Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 czerwca 2025 07:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Petycja wymierzona w szpital w Oleśnicy

6.850 osób podpisało petycję "Powstrzymajmy uśmiercanie nienarodzonych dzieci w szpitalu w Oleśnicy". Jest odpowiedź wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali.
Petycja wymierzona w szpital w Oleśnicy

Oto treść petycji:

„My dzisiaj na oddziale na przykład mamy trzy kobiety, które są w trakcie terminacji ciąży z powodu trisomii 21 i zagrożenia zdrowia psychicznego (...). Przed chwilą przeszły zabieg wstrzyknięcia chlorku potasu, zatrzymały się serca ich dzieci”
- ten okrutny opis pochodzi z wypowiedzi pani Gizeli Jagielskiej, wicedyrektor szpitala ds. medycznych Powiatowego Szpitala w Oleśnicy. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” opisała aborcje, które jej zespół przeprowadził ostatnio na dzieciach z Zespołem Downa. 

W świetle wyroku Trybunału Konstytucyjnego zabijanie dzieci z Zespołem Downa w Polsce jest nielegalne. Zespół Pani Jagielskiej nic sobie nie robi jednak z tego prawa, wykonując aborcję na dzieciach z Zespołem Downa, na podstawie stwierdzenia zagrożenia dla zdrowia psychicznego matki. 

W 2022 r. w Szpitalu w Oleśnicy zabito 75 dzieci, z czego 71 dzieci, u których stwierdzono choroby lub wady genetyczne. 19 to były przypadki zespołu Downa. W szpitalu zabito nawet dziecko z Zespołem Turnera. W stosunku do wcześniejszych lat, sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego nastąpił prawie dwukrotny wzrost całkowitej liczby przeprowadzonych aborcji (w latach 2016-2020 r, w szpitalu zabijano 20-30 dzieci rocznie.)i trzykrotny wzrost liczby aborcji na dzieciach z Zespołem Downa (w latach 2016-2020 r. zabijano średnio 6 dzieci z Zespołem Downa)
 

Gizela Jagielska w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” mówi, że w jej szpitalu uśmiercane są nawet dzieci w trzecim trymestrze ciąży: „Aborcji wczesnych mamy bardzo mało, do nas trafiają głównie pacjentki, w które są na końcu pierwszego trymestru, w drugim albo trzecim, czyli te wyższe ciąże. Powyżej 22 tygodnia, podaje się oksytocynę, bo to jest już jak poród. W wyższych ciążach też wstrzykuje się dosercowo chlorek potasu, żeby dziecko nie urodziło się żywe”. W komentarzu na Facebooku z okrutną szczerością wyjaśniła dlaczego wstrzykuje dzieciom truciznę do serca: "Aborcję robi się po to, aby nie być w ciąży i nie mieć żywego noworodka. Logiczne jest więc wstrzykiwanie np. chlorku potasu we wstrzyknięciu dosercowym w przypadku ciąż, w których istnieje ryzyko żywego urodzenia."
 

Bezduszne wypowiedzi oraz okrutna praktyka zespołu Pani Jagielskiej przestają dziwić, gdy zapozna się z jej pozostałą działalnością. Lekarka wydaje się traktować  walkę o szeroki dostęp do aborcji jako swoją osobistą misję. Ściśle współpracuje z aborcyjną Federą (w czym zapewne tkwi wyjaśnienie wzrostu aborcji w szpitalu w Oleśnicy), aktywnie udziela się w mediach walcząc o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci oraz zamieszcza szereg proaborcyjnych wpisów na prowadzonym przez siebie profilu „Babki babkom” w mediach społecznościowych. Ostatnio zachęcała na nim do kontaktu z pomagającą w nielegalnym zabijaniu dzieci organizacją „Aborcyjny Dream Team”, a w Światowy Dzień Zespołu Downa (sic!) reklamowała wspomnianą wcześniej Federę. Pisząc, że może ona pomóc w przypadku diagnozy Zespołu Downa (jest oczywiste, w jaki sposób miałaby „pomóc”). Doktor Jagielska przekonuje, że „procedura aborcji jest jednym z podstawowych i niezbędnych świadczeń medycznych w cywilizowanych krajach.”


Doktor Gizela Jagielska wykonując aborcje zasłania się podkładkami w postaci opinii psychiatrów. Ale wystarczy znaleźć psychiatrę o podobnym, bezdusznym podejściu do zabijania dzieci do Pani Jagielskiej i podobnie jak ona traktujących umożliwianie aborcji jako swoją misję, aby uzyskanie stosownego zaświadczenia nie było problemem. Tacy lekarze będą ignorować to, że kryzysy psychiczne związane z ciążą są zjawiskami krótkotrwałymi, i że długofalowo to zabicie dziecka ma negatywny wpływ na psychikę kobiet. Dlatego ich działalność wymaga szczególnej kontroli. 
 

Prosimy władze Powiatu, sprawujące nadzór nad szpitalem w Oleśnicy, o interwencję i zadbanie o to, żeby w szpitalu przestały być uśmiercane dzieci z wadami rozwojowymi. 
 

Żaden człowiek nie powinien mieć wstrzykiwanej trucizny do serca.

***********************************************************************

- Historii prolife vs. Babkibabkom ciąg dalszy. A na zakończenie dnia dostałam od współpracującej z nami położnej taki link (...). Tak się czasem zastanawiam - co mają w głowie osoby, które to podpisują? I wiecie co przeraża mnie najbardziej? Że część tych osób to zapewne kobiety. Podsumowując: nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób! 

- napisała w odpowiedzi w social mediach Gizela Jagielska, wicedyrektor PZSz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temida 04.08.2023 15:24
Jeśli te osoby uważają, że zamordowano tyle dzieci to należy to zgłosić w prokuraturze. Jeśli prokuratura nie oskarży rzekomych sprawców to znaczy, że te tysiące osób pomawiają i zniesławiają personel tego szpitala. Jakoś KK w swoich ewangeliach nie przewidział aby zamiast daty urodzin w dokumentach wpisywać datę poczęcia ? A może gdy kobieta nie dostanie miesiączki i jest już zygota to należy ochrzcić daną zygotę.

Temida 04.08.2023 15:24
Jeśli te osoby uważają, że zamordowano tyle dzieci to należy to zgłosić w prokuraturze. Jeśli prokuratura nie oskarży rzekomych sprawców to znaczy, że te tysiące osób pomawiają i zniesławiają personel tego szpitala. Jakoś KK w swoich ewangeliach nie przewidział aby zamiast daty urodzin w dokumentach wpisywać datę poczęcia ? A może gdy kobieta nie dostanie miesiączki i jest już zygota to należy ochrzcić daną zygotę.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Emeryt z BykowaTreść komentarza: Jarosa nie przyjechał na zdjęcie?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:27Źródło komentarza: Przebudowują drogę za 3,5 mlnAutor komentarza: pan samochodzikTreść komentarza: Masz chyba na myśli richarda cz. piso+katolibie?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 17:32Źródło komentarza: Jerzy Owsiak był dziś w OleśnicyAutor komentarza: Szwedzi potrafią!Treść komentarza: "Ponad 20 elektryków jednocześnie może się ładować" To oni ładują się na stacjach??Data dodania komentarza: 13.06.2025, 16:26Źródło komentarza: Starosta czuje się znieważonaAutor komentarza: Pucio GucioTreść komentarza: Ciebie na przykład skoro pod innym nickiem zarzucasz Kowalskiemu, że ucieka z Polski i nie płaci podatków. Najpierw prowokujesz, a potem po otrzymaniu odpowiedzi pytasz kogo to obchodzi. Co na to twój psychiatra?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 15:56Źródło komentarza: Jerzy Owsiak był dziś w OleśnicyAutor komentarza: olesniczaninTreść komentarza: Kogo to obchodzi Kowalski.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 14:22Źródło komentarza: Jerzy Owsiak był dziś w OleśnicyAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Pika. Podatki płacę również w Polsce. W Polsce płacę też składkę zdrowotną to po pierwsze. Po drugie w Szwecji zarabiam nie w Euro a w koronach SEK. W Egipcie zarabiam w funtach egipskich a w Tajlandii w Bhat. Jeśli masz urobienia to nie moja wina.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 14:19Źródło komentarza: Jerzy Owsiak był dziś w Oleśnicy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic