Zapraszamy rodziców, nauczycieli i osoby pracujące z młodzieżą na kolejny wykład z serii "Korki z życia – zdrowie psychiczne nastolatków", który tym razem będzie poświęcony "Uzależnieniom od nowych technologii".
Wykład odbędzie się 29 maja o godzinie 17 w sali konferencyjnej biblioteki i poprowadzi go dwóch specjalistów: Michał Staroszczyk i Mateusz Kur.
Michał Staroszczyk jest psychologiem, doktorem nauk humanistycznych, certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w nurcie integracyjnym w Polskim Stowarzyszeniu Rozwoju Psychoterapii przy współpracy z Wrocławskim Instytutem Psychoterapii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej. W swojej praktyce psychoterapeutycznej wykorzystuje podejście integracyjne, w którym łączy elementy technik terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz dialektyczno-behawioralnej (DBT).
Mateusz Kur jest antropologiem kulturowym, psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia akredytowanej szkoły psychoterapii (Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii) w nurcie integracyjnym (systemowo-ericksonowskim). Ukończył szkolenie pierwszego stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Wciąż rozwija swoje kompetencje zawodowe zarówno w ramach pracy własnej, jak i szkoleń czy warsztatów. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy indywidualnej oraz grupowej w ramach szkoleń oraz warsztatów. Pracuje z osobami w szeroko pojętym kryzysie zdrowia psychicznego, który mając liczne oblicza często odbiera radość i chęć do życia. W swojej pracy udziela wsparcia osobom z zaburzeniami nastroju (depresja), lękowymi czy też osobowości. Ma doświadczenie w pracy z osobami mającymi trudności w relacjach, zarówno partnerskich (pracuje z parami), jak i szeroko pojętych - społecznych. Pracuje także z osobami w spektrum autyzmu. Od niedawna również z rodzinami w ramach terapii rodzinnej. Prowadzi także terapie rodzinne (również w koterapii).
Wykład zostanie realizowany w ramach bibliotecznego projektu edukacyjnego "Korki z życia – zdrowie psychiczne nastolatków", który jest współfinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii działającej przy Urzędzie Miasta w Oleśnicy.
Napisz komentarz
Komentarze