Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 18:06

Booking.com czyli kluczowy element strategii marketingowej hotelu

Podstawowym planem obiektu hotelowego, tak jak w przypadku każdego przedsiębiorstwa jest rzecz jasna generowanie jak największego dochodu, który w głównym stopniu wynika z obłożenia i liczby wynajętych pokoi. Z uwagi na szeroką konkurencję warto w odpowiednim stopniu dostosować naszą strategię do realiów panujących obecnie na rynku. Przy powszechnej informatyzacji i cyfryzacji społeczeństwa nikogo nie musimy przekonywać, że odpowiednia widoczność i pozycja naszego obiektu w sieci zdecydowanie przekłada się na renomę i budowanie wizerunku. Przekonaj się jak powinien wyglądać właściwy marketing w hotelarstwie, tak aby z powodzeniem budować swoją rozpoznawalność wśród klientów.
  • 17.09.2018 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Booking.com czyli kluczowy element strategii marketingowej hotelu

Podstawowe narzędzie, czyli własna strona internetowa jest w tym wypadku nie tylko naszą wizytówką, ale głównym miejscem publikacji bezpośredniej oferty. Musimy pamiętać, że aspekt wizualny jest w tym wypadku niezwykle istotny. To czy prezentowana oferta jest czytelna, czy w prosty sposób można ocenić dostępność oraz jakość pokoi, jak skontaktować się obsługą hotelu oraz wreszcie jak obiekt prezentuje się na zdjęciach – na te czynniki największą uwagę zwracają potencjalni goście.

Warto pamiętać, że Internet nie jest już dostępny jedynie na naszych komputerach, ale także na urządzeniach mobilnych. Z marketingowego punktu widzenia to właśnie obsłudze na smart fonach czy tabletach dedykowana powinna być obecnie nasza strona internetowa, tak aby w jasny i przejrzysty sposób wszyscy nasi klienci mogli znaleźć potrzebne informacje. Dobrym pomysłem jest także stworzenie formularza kontaktowego oraz bezpośredniego systemu rezerwacji, co z pewnością ułatwi naszym potencjalnym gościom komunikację z hotelem. Na naszą rozpoznawalność z pewnością wpłynie także współpraca z zewnętrznymi serwisami oferującymi analizę dostępnych ofert, a także możliwość rezerwacji.

Jak działa wyszukiwarka ofert booking.com?

Strona Booking.com bez wątpienia stanowi jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych, które służą do rezerwowania zakwaterowania w hotelach. Platforma funkcjonuje na rynku od ponad 20 lat, a z jej usług codziennie korzysta ponad milion osób na całym świecie. Z uwagi na wypracowaną markę oraz ogromne doświadczenie platforma oferuje bardzo szeroki wybór rezerwacji zarówno w najwyższej klasy hotelach jak również prywatnych kwaterach i pensjonatach. Serwis Booking.com dostępny jest w ponad 220 krajach, a korzystanie ułatwia obsługa w blisko 40 różnych językach, dzięki czemu proces dokonywania rezerwacji jest bardzo prosty i czytelny.

Booking.com jest typową wyszukiwarką, w swojej ofercie nie posiada żadnych własnych obiektów. Wszystkie rezerwacje dokonywane za pośrednictwem platformy dotyczą jedynie prywatnych hoteli, które funkcjonują w 100% niezależnie. Z uwagi na rozwinięty marketing w hotelarstwie od właścicieli wymaga się jednak ścisłej współpracy z platformami oferującymi możliwość rezerwacji. Pomimo, iż w większości przypadków hotele posiadają własne strony internetowe, a także szeroką reklamę, bardzo ciężko jest im dotrzeć bezpośrednio do klientów. Z uwagi na ogromną konkurencję przebicie się ze swoją ofertą może okazać się niemożliwe. Dzięki współpracy z serwisami zewnętrznymi, z usług których codziennie korzysta milion użytkowników, hotelom znacznie prościej jest zwiększyć ilość obsługiwanych gości. Korzyści płyną tutaj dla obu stron, hotele poprzez szerszą ofertę maja możliwość większej promocji oraz budowania swojej marki, natomiast Booking.com od każdej dokonanej rezerwacji pobiera określoną prowizję, która płacona jest przez właściciela obiektu.

Internetowe biura podróży czyli OTA

Nieograniczony dostęp do Internetu w znacznym stopniu przedefiniował funkcjonujący do niedawna tradycyjny sektor usług. Po części przełożyło się to także na zmiany w branży turystycznej i hotelarskiej. OTA (Online travel agency) stanowią obecnie alternatywę dla tradycyjnych biur podróży działających stacjonarnie. Szeroka oferta dostępna w sieci, szybkość obsługi, wygoda związana z dużą ilością informacji uzyskanych bez konieczności wychodzenia z domu oraz coraz przystępne ceny sprawiają, że coraz większa grupa użytkowników decyduje się na korzystanie z usług internetowych biur podróży.

Dzięki OTA jesteśmy w stanie w indywidualny sposób wyszukać ofertę, która najbardziej nas zainteresuje. Z punktu widzenia konsumenta jest to ważny czynnik, nie jesteśmy bowiem skazani na tradycyjne i bardziej standardowe rozwiązania, które oferowane są w stacjonarnych placówkach. W czasach, gdy coraz częściej słyszy się o upadkach biur podróży system internetowych rezerwacji i podróży w dowolne miejsca na własną rękę może przełożyć się nie tylko na atrakcyjność naszej wyprawy, ale także na jej bezpieczeństwo.

--- Artykuł sponsorowany ---


Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic