Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 08:05
Reklama
Reklama

Kolarz z Izraela wygrał Visegrad 4 Bicycle Race Oleśnica - Długołęka

Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski, był czwarty. A zwycięzcą całej tegorocznej serii został Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team
Kolarz z Izraela wygrał Visegrad 4 Bicycle Race Oleśnica - Długołęka

Autor: Anna Baran | DZKol.pl

W niedzielę, 18 lipca, z Oleśnicy do mety w Długołęce wystartował Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski, międzynarodowy wyścig kolarski. Rozegrany na dystansie 147 km, przyciągnął nie tylko zawodowych kolarzy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Izraela, ale także kibiców. 

Płaska, szybka, ale i wietrzna trasa wyścigu poprowadzona została przez miejscowości Bystre i Ligota Wielka, by ulicą Południową wrócić do Oleśnicy, a następnie wyjechać z niej ulicą Ludwikowską. W sumie liczącą 13,4 km rundę kolarze pokonali 9-krotnie, by następnie przez Piszkawę, Mydlice, Raków i Piecowice dojechać do mety w Długołęce.

Pokonanie dystansu 147 km zajęło zwycięzcy, Itamarowi Einhornowi z Israel Cycling Federation, 3 godziny i 11 minut, co daje średnią prędkość blisko 46 km/h. Drugi był Alois Kaňkovský z Elkov Kasper Czech Cycling Team, a podium dopełnił Matteo Pongiluppi reprezentujący barwy Gallina Ecotek Colosio.

Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski był czwarty. Paweł Franczak (Voster ATS Team) uplasował się na 7. pozycji, a pierwszą dziesiątkę zamknął Piotr Mierzyński podopieczny trenera Bolesława Bałda z dolnośląskiej ekipy TC Chrobry SCOTT Głogów.

Polska edycja zamknęła tegoroczny cykl Visegrad 4 Bicycle Race – czterech wyścigów rozgrywanych od ośmiu lat w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Koszulki najlepszych zawodników z poszczególnych państw w polskim wyścigi założyli: Węgier Márton Solymosi, Słowak Tobias Vančo, Czech Alois Kaňkovský i Polak Jakub Kaczmarek.

Zwycięzcą całej tegorocznej serii został Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team. Kolarzy dekorowali zastępca wójta Gminy Długołęka Joanna Adamek i prezes DZKol Rafał Jurkowlaniec.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: just jokingTreść komentarza: A ciebie Zbysiu, cechuje poczucie humoru na poziomie tego pomarańczowego klauna trampka.Data dodania komentarza: 29.04.2024, 06:47Źródło komentarza: A czy Ty znasz grzyby?Autor komentarza: KtośTreść komentarza: To niech na wiosce zbudująData dodania komentarza: 29.04.2024, 06:13Źródło komentarza: Temat spalarni w Sycowie żywy także po wyborachAutor komentarza: OleśnicaTreść komentarza: Śmieci na planowanej trasie spaceru zostały wcześniej uprzątnięte :) dobre duszki :)Data dodania komentarza: 28.04.2024, 23:56Źródło komentarza: Eko-spacer Polski 2050 do parkuAutor komentarza: Stop FolksdojczomTreść komentarza: Lwów , Stanisławów oraz inne miasta nigdy nie były polskie. One zawsze były ukraińskie. A historia nas kłamie, że były polskie" Wariatów nie brakuje! To jest rusko- niemiecki punkt widzenia!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 22:34Źródło komentarza: Burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy pożegnali się /FOTORELACJA/Autor komentarza: Kresowiak ze SmolnejTreść komentarza: Za to zdanie, które jest kłamstwem śmiało można nazwać cię ruską onucą?!! Zajrzyj do Smolnej a Łopata wyedukuje ciebie rusko onuco na normalność!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 22:29Źródło komentarza: Burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy pożegnali się /FOTORELACJA/Autor komentarza: Pucio GucioTreść komentarza: Wy zw! Zwyczajnie jesteś zwyczajnie niedouczony! Od XIV w. do pierwszego rozbioru Lwów należał do Królestwa Polskiego a następnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Lokowania miasta na prawie magdeburskim dokonał Kazimierz Wielki w 1356 r. Dał wówczas prawo wszystkim mieszkańcom - Polakom, Rusinom, Ormianom, Żydom i Tatarom - do zachowania swojej religii, praw i obyczajów. Dzięki temu miasto aż do drugiej wojny światowej było wielokulturową mozaiką i siedzibą aż trzech arcybiskupstw - rzymskokatolickiego, prawosławnego i ormiańskiego. Lwów był miastem królewskim, obok Krakowa, Gdańska i Torunia. W XVII w. był drugim po Gdańsku największym i najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Zw! Lekcje historii pobierałeś od Edmunda Edmuntowicza, czy od tego komunistycznego historyka co to opisywał co myślał Soviet - ten Gwalcieciel, Morderca i Grabieżca??!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 22:16Źródło komentarza: Burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy pożegnali się /FOTORELACJA/
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic