06.2019, 22:18
No to teraz reklamowka w reke i do Brukseli czas polatać. Te wojaze psu na bude
ja
ja 05.06.2019, 22:05
A mieszkania od stycznia do teraz cztery dychy drożej!Koszmar!
Misiek
Misiek 05.06.2019, 21:17
Przecież ten facet z wyborami w 1989 roku nie miał nic wspólnego. Siedziął na d... w Zaciszu. A Komitet Obywatelski omijał szerokim łukiem.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 05.06.2019, 20:46
Ponieważ nie widzę tu żadnego nawiązania do Sens Commun (do Zdrowego Rozsądku), to radzę Wam zajrzeć do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, zrozumieć ją i zachowywać rozumnie, z sensem.
OTUA
OTUA 05.06.2019, 20:49
Jak rzekł klasyk: OTUA!
Czy to była prywatna wycieczka?
Czy to była prywatna wycieczka? 05.06.2019, 19:52
Ale lans......A rachunki za śmieci w Oleśnicy poszybowały ostro w górę.
Nic nie zrobisz
Nic nie zrobisz 05.06.2019, 21:32
Mam takie nerwy, do tej pory płaciłem 20 zyla za zmieszane odpady, teraz płacę 34!!! To jest masakra co ten czlowiek robi z Olesnicą i jej mieszkańcami. Promuje sie gdzie to możliwe, nawet sponsoruje i to mocno radio o profilu katolickim. To jest dramat tego miasta.
as
as 06.06.2019, 00:06
przestań stękać, bierz się za referendum,,
to grożne
to grożne 05.06.2019, 20:03
to nie lans oni chcą wprowadzić federalizację - i decentralizację czyli w konsekwencji rozpad państwa polskiego na regiony
i co dalej?
i co dalej? 05.06.2019, 18:59
z ratusza zrobił siedzibę partii PO a za publiczne pieniądze robi sobie wycieczki polityczne które prowadzą do obalenia rządu - to nie są jego zadania - gdzie radni opozycji
Dość
Dość 05.06.2019, 19:22
To nie radni powinni zareagować a sami Oleśniczanie. Wystarczy juz tej hucpy w Ratuszu.
ziggy
ziggy 05.06.2019, 18:23
A co z tych wycieCZEK MA Olesnica ?
Ewa
Ewa 07.06.2019, 08:34
Nic!
Tylko