Jaki parapet zewnętrzny wybrać?

  • 10.01.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki parapet zewnętrzny wybrać?
Jesteś na etapie projektowania domu? A może chcesz tylko wykonać remont? Troska o wygląd zewnętrzny budynku powinna być równie ważna, jak o wnętrze mieszkania. Podwórko, ogród, podjazd i w końcu sam dom dużo mówią o właścicielu. Jeśli zadbasz o każdy, nawet najmniejszy szczegół, zobaczysz, że warto zmieniać, dopasowywać i szukać najlepszych rozwiązań, aby uzyskać zawsze oryginalny efekt.

Parapety, ale jakie?

Właśnie, parapet… niby nic, a jednak tak ważny. Niektórzy nie przywiązują większej wagi do jego wyglądu, wybierając spontanicznie, dbając jedynie o wymiary. Szkoda, bo inwestując w ten element domu, można osiągnąć naprawdę wiele. Parapet może być stylowy, prosty, fantazyjny, subtelny, a nawet toporny. W każdym przypadku ładnie definiuje przestrzeń – raz mocniej, raz delikatniej, ale zawsze budzi podziw, gdy jest odpowiednio dobrany do kolorystyki domu i ogólnego tła, np. ogrodu. Parapet jest ciekawą oprawą okna, dodającą nie tylko uroku, ale też zabezpieczającą ściany przed zabrudzeniem. Tylko od ciebie zależy, jak go aranżujesz - możesz zdecydować się na parapet mocniej lub mniej kontrastujący z elewacją domu, rodzajem okna, cokołem czy pokryciem dachu. Bardzo duże znaczenie ma także wybarwienie parapetu. Jeśli będzie w takim samym kolorze jak okno, stworzą z nim płynną całość – niebanalny duet prosty i zarazem elegancki. Natomiast w przypadku zróżnicowania barwy tych dwóch elementów, osiągniesz wyjątkowy efekt kontrastu, dzięki czemu parapet stanie się jakby podpórką okna, jego nieodłączną, ale osobną podstawą.

Stalowe i aluminiowe – popularne i na czasie

To chyba najpopularniejsze rodzaje parapetów, pasujące generalnie do każdej aranżacji okna. Stal jest surowcem tanim, dlatego tak wiele osób decyduje się właśnie na nią. Ocynkowana blacha najczęściej jest pokryta ochronną powłoką akrylową lub poliestrową, dzięki czemu parapet zyskuje świetne zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi. Bardzo ładnie prezentuje się blacha pociągnięta np. białą lub srebrną farbą. Często też stosuje się lakierowanie proszkowe z naniesieniem wzorów słojów drewna. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Wystarczy wejść na stronę zaginamy.pl, aby zapoznać się z ciekawą ofertą wzbogaconą o gięcie blach. Dzięki precyzyjnej obróbce stali lub aluminium można osiągnąć unikalne efekty, dopasowane do każdego rodzaju okna. Inwestując w tego typu usługę, zawsze trzeba brać pod uwagę to, co proponuje dana firma. Na stronie można znaleźć m.in. informacje o parku maszynowym, sposobie gięcia blach, realizacjach itd. Dzięki nowoczesnym giętarkom numerycznym uzyskuje się znacznie lepsze efekty i o wiele szybciej niż na innych, starszego typu urządzenia. Innowacyjny sprzęt pozwala też na uzyskanie idealnej dokładności, dopracowanie danego fragmentu w najdrobniejszych detalach.

Zastanawiając się między stalą a aluminium, musisz wziąć pod uwagę, że aluminium jest odporniejsze na uszkodzenia i korozję. Twardy lakier, jakim są pokrywane zabezpiecza je idealnie przed uszkodzeniami. Aluminiowe parapety są trzy razy cieńsze, ale o wiele mocniejsze, dlatego warto się zastanowić nad takim zakupem.

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165