Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 07:22

Ile kosztuje najdroższy papier toaletowy na świecie?

Wszystko na tym świecie, co można kupić, posiada swoją najtańszą i najdroższą wersję. Wszystko, o czym pomyślisz, może być albo niesłychanie wysokiej jakości albo być najpodlejszą tandetą. Ubrania, kosmetyki, jedzenie, meble. Z pewnością na każdy tani produkt znajdą się chętni nabywcy, czy podobnie sprawa wygląda z tymi, na które trzeba wydać dużo pieniędzy? Jak najbardziej. Ludzie bogaci mają bardzo wysokie wymagania odnośnie tego, co otrzymują za swoje pieniądze. Kupowanie luksusowych produktów, poza najczęściej faktycznie wysoką jakością, daje im swego rodzaju prestiż i poczucie, że żyją lepiej, pełniej, że biorą od świata to, co im oferuje najlepszego. Zaczynają dostrzegać niuanse, uwrażliwiają się na niedogodności wynikające tego, że coś, co nabyli nie jest dość dobre. Tak jest nawet z rzeczami, o których byś nie pomyślał, że ktoś mógłby od nich wiele oczekiwać. Dajmy na to - papier toaletowy.
  • 25.09.2018 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Ile kosztuje najdroższy papier toaletowy na świecie?

Może być wielowarstwowy, zapachowy, może być śnieżnobiały, posiadać nadruki, być zachwycająco delikatny i miękki. Ale czy może być luksusowy? Owszem. Istnieje papier toaletowy, który wyprodukowano w Japonii i który jest uznawany za najdroższy tego typu produkt na świecie. Za trzy rolki tego drogocennego papieru zapłacisz około 75 dolarów, czyli około 270 złotych! Czym jeszcze, poza swoją ceną, może się wyróżniać Hanebisho - bo taką nosi nazwę?

Jest wytwarzany z niebywałą dbałością o każdy detal. Do jego produkcji używane są specjalne włókna z drzew rosnących w Kanadzie, skąd są importowane wprost do japońskiej fabryki. Do namaczania owych włókien stosuje się krystalicznie czystą wodę ze źródła Nyodo. Czas suszenia papieru jest maksymalnie wydłużony, tak by uzyskać jak największą miękkość i puszystość. Gdy rolki są już gotowe, trafiają na warsztat artystów, którzy nanoszą delikatne wzory tworząc tym samym małe dzieła sztuki, które muszą prezentować się zjawiskowo niezależnie od tego, w którym momencie urwał się płatek. Każdego dnia powstaje tylko 150 rolek, każda z nich jest osobiście i rzekomo na własnej skórze testowana przez samego właściciela firmy. Na sam koniec papier pakowany jest do ozdobnych pudełek i w tej szlachetnej oprawie dostarczany klientom. 

Spójrzmy prawdzie w oczy, gdyby nie to, że chodzi o papier toaletowy, który jest rzeczą, do której zazwyczaj słusznie nie przywiązuje się zbyt wielkiej wagi - ważne, by dobrze spełniał swoją funkcję, cały ten wysiłek wkładany w produkcję Hanebisho budziłby podziw i respekt. Jednak jest coś niepokojącego w tym, że jedni chcąc doświadczyć jak największego luksusu kupują produkt pierwszej potrzeby za majątek, podczas gdy inni nie mają co do ust włożyć, a swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w warunkach higienicznych budzących grozę. Niemniej jednak nie jest to zabronione. Korzystanie z Hanebisho z pewnością przyda nam statusu bogaczy. Co więcej, możemy w toalecie doświadczać tego, czego doświadcza sam cesarz Japonii, gdyż to właśnie on otrzymuje stałe dostawy najdroższego papieru toaletowego na świecie. 

--- Artykuł sponsorowany ---



Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic