Do jednostki policji w Oleśnicy zgłosiła się mieszkanka miasta, która dzięki czujności nie straciła blisko 20 000 zł w wyniku próby oszustwa telefonicznego.
Kobieta odebrała telefon od rzekomego pracownika banku, który informował o podejrzanej transakcji. Chwilę później zadzwoniła druga osoba, przedstawiająca się jako pracownik działu bezpieczeństwa. Oszuści próbowali przekonać ją, że „pani pieniądze są zagrożone” i nakłonili do wypłaty gotówki oraz przelania jej na tzw. „bezpieczne konto”.
Na szczęście kobieta wyczuła zagrożenie, rozłączyła się i sama skontaktowała z bankiem – wówczas okazało się, że miała do czynienia z próbą oszustwa.
Apel policji:
- Bank nigdy nie prosi o wypłatę gotówki ani przelewy na „bezpieczne konto”.
- Nie ulegaj presji czasu.
- W razie wątpliwości rozłącz się i zadzwoń bezpośrednio do banku, korzystając z numeru z oficjalnej strony lub własnej książki telefonicznej.
Policja przypomina, że oszuści stale zmieniają metody działania, dlatego warto zachować czujność i ostrzec bliskich, zwłaszcza osoby starsze.







