NASZ NEWS: Prezes Atola Oleśnica odwołany!

  • 30.09.2021, 12:16
  • rpr
NASZ NEWS: Prezes Atola Oleśnica odwołany!
Kto teraz pokieruje spółką?

Burmistrz Jan Bronś poinformował dzisiaj na sesji, że wycofał rekomendację dla Adama Hrehorowicza na stanowisko prezesa Atola Oleśnica. Rada nadzorcza spółki podjęła wczoraj uchwałę o jego odwołaniu.

To wynik audytu, który burmistrz Oleśnicy zarządził w spółce po artykule "Szantażowani i zastraszani" autorstwa Romana Rybaka, zamieszczonego w "Panoramie Oleśnickiej".

Z informacji portalu olesnica24.com wynika, że rezultat audytu jest miażdżący dla zdymisjonowanego prezesa. Audyt wciąż pozostaje niejawny.

Spółką do czasu wybrania nowego prezesa pokieruje prokurent Jacek Cierniewski, kierownik techniczny Atola.

O MOŻLIWOŚCI ODWOŁANIA PREZESA INFORMOWALIŚMY WCZORAJ

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z12
Z12 04.10.2021, 14:09
I bardzo dobrze , Atol oczyszczony. Teraz kolej na MOPS. Tam wyniki audytu będą jeszcze bardziej wstrząsające. Mobbing, kumoterstwo i nepotyzm, łamanie praw pracowniczych, wykorzystywanie zależności służbowych. Może w końcu wyciekną te nagrania : " Kwiatuszku stęskniłem się za Tobą, choć pomasuję Ci plecki"
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.10.2021, 00:42
Stan obecny "Atola" to podstawowe błędy Jana Bronsia i oleśnickich radnych na samym początku tego projektu. Potem dziesięciolecia brnięcia w koszmarnym zarządzaniu projektem. Błąd inwestycyjny Michała Kołacińskiego - zamiast w hotel przy "Atolu" - zainwestował w ratowanie "starego szpitala". By "Atol" przestał być podmiotem deficytowym, wymagającym corocznych, milionowych dotacji z miejskiego budżetu: bezwzględnie musi mieć obiekt hotelowo-gastronomiczno-konferencyjno-usługowy; dotację na pokrycie pełnych kosztów kompleksowego remontu i zatrudnienia pełnej obsady. To są zaniedbania dziesięcioletnie i nie usunięcie ich będzie tylko pogrążać ten podmiot. Tej świadomości niestety nie mają oleśniccy samorządowcy. I to od wielu kadencji.
zwko
zwko 04.10.2021, 08:04
Krzysztof. Masz rację. Byłem kilka dni w Oleśnicy i "podziwiałem" te obiekty budowane za Bronsia. Gołym okiem widać, że chodziło o wydanie kasy a nie dobre zakupy. Wczoraj na parkingu Parkour 90 % aut było z Wrocławia. Brona zrobił obiekt dla mieszkańców województwa a nie dla was.
dr L.
dr L. 04.10.2021, 08:14
Welcome back Herr Christo. Ale 'nakręcanie się' o 1szej w nocy nie jest wskazane dla zdrowia starego człowieka!
zw-kowalski
zw-kowalski 02.10.2021, 08:01
Diecezja w Irlandii utworzyła specjalny fundusz. Może Oleśnica utworzy podobny fundusz na rzecz pracownika Atola. Oczywiście nie chodzi o molestowanie seksualne ale o prawa pracownicze. " Diecezja Dromore w Irlandii Północnej wydała oświadczenie, w którym „bezdyskusyjnie przeprasza za krzywdy i szkody wyrządzone ofiarom i ocalałym przez każdego księdza lub przedstawiciela Kościoła działającego pod jej zwierzchnictwem”. Ruszył przy tym specjalny fundusz, który wypłaci odszkodowania tym z ofiar, które, jak przewidują władze duchowne, nie chciałyby udać się ze sprawą do sądu. Takie rozwiązanie zostało już wcześniej wdrożone w kilku amerykańskich diecezjach.
Procesy „skoncentrowane na ofiarach”

Takie przestępstwa wobec dzieci i bezbronnych młodych osób zostały określone jako „jest odrażające, niewybaczalne i nie do obronienia”. Diecezja zauważa, że „wpływ na ofiary i osoby, które przeżyły [molestowanie], jest głęboko osobisty i jest noszony przez każdą z nich w inny sposób. Diecezja stara się nie tracić z oczu zaangażowanych osób, ich osobistej podróży ani zranienia odczuwanego przez bliskich, gdy odnosi się do niedawnych nadużyć”.

Według władz kościelnych procesy, które będą uruchomione w ramach funduszu mają być „skoncentrowane na ofiarach”. Jak deklaruje diecezja, program będzie miał na celu nie tylko wypłacenie odszkodowań, ale także „kompleksową pomoc” w drodze do „praktycznego i skutecznego osiągnięcia uzdrowienia, którego potrzebują ofiary”.
Rozwiązanie „mniej stresujące”?

Przedstawiciele diecezji Dromore twierdzą, że takie rozwiązanie jest „mniej stresujące, działa szybciej i priorytetowo traktuje płatności na rzecz ofiar”. Z całej narracji oświadczenia przebija się przekonanie, że pominięcie drogi sądowej w świeckim wymiarze sprawiedliwości jest kierowane do ofiar, które samy nie zdecydowałyby się na ten krok. Pozostaje jednak pytanie, co z odpowiedzialnością ze strony sprawców zbrodni?

Na stolicy biskupiej w Dromore od 2018 roku trwa wakat spowodowany ustąpieniem ówczesnego biskupa, Johna McAreavey'a, który dopuścił się zaniedbań przy rozwiązywaniu problemu nadużyć mających miejsce w latach 90. ubiegłego wieku. W sumie pojawiło się dotąd 70 tego typu zgłoszeń. " Cytat z o2.
A.B.
A.B. 02.10.2021, 00:21
Zostaniesz na zawsze śmieciem publicznym ! ! ! Wynocha z Oleśnicy ! ! !
zw-kowalski
zw-kowalski 02.10.2021, 07:39
do @A.B. On robił tylko to na co pozwalał im burmistrz oraz radni.
Kwadratura koła
Kwadratura koła 01.10.2021, 18:12
Burmistrz cofnął rekomendację prezesowi Atola ,ale nie brakuje takich, którzy uważają , że należy cofnąć rekomendację burmistrzowi.
ZRB
ZRB 01.10.2021, 17:40
No i na Atolu był wybitny inspektor nadzoru nie zapominajmy.
KM
KM 01.10.2021, 13:35
Hrehorowicz to był pupilek Bronsia. Dlatego tak długo się utrzymał. Brawo dla Panoramy za pokazanie prawdy. Brawo dla opozycji, a szczególnie radnego Bielańskiego, który poraz kolejny pomógł słabszym
?
? 01.10.2021, 11:13
Kołaciński i Bielański mają rację, Atol to bubel do kwadratu. Pamiętam jak kierownik budowy, chyba ze strony Towwala wyklinał po kolejnych naradach bo były ciągłe zmiany w projekcie, zmiany dotyczyly wszystkiego, materialów, urządzeń, bo inwestycja była żle przygotowana.To się nie mogło udać dlatego mamy teraz w Oleśnicy takie ..... do którego trzeba dopłacać miliony. Zgadnijcie, kto jest temu winien?
.
. 01.10.2021, 10:14
nareszcie
.
. 01.10.2021, 09:08
Kiedy jakie oświadczenie Panie były Prezesie?
trampek
trampek 01.10.2021, 07:43
Only Herr Christo can make 'atol' great again!
Atolowy song
Atolowy song 01.10.2021, 07:38
Nie płacz Adam, bo tu miejsca brak na twe babskie łzy,
Na fejsbuku nic nie pomógł lans, bo Ty jesteś zły.
Polityczny prezes z ciebie był, dobrze o tym wiesz...

Żegnaj więc, już czas,
Więcej tutaj nie pokazuj się,
Idź stąd sam, właśnie tam, gdzie Janek wyślę cię
Całkiem możliwe
Całkiem możliwe 01.10.2021, 07:33
Ruszyła nieoficjalna giełda następców AH.... są już pierwsze nazwiska min. WS.
Biedna Oleśnica
Biedna Oleśnica 01.10.2021, 07:17
Wyobrażacie sobie reakcję Bronsia i jego ludzi gdyby sprawa dotyczyła Sendka i Kołacińskiego? A radny Żyła milczy jak grób, tylko w mediach społecznościowych wypisuje peany pochwalne na temat swojego guru i kolegów z sitwy. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Ręce opadają.
Rathaus
Rathaus 01.10.2021, 08:25
To tylko niepiśmienny melepeta paździerz fotoplastikon.
Biedna Oleśnica
Biedna Oleśnica 01.10.2021, 07:13
Bronś się nie wywinie ze współudziału w aferze z Hrehoriwiczem, od miesięcy dobrze wiedział co się w tej spółce dzieje. Audyt który zarządził był pokłosiem nacisków mediów i opozycji, gdyby mógł ukręciłby sprawie łeb, prawdopodobnie przeraziły go wyniki audytu i wiedział, że pracownicy nie odpuszczą, a przecież Hrehorowicz to jego najbliższy współpracownik. Takie kadry ma Bronś.
cd
cd 30.09.2021, 22:51
Pierdziszewski 'muppet show'!
Oszukany wyborca
Oszukany wyborca 30.09.2021, 22:08
Z PISEM nie ma współpracy. Z PISEM jest współudział Panie Bronś!
Marcin.N.
Marcin.N. 30.09.2021, 21:59
2lata więzienia, po 10 tys. Dla każdego pracownika rekompensaty I zakaz pracy na podobnych stanowiskach, tak powinien skończyć karierę prezes Atola!!! Wynoś się z naszego miasta moberze !!!
Temida jest ślepa
Temida jest ślepa 01.10.2021, 05:31
Sady są łaskawe dla urzędników i szefów jednostek urzędniczych. Ja zwykły obywatel poświadczy nieprawdę o swoich zarobkach przed bankiem aby dostać niewielki kredyt zostaje skazany i zazwyczaj wyrok w zawieszeniu. Jak poświadczy nieprawdę naczelnik wydziału Andrzej M. w protokole odbioru oczyszczalni aby miasto wyłudziło 1,6 mln umorzenia pożyczki to sąd stwierdza, że poświadczył nieprawdę z innymi ale odstępuje od wymierzenia kary. Wczoraj był program Anity Gargas i znów przewinęła się prokuratura w Oleśnicy.
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 30.09.2021, 20:03
Czy oleśniccy wyborcy zostali oszukani? Po raz pierwszy kiedy radny Hrehorowicz zadrwił z nich zrzekając się mandatu radnego dla synekury? Przecież Oleśniczanie wybrali go do Rady Miasta nie na prezesa spółki Atol. Po raz drugi, kiedy okazało się, że postawa pana Hrehorowicza jako przełożonego jest naganna, no i po raz trzeci, kiedy Bronś obiecywał, że odpowiedzialną postawą swoją i swoich ludzi przywróci Oleśnicy należny blask?
Magda
Magda 01.10.2021, 05:49
Dziękuję. O taką syntezę mi chodziło.
.
. 30.09.2021, 20:08
Celnie
JAnusz