Anna Zalewska najaktywniejszą polską europosłanką!

  • 08.09.2022, 06:49
  • OAI
Anna Zalewska najaktywniejszą polską europosłanką! fot. Grzegorz Huk
W opublikowanym przez start-up Eulytix rocznym raporcie na temat pracy europosłów, Anna Zalewska została uznana za najaktywniejszą polską europosłankę oraz znalazła się na wysokiej 38. pozycji najbardziej aktywnych eurodeputowanych z wszystkich państw członkowskich.

Eurodeputowana z Dolnego Śląska i Opolszczyzny jest najbardziej aktywna wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Anna Zalewska należy do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Pracuje w komisjach Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz Zatrudnienia i Spraw Socjalnych. Jest członkinią delegacji do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, delegacji do spraw stosunków z państwami Ameryki Środkowej oraz delegacji do Europejsko-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego.

W 2021 roku Anna Zalewska założyła grupę roboczą EKR ds. pochłaniaczy CO2 (ECR Carbon Sinks Working Group).

Jedne z ostatnich prac, w których uczestniczyła, dotyczyły m.in. „Sytuacji na granicy ukraińskiej i na terytoriach Ukrainy okupowanych przez Rosję” czy „Reakcji UE na globalny nawrót COVID-19 i nowo pojawiające się warianty COVID”. Od początku pracy w Parlamencie eurodeputowana pracowała m.in.: nad takimi dokumentami jak: „Fit for 55” oraz prawo klimatyczne, wskazując na zagrożenia płynące z nich dla Polski. Od samego początku obecnej kadencji Anna Zalewska była zaangażowana w obronę dalszego funkcjonowania Kopalni Turów.

Anna Zalewska jako najaktywniejsza polska europosłanka od początku kadencji w Parlamencie przedstawiła 1213 poprawek, 25 sprawozdań i opinii, 22 interpelacje oraz 15 projektów rezolucji. Podczas sesji plenarnych 46 razy zabrała głos w kwestiach istotnych dla Polski i Europy.

Anna Zalewska ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako nauczycielka i zastępca dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Jest ekologiem, menedżerem oświaty, była wicestarostą Powiatu Świdnickiego, posłanką na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. 16 listopada 2015 roku objęła stanowisko Ministra Edukacji Narodowej. W maju 2019 roku wybrana na Posła do Parlamentu Europejskiego IX kadencji z okręgu dolnośląsko-opolskiego, otrzymując 168 337 głosów.

 

Dziękuję za Państwa zaufanie!

Sfinansowano ze środków Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maria
maria 08.09.2022, 11:14
Ta pani to się do polityki nie nadaje, chociaż potrafi bardzo dobrze kłamać zresztą jak cały pis. Zaszyła się w Brukseli i szczuje jaka to UE zła, ale oczywiście z tego korytka bierze sowite wynagrodzenie
santa subito
santa subito 06.09.2022, 22:22
To skandal, przecież każde piso+katolibskie dziecko wie, że 'najaktywniejsza' jest nasza świnta becia sycowska aka 'tornister'!
Krystyna
Krystyna 06.09.2022, 14:06
Spotkanie na wizji 4.09.2022
Podczas wypowiedzi Artura Dziambora Anna Zalewska nieustannie mu przeszkadzała. W pewnym momencie dziennikarz stracił cierpliwość, przerwał dyskusję i powiedział:

To jest ostatnie ostrzeżenie, nie będę pani zapraszał do tego programu, jeżeli każdemu będzie pani przerywała. To jest ostatnie ostrzeżenie w tym programie i w jakimkolwiek następnym, w którym będzie pani występowała. Nie da się w ten sposób prowadzić programu, nie da się w ten sposób uczestniczyć w programie, nie da się uczestniczyć w życiu publicznym, w sposób, jaki pani próbuje to przy tym stole robić.

To jest własnie poziom tej pani Europosłanka
Marek
Marek 06.09.2022, 11:20
Jako mieszkaniec Bierutowa doceniam pracę Pani Europoseł w Brukseli i zaangażowanie w naszym powiecie! Oby tak dalej

Pozostałe