Wojewoda wystawia poprzedniej władzy rachunek na 2,7 mln zł!

  • 27.02.2021, 10:59
  • rpr
Wojewoda wystawia poprzedniej władzy rachunek na 2,7 mln zł!
Samorząd musi się zmierzyć z potężnym problemem - wojewoda zażądał zwrotu 2,7 mln zł z odsetkami...

To "Panorama Oleśnicka" ujawniła już w 2019 roku, że w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sycowie (powiat oleśnicki) dochodziło do przelewania pieniędzy należnych świadczeniobiorcom na prywatne konto jednej z pracownic.

16 marca przed Sądem Rejonowym w Oleśnicy stanie Marta S. Jest oskarżona przez oleśnicką prokuraturę o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem MGOPS. Gmina będzie w tym procesie oskarżycielem posiłkowym.

Ale zanim sąd wyda wyrok, gmina musi się zmierzyć z potężnym problemem - po kontroli w ośrodku Dolnośląski Urząd Wojewódzki zażądał od samorządu zwrotu 2,7 mln zł z odsetkami(!)...

Co na to burmistrz? Co na to radni ("Za naszej kadencji, gdzie nie wejdziemy, tam jest bałagan" - mówi m.in. jedna z radnych)? Co na to szefostwo ośrodka? Jak mogło dojść do takiej skali nadużyć? - szeroko o tej aferze we wtorek w "Panoramie Oleśnickiej".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janinka
Janinka 01.03.2021, 17:53
Tak, tak Jacusiu co było w TBS też będzie niedługo wiadomo.
Tadeusz
Tadeusz 01.03.2021, 17:50
No nieźle. Dwa lata audytów, kontroli i jeszcze nie można doliczyć się strat. No to stwierdzam, że nieprzeciętnie się narządzili zarówno burmistrz jak i niektórzy radni. Czas rozliczeń nadchodzi. Panie burmistrzu proszę mówić bez ogródek. Wyborcy powinni znać prawdę bo przyjdzie im za to zapłacić.
Jacek
Jacek 28.02.2021, 21:07
To jeszcze niech Pani Radna zobaczy ten balagan na chodnikach i ulicach, bo miasto już dawno tak źle nie wygladalo. Syf wszedzie. I niech sie Pani Radna zainteresuje też balaganem w STBS, bo za moment nie bedzie tam co sprzatać.
Głos rozsądku
Głos rozsądku 28.02.2021, 22:05
Czysto w mieście na pewno nie jest, ale chyba dawno nie było zimy i zapomnieliśmy, że po niej na ulicach i chodnikach zostają tony piachu. Dzisiaj dopiero 28.02, ja bym tak nie dramatyzował Panie Jacku.
Tadeusz.
Tadeusz. 28.02.2021, 16:49
Obecna kierownik mopsu jedna z najlepszych koleżanek pani S. czy tym tłumaczenie braku kontroli. A teraz nikt nic nie wiedział,jako podatnik pytam kto poniesie konsekwencje ?
mops
mops 28.02.2021, 11:58
wystarczylo wydac decyzje organowi kontrolujacemu i nic by nie bylo.to gdzie byla p.Kapica
Gg
Gg 28.02.2021, 11:20
Nowej radnej za chwilę kończy się kadencja a ona dalej odkrywa syfy . Szkoda tylko że nie znalazła czasu na działania a może wygodnej tłumaczyć swoją nieudolność wina poprzedników . To gotowa recepta dla nowych nieudolnych.
Sycowiak
Sycowiak 28.02.2021, 09:57
A nowa szefowa Mops wcale nie taka nowa była przecież zastępczynią poprzedniczki a Pan Maniak obsadził ja w głównej roli. Teraz nikt o niczym nie wie ? I pali głupa. Pani powinna wylecieć bo wątpliwości nie ma że te przekrety działy się w czasie kiedy szefowala
Zwkowalski
Zwkowalski 27.02.2021, 15:10
Krzysztof. Jan. Jolka. Możyn. Sąsiadka. Ja nie znam tej pani.
MOPS
MOPS 27.02.2021, 14:06
@Sycowianin lepiej powiedzieć "gdzie był burmistrz?"
Krk
Krk 27.02.2021, 15:29
Siedział Sławek w gabinecie i tyle go widzieli 😂😂😂 nic nie zrobił a radny budowlaniec i reszta soe bawiła
Sycowianin
Sycowianin 27.02.2021, 14:05
Gdzie był nadzór? 14 lat rządów - samowolki...
Krk
Krk 27.02.2021, 11:10
Ciekawe co na to obecny Starosta ... czy ktoś wówczas się czymkolwiek interesował ?

Pozostałe