7 porad na zbudowanie dobrej historii kredytowej

  • 09.06.2021, 16:00
  • Grupa Tipmedia
7 porad na zbudowanie dobrej historii kredytowej
Historia kredytowa to jeden z kluczowych aspektów uwzględnianych przez instytucje finansowe przy określaniu zdolności kredytowej klienta. Aby móc liczyć na bezproblemowe przejście procedur weryfikacyjnych i uzyskać żądaną kwotę w ramach pożyczki lub kredytu, warto budować jak najlepszą historię zadłużenia. Jak to zrobić? Pomoże Ci w tym 7 porad znajdujących się w poniższym artykule.

 

1. Pozwalaj na udostępnianie informacji o spłacanym zadłużeniu

To podstawowy warunek, dzięki któremu instytucje finansowe będą miały wgląd w Twoje przeszłe zadłużenie, a co za tym idzie, łatwo sprawdzą, czy spłacasz je sumiennie. Jeżeli nie wyrazisz zgody na udostępnianie informacji o spłaconym zadłużeniu, banki i firmy pożyczkowe będą miały utrudnioną drogą do analizy Twojej wiarygodności finansowej, a co za tym idzie, jej ocena może być niższa.

2. Pożyczaj od młodego wieku

Pozornie powyższa porada może się wydawać dość dyskusyjna, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że dług sam w sobie jest czymś niekorzystnym, czego należy unikać. Przyjmując założenie, że jednak warto mieć ułatwioną drogę do kredytów, np. hipotecznych, pożyczanie od młodości jest jak najbardziej dobrym pomysłem, ponieważ pokazuje bankom, że mogą Ci zaufać. Brak historii zadłużenia nie jest w tym przypadku niczym dobrym i tylko może komplikować sytuację, np. poprzez wydłużenie niezbędnych procedur weryfikacyjnych. Jeżeli masz 18, 19 czy 20 lat i nie dysponujesz stałymi dochodami, co prawda kredytu raczej nie otrzymasz, ale niektóre firmy pozabankowe udzielą Ci pożyczki. Takie oferty znajdziesz pod adresem https://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/.

3. Rozpocznij od niewielkich kwot

Pożyczanie powinno być zawsze rozsądne i bezpieczne, jednak tym bardziej w młodym wieku opłaca się w taki sposób postępować z finansami. Dlatego zdecydowanie warto rozpocząć budowanie historii zadłużenia od niewielkich kwot, np. pożyczek na kilkaset złotych. W ten sposób bez ryzyka i w krótkim czasie można stać się wiarygodnym klientem dla instytucji finansowych i w razie potrzeby z powodzeniem ubiegać się o kredyty i pożyczki na większe sumy.

4. Rozsądnie dobieraj parametry pożyczek i kredytów

Ten podpunkt niejako wiąże się z poprzednim, ponieważ odpowiedzialne i rozsądne ustalanie parametrów kredytów i pożyczek to podstawowy warunek bezproblemowego spłacania zobowiązania, które jest podstawowym elementem budowania historii zadłużenia.

5. Spłacaj sumiennie

Wyłącznie poprzez dotrzymywanie terminów i oddawanie zobowiązań zgodnie z zawartymi umowami możesz zbudować pozytywną historię kredytową. Opóźnienia w spłacie i przeterminowane zadłużenie sprawiają, że znacznie trudniej będzie Ci pozyskać kolejne pożyczki i kredyty. Dotyczy to również pożyczek weekendowych dostępnych na dowód, o których więcej informacji znajdziesz na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/chwilowki-w-weekend-kto-ich-udziela/.

6. Kupuj na raty

Kupowanie na raty – szczególnie 0% – to świetny, bo wyjątkowo tani i korzystny finansowo sposób na budowanie dobrej historii zadłużenia. Bez żadnych kosztów i na atrakcyjnych warunkach można uzyskać pozytywne wpisy w bazach kredytobiorców.

7. Zabezpieczaj swoje zobowiązania

Jeżeli decydujesz się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki na dużą kwotę, wykupuj odpowiednie ubezpieczenia, które w przypadku utraty pracy lub zdrowia bądź w razie śmierci zagwarantują odszkodowanie umożliwiające uregulowanie zobowiązań. W ten sposób zabezpieczasz się na wypadek nieprzewidzianych, nieszczęśliwych zdarzeń, które mogłyby spowodować trudności w spłacie zadłużenia.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: