Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 17:07
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Nie ma bezpośredniej transmisji od człowieka do człowieka na ulicy.
  • Źródło: PAP/Dorota Stelmaszczyk
Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Skala wzrostu zachorowań na koronawirusa jest stabilna, potwierdzamy między 300 a 400 przypadków dziennie, co oznacza, że udało nam się ograniczyć transmisję poziomą - powiedział w środę rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Nie ma tej bezpośredniej transmisji od człowieka do człowieka na ulicy - dodał.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zauważył podczas środowej konferencji prasowej, że "poza momentami, w których wykrywane są ogniska zachorowań, to skala wzrostów zachorowań jest mniej więcej stabilna". "Zazwyczaj mówimy o skali pomiędzy 300 a 400 potwierdzonych przypadków koronawirusa na dobę, chyba, że pojawiają się nowe ogniska, ale to znaczy, że tak naprawdę udało nam się ograniczyć tę transmisję poziomą" - wskazał Andrusiewicz.

Wyjaśnił, że to oznacza, iż "nie ma bezpośredniego dużego zarażania w skupiskach ludzkich, są tylko w tych małych - tj. domach pomocy społecznej lub ośrodkach leczniczo-opiekuńczych". "Nie ma tej transmisji od człowieka do człowieka na ulicy, bo w takim przypadku mielibyśmy codzienną skalę wzrostów, która by systematycznie rosła" - podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

Jego zdaniem, stabilność ilości wzrostów oznacza, że "transmisji w społeczeństwie jako takiej nie mamy dużej i udało się ją pohamować wprowadzonymi obostrzeniami".

Dodał również, że prowadzone obecnie działania rządu ukierunkowane w celu zwalczania ognisk zachorowań m.in. w szpitalach lub DPS-ach.

Andrusiewicz poinformował też, że w środę odnotowana została największa skala wzrostu wykonanych dziennie testów. "Dzisiaj w ciągu niecałej doby mamy wykonanych ponad 14,2 tys. testów" - powiedział. "Bardzo nas to cieszy" - dodał. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zw-Kowalski 22.04.2020 14:49
Trzeba jakoś uzasadnić głosowanie 10 maja . To co Szwedzi wiedzieli ponad miesiąc temu wy wiecie teraz. Tylko brak wam wiedzy co z losowo wybranymi testami. Nie robicie ich więc g.... wiecie jaki procent społeczeństwa ma lub miało wirusa. A do DPS to wirus przeskakuje przez płot.

Statystyk 22.04.2020 16:59
W kwestii pierniczenia o zaje**stości Szwecji suche statystyki na dzień 22 kwietnia; Porównanie Polski i Szwecji: Przypadki zakończone a zgony: Polska 21% Szwecja 78% (zakończony przypadek: pacjent albo wyzdrowiał, albo zmarł. Na 100 zakończonych w Szwecji 78 zmarło, w Polsce 21) Liczba zgonów Polska 404 Szwecja 1937 Liczba zakażeń: Polska 10034 Szwecja 16004 (Nawet jeśli było za mało testów dane przytoczone wyżej dają pełen obraz sytuacji w obu krajach). Aha, jeszcze na koniec: Populacja: Polska 38 mln Szwecja 10 mln I do poduszki Forbes: https://www.forbes.com/sites/davidnikel/2020/04/21/sweden-600000-coronavirus-infections-in-stockholm-by-may-1-model-estimates/amp/?__twitter_impression=true I jeszcze na koniec: szwedzki Narodowy Instytut Badań Gospodarczych prognozuje recesję na poziomie -3,2%. Dziękuję za uwagę.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic