Koronawirus wymusza zmiany na ginekologii w szpitalu w Oleśnicy

  • 08.11.2021, 07:13
  • OAI
Koronawirus wymusza zmiany na ginekologii w szpitalu w Oleśnicy
Oddział ginekologii, położnictwa i neonatologii szpitala w Oleśnicy wydał komunikat o zmianach w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną.

PORODY RODZINNE

W tym obszarze funkcjonujemy bez zmian. Przypominamy, że osoba towarzysząca może być tylko jedna. Musi wypełnić ankietę triażową przy wejściu do szpitala. Oczywiście nie wpuszczamy osób z objawami chorobowymi i/lub z kontaktu z osobami covid (+).

Osoba towarzysząca może przebywać na terenie oddziału podczas całego pobytu rodzącej w obrębie Bloku Porodowego, czyli przez okres porodu oraz 2 h po jego zakończeniu.

Jeśli jesteś osobą towarzyszącą, pamiętaj, aby zabrać strój na przebranie (nie zapomnij o butach zmiennych) oraz maseczki. Powyższe zasady dotyczą zarówno porodów drogami natury jak i cięć cesarskich.

ODWIEDZINY

Tutaj zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany. Odwiedziny zarezerwowane pozostają tylko dla mam i noworodków, które będą przebywać w Oddziale dłużej niż standardowo.

Każdorazowo zgodę na takie odwiedziny musi wydać osoba kierująca oddziałem położniczym/noworodkowym, czyli dr Dorota Dobrowolska i dr Gizela Jagielska / dr Magdalena Liszewska. Możecie kontaktować się z nami bezpośrednio w oddziale lub za pośrednictwem fb. Ta zmiana zasad będzie obowiązywać już od jutra tzn. od 8.11.2021.

Nadal możliwe będzie przekazanie przez triaż niezbędnych rzeczy, prosimy, aby odbywało się to w godz.15-16.

TESTY

Badania w kierunku zakażenia Covid wykonujemy kobietom z objawami zakażenia i/lub z kontaktu z osobami zakażonymi.

Pamiętaj, jeśli źle się czujesz lub miałaś kontakt z osoba chorą na covid, zgłoś nam to koniecznie. Nie narażaj siebie i innych, bądź rozsądna.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe