Co zrobić, kiedy podejrzewa się ŁZS: |
|
Przed wizytą u dermatologa: |
|
W trakcie wizyty lekarskiej: |
|
Po wizycie: |
|
Łojotokowe zapalenie skóry – co musisz wiedzieć na temat tej choroby
ŁZS to choroba przewlekła, która ma okresy remisji i nawrotów. Zazwyczaj zatrzymuje się tylko na skórze głowy, ale nieleczona możne rozprzestrzeniać się również na inne (górne) części ciała, bogate w gruczoły łojowe, jak: okolice za uszami, twarz, okolice mostka oraz skóra między łopatkami.
Czytaj więcej: Co to są przeczosy?
Ze względu na to, że łojotokowe zapalenie skóry wiąże się z nadmierną kolonizacją przez grzyby malassezia:
Leczenie polega głównie na stosowaniu miejscowych środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybiczych, np.: szamponów z siarczkiem selenu, ketokonazolem lub cyklopiroksolaminą.
Skórę głowy trzeba regularnie złuszczać specjalnymi środkami, np. oliwką salicylową.
W okresach zaostrzeń choroby lekarz może przepisać kortykosteroidy do stosowania miejscowego, a także doustne leki przeciwgrzybiczne.
.jpg)
Jeżeli ktoś dostrzega u siebie krosty na skórze głowy albo inne niepokojące objawy świadczące właśnie o ŁZS, to dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w ramach wspomagania kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach aktywnych, dedykowanych właśnie do skalpu i włosów z problemami łojotokowego zapalenia skóry głowy. Takie produkty opierają swoje działanie na wyciągach roślinnych o wyciągach o potwierdzonej skuteczności oraz bezpieczeństwie stosowania. Dlatego łagodzą objawy choroby, podtrzymując efekty leczenia – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Wybierz profesjonalne dermokosmetyki niwelujące krostki na głowie oraz inne objawy związane z ŁZS – od Seborh
.png)
.png)
Szampon Seborh – zawiera cenne substancje, jak:siarczek selenu, mleczko pszczele czy witamina E, więc oczyszcza skórę głowy oraz włosy, regulując przy tym pracę gruczołów łojowych. Kremowy szampon skutecznie zabija grzyby i bakterie, pobudza procesy odbudowy naskórka, dogłębnie nawilża, odżywia, poprawia elastyczność skóry. Co również istotne wzmacnia skórę, uodparnia ją na działanie czynników zewnętrznych, wspomaga regenerację uszkodzeń. Złuszcza, po czym usuwa martwy naskórek.
Emulsja Seborh – zawiera, np.: olej konopny, siarkę oraz pirokton olaminy. Produkt wpływa na normalizację gruczołów łojowych. Lekka emulsja łagodzi stany zapalne, przynosi ulgę swędzącej skórze w podrażnieniach oraz zaczerwienieniach, niweluje krosty na głowie i regeneruje. Co ważne produkt szybko odkaża naskórek, zostawia go miękkim.
Płyn Seborh – ma w składzie: pantenol,ekstrakt z nagietka czy glukonolakton. Łagodny płyn po rozpyleniu pobudza procesy odbudowy włókien kolagenu i elastyny, poprawia napięcie oraz jędrność skóry, działa przeciwzapalnie, jak również regeneracyjnie. Preparat intensywnie wspomaga mikrokrążenie, wzmacnia naczynia krwionośne, dodatkowo reguluje pracę sebum, a także normalizuje nadmierne złuszczanie naskórka.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, typu przeczosy?
W objawie, jakim są przeczosy, można doszukiwać się wielu różnych chorób, koniecznie więc należy udać się do lekarza, by ustalić jego prawdziwą przyczynę. Zatem w pierwszej kolejności skieruj swoje kroki do dermatologa, by potwierdzić diagnozę i rozpocząć leczenie. Stosuj się do zaleceń specjalisty. Lekarz może zlecić Ci stosowanie leków na receptę, bez recepty, ewentualnie jakieś inne produkty, które uzna za potrzebne w Twoim przypadku. Koniecznie używaj wysokiej jakości dermokosmetyków. Takie działanie pozwoli łagodzić problemy skórne, jak np. przeczosy, uciążliwy świąd, tłuste łuski oraz zmiany rumieniowo-złuszczające, które Ci towarzyszą. Specjalne kosmetyki działają wielotorowo, dlatego są tak skuteczne. Dzięki nim wyregulujesz pracę gruczołów łojowych.
Podsumowanie
Pamiętaj, że łojotokowe zapalenie skóry głowy to choroba z okresami remisji i nawrotów. Dermatoza może rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała, gdzie jest dużo gruczołów łojowych. Ze względu na to konieczny jest regularny kontakt z lekarzem oraz odpowiednia pielęgnacja, przy pomocy dermokosmetyków na bazie naturalnych składników aktywnych. Szukaj w nich kwasów, wyciągów i ekstraktów – bo zabijają grzyby i bakterie, likwidują swędzenie, po czym wzmacniają barierę ochronną skóry. Wtedy znikną krosty na skórze. Co ważne nie dopuścisz do tego, że powstaną trwałe blizny na głowie.