Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 17:34
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Stadion w Szklarskiej Porębie będzie nosił imię Wiesława Kiryka

Rada Miejska Szklarskiej Poręby przyjęła uchwałę w sprawie nadania Stadionowi Miejskiemu imienia Wiesława Kiryka.
Stadion w Szklarskiej Porębie będzie nosił imię Wiesława Kiryka

Autor: podszrenica.info

Wiesław Kiryk stworzył w Szklarskiej Porębie nowoczesny ośrodek treningowy biegów długich. Był inicjatorem położenia na miejscowym stadionie tartanu. Był odkrywcą walorów Szklarskiej Poręby i panującego tu mikroklimatu, mającego sprzyjający wpływ na sportowców.

Został doceniony już w roku 2012 przez Radę Miejską, która nadała mu tytuł Honorowego Obywatela miasta Szklarska Poręba "w uznaniu za zasługi na rzecz rozwoju miasta oraz popularyzację jego walorów jako miejscowości o doskonałych warunkach klimatycznych dla polskiego sportu".

Teraz będzie miał stadion swojego imienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ciekawy 09.10.2020 23:21
A tak naprawdę Krzysiu, to czym się teraz zajmujesz zawodowo?

. 06.10.2020 16:24
Czy to nie pan Wiesław Kiryk nazwał tą śmieszną salkę wybudowaną przez Bronsia " kurnikiem" ? Pan Kiryk już lata temu poznał się na Bronsiu.

Krzysztof A. Kowalski 06.10.2020 10:36
Trzeba jeszcze dodać, że oleśnicki burmistrz, Jan Bronś, wyśmiewał koncepcje Wiesława Kiryka, odnoszące się do rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej w Oleśnicy. Jak bardzo się mylił oleśnicki burmistrz, boleśnie się przekonał, gdy organizatorzy The World Games Wrocław 2017 odesłali go z kwitkiem.

mistrz 06.10.2020 10:32
Będzie jakaś nowa ulica naciowa lub pietruszkowa, ale nie W. Kiryka. Dalszy ciąg tępienia pamięci po osobach, którzy coś zrobili dla Oleśnicy. Wszyscy mają wiedzieć, że to tylko władza miasta przyczyniła się do tych sukcesów.

Krzysztof A. Kowalski 06.10.2020 10:37
Niestety, tacy są oleśniccy samorządowcy.

Krzysztof A. Kowalski 05.10.2020 23:48
Oto w Szklarskiej Porębie będzie stadion im. Wiesława Kiryka (https://podszrenica.info/.../stadion-miejski-bedzie/1086443), chociaż Wiesław Kiryk, to w Oleśnicy wszystko zaczął, to oleśnicki klub Wiesław Kiryk uczynił potęgą w Polsce, to zawodnicy trenujący pod jego opieką w oleśnickim klubie zdobyli dziesiątki medali Mistrzostw Polski, ustanawiali rekordy Polski, reprezentowali barwy Polski, to dzięki Wiesławowi Kirykowi setki młodych mieszkańców Oleśnicy przez całe dziesięciolecia przeżywało przygody ze sportem, z lekką atletyką, co ich ukształtowało na całe życie, a mimo to w Oleśnicy nie chcieli nazwać imieniem Wiesława Kiryka stadion, na którym Wiesław Kiryk, wraz ze współpracownikami, w minionym wieku, położył pierwszą bieżnię żużlową na oleśnickim stadionie. I to dzięki komu oleśnicki stadion nie jest nazwany imieniem Wiesława Kiryka?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic