Pralko suszarka – czy warto? Plusy i minusy urządzenia 2 w 1

  • 24.02.2020, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Pralko suszarka – czy warto? Plusy i minusy urządzenia 2 w 1
Lubimy proste rozwiązania. Ekspresowo odgrzewamy obiad w kuchence mikrofalowej, a dzięki telewizorowi nowej generacji oglądamy ulubione seriale przez serwis streamingowy. Podobnie jest z praniem. Od lat robią je za nas automatyczne pralki, a coraz częściej suszenie wykonujemy w suszarkach bębnowych. Co z połączeniem tych dwóch urządzeń? Czy pralko-suszarka to praktyczne rozwiązanie do domu? Sprawdzamy za i przeciw.

Pralko suszarka – jak to działa?

Pralko suszarka, jak wskazuje na to nazwa, łączy w sobie działanie dwóch sprzętów: pralki i suszarki bębnowej. Urządzenie jest ładowane od przodu, a wyglądem do złudzenia przypomina klasyczne pralki. Pralko suszarka na początku wykonuje pranie, później przechodząc do suszenia odzieży. Co ważne, ładowność bębna różni się w zależności od tego, jaką czynność ma wykonać urządzenie. Najczęściej podczas suszenia w modelu może znaleźć się o wiele mniej ubrań – bywa, że nawet o połowę w stosunku do prania.

Na rynku znajdziemy dwa różne rodzaje suszarek. Pierwszy, suszarki ewakuacyjne, wymagają podłączenia sprzętu do wentylacji. Przewód pozwala na odprowadzenie ze sprzętu zebranej w nim pary wodnej. Drugi rodzaj suszarek to modele kondensacyjne. Skraplana para zbiera się w zewnętrznym pojemniku, który należy regularnie opróżniać – najlepiej po każdym użyciu sprzętu. Zobacz polecane pralko-suszarki już teraz. Być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu?

Zalety pralko suszarek

Pralka z suszarką to niewątpliwie oszczędność miejsca. Nie potrzebujemy dwóch osobnych sprzętów. Ubrania suszą się tuż po wypraniu, dzięki czemu nie musimy szukać dodatkowej przestrzeni na rozstawianie osobnej suszarki na bieliznę. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w łazience, sprzęt możesz też dołączyć do zabudowy w kuchni. Mniejsze urządzenia, takie jak pralko suszarka 45 cm czy pralko suszarka 55 cm, z powodzeniem zmieszczą się wśród kuchennych sprzętów.

Korzystanie z pralko suszarki to też oszczędność czasu. Połączenie dwóch funkcji w jednym urządzeniu sprawia, że nie musimy przekładać odzieży z jednego sprzętu do drugiego. Nie musimy też czekać na to, aż pranie wyschnie „naturalnie” na świeżym powietrzu lub w domu. Co więcej, delikatne ruchy bębna sprawiają, że często ubrania po wyjęciu z pralko suszarki nie wymagają dodatkowego prasowania, lecz są gotowe do założenia.

Wady pralko suszarek

Jak każde urządzenie, również pralko suszarki mają swoje wady. Co do nich zaliczymy? Przede wszystkim, być może pralka z suszarką nie jest urządzeniem dla Ciebie, jeśli wyjątkowo zależy Ci na oszczędności prądu i dbaniu i planetę. Nawet najbardziej energooszczędne urządzenie będzie wymagało podłączenia do sieci elektrycznej. Jest to więc mniej ekologiczne rozwiązanie niż klasyczne suszenie prania na suszarce na bieliznę.

Co więcej, nie wszystkie materiały mogą być suszone w automatycznych suszarkach. Do ubrań, które należy suszyć w klasyczny sposób, należą m.in. kostiumy kąpielowe, biustonosze czy odzież wykończona kryształkami.

 

Jeśli szukasz pralko suszarki dla siebie, odwiedź Neonet i przejrzyj dostępne modele.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: