Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Oleśnicy

  • 27.02.2021, 08:14
  • rpr
 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Oleśnicy Krzysztof Dziedzic
Miasto zaprasza na godzinę 15, związek żołnierzy Armii Krajowej i Oleśniccy Patrioci na godzinę 17.

Jak już informowaliśmy TUTAJ, w Olesnicy znów będziemy mieli miejskie i społeczne obchody Narodowego wy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tak było już w roku 2020. Miejskie obchody zorganizują władze Oleśnicy, a społeczne Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Oleśnica

OBCHODY MIEJSKIE

"1 marca o godzinie 15.00 Delegacja Gminy Miasta Oleśnicy symbolicznie złoży pod Pomnikiem przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych wieniec okolicznościowy ku upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia" - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

I dodaje: "W programie: podniesienie Flagi Narodowej z odśpiewaniem Hymnu Państwowego, wystąpienie okolicznościowe Burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia, wystąpienie przedstawiciela Oddziału IPN we Wrocławiu, odczytanie informacji o uhonorowanym Generale Auguście Emilu Fieldorfie ps. Nil, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Żołnierzy Wyklętych".

OBCHODY SPOŁECZNE

"1 marca o godzinie 17.00 w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy do wspólnego oddania hołdu bohaterom antykomunistycznego powstania.
 
Jak co roku wraz z Światowym Związkiem Żołnierzy AK przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych będziemy wspominać niezłomnych bohaterów, którzy walczyli z sowieckim okupantem o prawdziwie wolną i suwerenna Polskę. Żołnierze niezłomni byli mordowani, katowani, poniżani i oczerniani. Mieli być wyklęci i wymazani z kart historii. Taki cel miały komunistyczne władze Polski. Dlatego pamięć o Niezłomnych jest naszym obowiązkiem.
Rondo Żołnierzy Wyklętych oraz kamień pamięci, który znajduje się przy rondzie powstał dzięki staraniom oleśnickich kibiców Śląska Wrocław wspieranych przez Światowy Związek AK.
 
Choć jako inicjatorów próbuje się nas wygumkować to doskonałe wiemy jak było" - informują Oleśniccy Patrioci.
rpr

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@
@ 01.03.2021, 15:58
zw-kowalski. Dlaczego uciekł do Szwecji?
xpe
xpe 01.03.2021, 15:12
Zw-kowalski Idiota , na szwedzkim socjalu, chce błysnąć mądrością, ale jak zawsze wyjdzie z niego idiota. Kowalski musicie złożyć donos na ś.p. Rotmistrza Witolda Pileckiego o popełnienie zbrodni kłamstwa oświęcimskiego , tylko splunąć....
Zwkowalski
Zwkowalski 01.03.2021, 15:25
Xpe. Oświeć mnie co to jest szwedzki socjal ? A ja ci napisze jak wygląda socjal w Oleśnicy za panowania PiS. Będziesz mógł na liczbach porównać wyższość świadczeń w Szwecji od świadczeń w Polsce za rządów PiS.
xpe
xpe 01.03.2021, 15:31
Kowalski nic nie zrozumieliście !-
Zwkowalski
Zwkowalski 01.03.2021, 15:41
Xpe. A co mam zrozumieć jak w Królestwie Szwecji nie ma pojęcia "szwedzki socjal". Jesteś kolejnym medrkiem na tym portalu, który lepiej wie jak jest w Szwecji i jak ją żyję. Wystarczy przedzwonić na infolinię administracji skarbowej czy i na jakich zasadach prowadzę działalność gospodarczą w Szwecji. To daje mi podstawę do zakupów w Polsce bez VAT. Ale nie mam wpływu na urojenia kilku internautów na tym portalu. Swoimi wpisami zbliżacie ten portal do konkurencji MO.
xpe
xpe 01.03.2021, 16:07
Kowalski , coście potomkiem Rocha Kowalskiego , stworzonego przez H,Sienkiewicza ,Mam w głębokim poważaniu to jak żyjesz,za co żyjesz , przynajmniej nie zaprzeczasz ,że żyjesz na koszt szwedzkiego podatnika. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem , więc moja ocena twego poziomu intelektu jest właściwa. Nie potrafiłeś człowieku (człowiek to brzmi dumnie ,jednak widać ,że nie w każdym przypadku !)zrozumieć ,że chodzi mi o twe smutne wywody na temat słów Ś.p. W.PILECKIEGO , oceniające czym były UB-eckie katownie.Co ktoś z twojej rodzinki , pracował w tym resorcie i dlatego jesteś oburzony tą oceną?
$
$ 01.03.2021, 12:40
zw-kowalski. Przestań ćpać!
Jan
Jan 01.03.2021, 11:43
01.03.2021 -Dzień Żołnierzy Wyklętych . Za mysl przewodnią niech posłuży wypowiedź rotmistrza W.Pileckiego do żony podczas sledztwa : Oświęcim to była igraszka w porównaniu z katowniami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego". Jeden z ówczesnych okrótnych prokuratorów skazujacych wielokrotnie na na smierć ŻW znalazł miejsce do życia w Szwecji (stryjeczny brat Adama Michnika) , gdzie pracował w biblotece ....
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 12:22
Redakcjo. Co sądzicie o takim podejściu "Oświęcim to była igraszka ..." Jeszcze trochę i będzie głoszona nowa prawda historyczna ,że "więźniowie Oświęcimia sami pisali podania aby ich tam zesłać bo to igraszka i zaciągali kredyty w bankach żydowskich aby opłacić tam swój pobyt ".
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 12:11
Do Jan. Co ty jadasz i pijesz, że piszesz takie rzeczy "Oświęcim to była igraszka". Powiedz to ofiarom i ich rodzinom.
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 22:02
Cytuję z DoRzeczy " Problemy z niesubordynacją z czasem dotykały w mniejszym lub większym stopniu praktycznie każdy oddział partyzancki. Im dłużej oddział leśny istniał, tym bardziej te problemy się ujawniały. Od charyzmy dowódcy zależało, czy był w stanie opanować te tendencje. „Wojna jest rzeczą straszną i brudną. Nie ma samych bohaterów i samych kanalii. Jest bardzo, bardzo różnie. Tylko u nas mogły się zdarzać jakieś niezbyt chwalebne incydenty. Natomiast u innych były one regułą. Myślę tu o grupach komunistycznych” – stwierdził Tadeusz Michalski.
Problem z oceną

Pod koniec wojny niektórzy dowódcy AK zdawali sobie sprawę z groźby rozprzestrzenienia się bandytyzmu wśród żołnierzy. W książce Andrzeja Przemyskiego opisującego życie gen. Leopolda Okulickiego znajduje się wiele mówiący rozkaz z 18 stycznia 1945 roku wydany przez komendanta okręgu AK Kraków Przemysława Nakoniecznego do komendantów obwodów: „Zwrócić uwagę na skrupulatne odebranie, zakonserwowanie i zamelinowanie broni i sprzętu. Broń nie może pozostać w rękach pojedynczych żołnierzy AK ze względu na możliwość nieodróżniania żoł[nierzy] powstania od bandytyzmu”.

Niektóre działania powojennego podziemia trudno oceniać. Jak bowiem traktować akcję, w wyniku której ukrywająca się na własną rękę grupa złożona z byłych AK-owców dokonała napadu na państwowy sklep celem zdobycia artykułów niezbędnych do przeżycia? Taki czyn jedni potraktują jako działalność bandycką, inni jako moralnie usprawiedliwione działanie. Istotna jest tu ocena Polski Ludowej. Jednak kluczowe przy ocenie powojennych wydarzeń muszą być motywy działań danej jednostki bądź grupy. Jeśli za danym czynem stała chęć wzbogacenia się, uzyskania dóbr materialnych lub osobistych korzyści bądź zaspokojenia innego rodzaju potrzeb, należy mówić o czynie bandyckim. Dodatkowo takie działanie powinno być też całkowicie dobrowolne i oddolne. Natomiast działania podjęte z polecenia przełożonego, a przede wszystkim dyktowane wyższymi pobudkami, jak dobro ogółu, lub działanie na rzecz oddziału nie mogą być traktowane tak samo.


Jednocześnie należy podkreślić, że rozkazy również podlegają ocenie. Mogą być złe i w takim wypadku obciążają zarówno dowódcę, jak i wykonawcę. Trudne do zaklasyfikowania mogą też być działania po 1947 roku, kiedy w większości przypadków de facto nie działały już większe struktury konspiracyjne, a poszczególne oddziały lub nawet jednostki były całkowicie samodzielne. Zdzisław Broński przekonywał, że odpowiedni dobór ludzi odpowiedzialnych za poszczególne jednostki sprawiał, że oddziały były w stanie zachować dyscyplinę mimo coraz większej swobody działania. Brak dobrych dowódców natomiast określał jako anarchię i najniebezpieczniejszą rzecz dla oddziałów. Według niektórych żołnierzy to właśnie coraz większa samodzielność poszczególnych dowódców wpływała szczególnie negatywnie na dyscyplinę. "
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 22:01
Cytuje za DoRzeczy " Poniższy tekst jest fragmentem książki Stanisława Płużańskiego pt. „Mróz, głód i wszy. Życie codzienne Wyklętych” (Wyd. Fronda)

Mimo oczywistych przekłamań w tej kwestii trzeba dostrzec typowe dla wszystkich formacji wojskowych, a tym bardziej dla jednostek ochotniczych i partyzanckich, przykłady demoralizacji i przekraczania norm moralnych przez pojedynczych żołnierzy lub poszczególne pododdziały. Ryzyko zbandycenia aktualnych i byłych żołnierzy podziemia było większe niż w przypadku wojska czy organizacji paramilitarnych działających w warunkach normalnego państwa. „Partyzanta od bandyty dzieli tylko jeden krok”– uważał Olgierd Christa.

Pamiętać należy, że działania podejmowane przez organizacje konspiracyjne są utajnione zarówno przed obserwatorami zewnętrznymi, jak i przed większością własnych członków. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa i zmniejszaniem ryzyka dekonspiracji. Zagrożenie upadku dyscypliny w powojennym podziemiu w swojej książce opisał Rafał Wnuk: „Rodzący postawę pogardy dla życia codzienny kontakt z przemocą i śmiercią, łatwy dostęp do broni i uniemożliwiona warunkami konspiracyjnymi dostateczna kontrola nad żołnierzami sprawiały, że wielu partyzantów stawało się przestępcami. Niekiedy dotyczyło to całych oddziałów AK. (…) Jednym z ważniejszych zadań oddziałów zbrojnych i bojówek podziemia była likwidacja bandytyzmu. Choć podjęte wiosną 1945 r. działania w dużym stopniu osłabiły przestępczą aktywność, to walka z bandytyzmem, także we własnych szeregach, trwała do końca istnienia zorganizowanego podziemia. Świadczą o tym liczne wyroki śmierci na pospolitych przestępcach, jak i oskarżonych o bandytyzm członkach AK-DSZ-WiN wykonane w latach 1945-1946”. "
wszystko
wszystko 27.02.2021, 22:20
Chore, smutne pierdziszewo!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.02.2021, 22:06
Ku przestrodze: https://youtu.be/U65fseXZ7MI
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.02.2021, 22:04
https://www.youtube.com/watch?…
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.02.2021, 22:07
To przykład jak wiele można osiągnąć współpracując, mimo kolosalnych różnic, dla dobra wspólnego.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.02.2021, 22:02
Oleśnickie kuriozum: PiS z Janem Bronsiem o 15., a M. Kołaciński ze swoimi zwolennikami o 17. Jakże ta Polska była i jest targana. Część tych, których dziś nazywają "Niezłomnymi" byli zwyczajnymi mordercami, winnych śmierci wielu cywili. Tak, część walczyła o wolność z ówczesnymi mundurowymi, reprezentantami prosowieckiego rządu, wśród których było też wielu pospolitych morderców, ale i sporo ideowców, walczących o sprawiedliwość społeczną, czym przepłacili życiem i dziś są zapomniani.
my
my 27.02.2021, 16:47
BĘDZIEMY!
Siara
Siara 27.02.2021, 14:23
Co to za mania pisania na miejskich plakatach, że "burmistrz Jan Bronś zaprasza"??? I że głównym punktem uroczystości wymienionym na planie imprezy jest "przemówienie Jana Bronsia"??? To już nie można po prostu napisać, że "Zapraszamy"??? I "wspólnie oddamy hołd"? Tak po prostu, razem? Jan Bronś jest już własną karykaturą, a z każdym rokiem wygląda to coraz gorzej.
Ferdynand Lipski
Ferdynand Lipski 27.02.2021, 16:53
Bo to jest jego miasto prywatne !!!!!
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 14:31
Siara. Bo to ukryta kampania wyborcza. Burmistrz Jan Bronś kupił to i tamto ! Gdy poprosiłem w urzędzie o faktury wystawione na Bronsia to rusycystka odpisała mi, że to nie podlega pod informację jawną. Ot kult jednostki.
.
. 27.02.2021, 12:10
Miasto coraz bardziej podzielone. Smutne i przyrke to, że nawet święto państwowe nie może łączyć 😔
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 14:18
kropka. Bo to trochę dziwne święto. Do jednego worka wrzucili wszystkich rzekomo wyklętych. We wsi Zychy na tablicy upamiętniającej ofiary Niemiec są też nazwiska dwóch złodziei których bały się okoliczne wsie. A ponieważ trafili do Oświęcimia to teraz bohaterowie. Gdyby IPN z całej armii pozbył się tzw "czarnych owiec" to byłby większy szacunek do tego święta. Podobnie masz z klerem. Odsetek pedofili zbliżony do innych grup zawodowych. Ale parasol ochronny przełożonych, policji i prokuratury a nawet polityków spowodował to co teraz się dzieje. W Oleśnicy też jest prokurator co chronił tyłek Gulbinowiczowi. I jak on teraz patrzy w lustro gdy NA pozbawił Gulbinowicza insygniów kardynalskich i zakazał pochówku w katedrze. Stawianie pomnika Buremu to zwykłe przegięcie pały i śmianie się ofiarom w twarz.
Szwedzki Głupek
Szwedzki Głupek 28.02.2021, 22:37
Bo nie sztuka być wiernym, kiedy dostaje się za to gorącą strawę, mundur i oporządzenie, dodatek za wysługę lat, no i oczywiście – ordery. Do takiej wierności zdolny jest właściwie każdy, a już specjalnie ci, którzy przedziwnym tropizmem zawsze skądś wiedzą, z której strony chleb jest posmarowany. I pewnie dlatego co najmniej 3 miliony wiernych Związkowi Radzieckiemu natychmiast się od niego odstrychnęło, kiedy tylko okazało się, że Niemcy dają lepsze granty.

Sztuka być wiernym w sytuacji, gdy jedyną nagrodą za wierność jest krew, pot, łzy i rozpacz. Do takiego poświęcenia, do takiej ofiary zdolni są ludzie, którzy bardzo kochają, a w dodatku – mają jeszcze charakter. Dlatego święto Żołnierzy Wyklętych nie tylko ma być hołdem i zadośćuczynieniem dla Najwierniejszych z Wiernych, ale również – okazja do rachunku naszego narodowego sumienia: na ile jesteśmy wierni Polsce, a za ile gotowiśmy ją porzucić.
Zwkowalski
Zwkowalski 01.03.2021, 09:17
To spytaj o to Jakimiec, karpienko, bartnika i Bronsia. Co oni robią gratis i w pocie.
sprawdzam
sprawdzam 27.02.2021, 11:19
A ja jestem ciekawy, czy pisomatołki wiedzą, jak został zamordowany znany aktor Junosza-Stępowski?
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 10:44
Mam nadzieję, że historyk z IPN przedstawi całą prawdę o wszystkich ŻW. Że wymieni z imienia i nazwiska tych co tylko grabili, gwałcili, zastraszali miejscową ludność. I wyjawi dlaczego mimo uznania ich zbrodni nie zostali pociągnięci, jak inni, do odpowiedzialności. Odpowiedź - " mimo popełnionych zbrodni niektórzy ŻW nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności bo ustawodawca (SEJM RP) tego nie przewidział ".
As
As 27.02.2021, 12:13
Ile Ci płacą, że ledwo wstaniesz i siądziesz do kompa już plujesz jadem na swoja dawna Ojczyznę! Chory z nienawiści do Polski imigrancie szwedzki.
pisiolud
pisiolud 01.03.2021, 07:39
A co, prawda w oczy kole pisomatołku?
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 14:05
do @As. Nie masz innych argumentów ? Płacą mi tyle ile sam sprzedam. Czyli teraz za postój ze względu na Covid płacą mi 80 % dochodu netto za poprzedni okres. Więc nie mam powodu do narzekań. A ile zasiłku daje MOPS w Oleśnicy lub ile dostaje bezrobotny w Oleśnicy ? Sam wiesz jak to wygląda.
Wolne sądy
Wolne sądy 27.02.2021, 11:13
Mógłby też przyjechać ze Szwecji ten znany stalinowski sędzia i opowiedzieć o tych "uczciwych" procesach w latach 40 i 50-tych ....
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 18:14
Do @wolne sądy. Szwecja jest w UE. Każdy rzekomo pokrzywdzony lub jego spadkobiercy mogą pozwać Stefana Michnika na terenie Szwecji. Ja mieszkając w Szwecji bez problemu pozywam dawnych dłużników w Polsce jak i prowadzę egzekucje sądowe. Natomiast PiS nie chodzi o sądzenie Michnika tylko o hałas. To samo jest z odszkodowaniem wojennym od Niemiec. Zamiast od czasu do czasu miałczeć to wystarczy postawić na parkingi wszystkie VW z podrobionym komputerami. Tak jak to zrobili w USA. Zarząd VW może być w USA aresztowany za oszustwa w pojazdach.
Zwkowalski
Zwkowalski 27.02.2021, 11:50
Do wolne sądy. A ja ci mogę odpowiedzieć podając dziesiątki przykładów jak sądy naruszają prawo i konstytucję obecnie. Spytaj prezes sądu dlaczego wbrew orzeczeniu TK w sądzie orzeka asesor Adamska i Ciesielski. Praktycznie każdy sędzia sędzię wbrew konstytucji orzekał jako asesor. Tam gdzie interes skarbu państwa czyli pensja sędzi . Praktycznie każdy proces przeciw skarbowi państwa to naruszanie przez sędziów ustaw i konstytucji. Spytaj dlaczego sędzia na Barbara Polak w uzasadnieniu wyroku powoływała się na wartości chrześcijańskie. Ja ateista. Pozwana ateistką. Czyli Iran z zamianą wyznania.
Jan
Jan 27.02.2021, 12:16
Sedzia Tuleya dalej może orzekać.A jego "dokonania" : Wstrzymał proces tzw. obcinaczy palców , wypłacil gangsterowi wielkie odszkodowanie i robi wszystko by przeszkodzić rzadowi. Po rodzicach to ma.
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 14:27
Jan . A co ty na to ? Cytat z DoRzeczy " Wśród nich znajdują się szkodzące państwu i społeczeństwu przestępstwa o charakterze korupcyjnym, ale nie tylko. Biuro identyfikuje także nowe sposoby nieuczciwego wzbogacania się kosztem innych. I skutecznie ściga sprawców.
9 zatrzymanych. Wśród nich radcy prawni

W ostatnich tygodniach funkcjonariusze CBA realizowali czynności w śledztwie, które ujawniło dotąd nieznane mechanizmy przestępcze. Podejrzani uzyskiwali nienależne wypłaty środków zgromadzonych na rachunkach depozytowych sądów. Zatrzymane osoby posługiwały się w sądach podrobionymi dokumentami bądź uwierzytelnionymi kopiami podrobionych dokumentów. Bazując na tych materiałach, sądy wydawały orzeczenia, przyznając pieniądze osobom nieuprawnionym. Środki były wypłacane. Zatrzymane osoby podejmowały następnie czynności w celu ukrywania przestępczego pochodzenia pieniędzy.

Na przestrzeni kilkunastu miesięcy status podejrzanych w tej sprawie uzyskało dziewięć osób, w tym sześciu radców prawnych. Ostatnia realizacja miała miejsce w tym tygodniu. Sam proceder zidentyfikowany przez CBA trwał natomiast kilka lat. W tym czasie wyłudzono około dwa miliony złotych oraz usiłowano uzyskać kolejne pół miliona złotych.

Zidentyfikowana przez służbę grupa przestępcza uczyniła opisaną aktywność źródłem swoich nielegalnych dochodów. Jej członkowie zapewne kontynuowaliby swoją działalność, gdyby nie skuteczna interwencja funkcjonariuszy Biura. Dzięki CBA udało się zatrzymać przestępczy mechanizm, który generował kolejne nielegalne zyski, a co za tym idzie – również straty Skarbu Państwa.
Straty nie tylko ekonomiczne

W tej sprawie chodzi jednak nie tylko o straty ekonomiczne. Podejrzani sięgali bowiem po środki, które w sądach były deponowane w bardzo konkretnych celach. Do depozytów sądowych trafiają te pieniądze, które są formą wyrównania zaistniałych krzywd lub regulacji zobowiązań. Wyłudzano środki dłużników, którzy chcieli się rozliczyć z wierzycielem, ale nie byli w stanie tego zrobić w sposób bezpośredni. Grupa zidentyfikowana przez CBA żerowała na pieniądzach, które miały trafić do uprawnionych osób.

W wyniku działań grupy rozbitej przez CBA osoby uprawnione traciły możliwość pozyskania środków zdeponowanych czasowo na kontach sądowych. Aktywność i ustalenia Biura pozwoliły na ukrócenie nie tylko działań przestępczych, ale również mechanizmów szkodliwych społecznie, wymierzonych w interesy konkretnych osób. Mechanizm wykorzystywany w tej sprawie był również ciosem w wiarygodność państwa – dochodziło bowiem do rozkradania pieniędzy, które były zabezpieczane przez sąd. Efektywne działanie CBA w tym śledztwie pozwoliło na skuteczne ściganie osób łamiących prawo, ale także ukróciło proceder wymierzony w społeczeństwo i autorytet państwa."


zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 14:06
Do @Jan. Wszyscy nasi rodzice i dziadkowie pochodzą z Polski teraz nazywaną PRL. A ty jakie masz korzenie ?
Z Lwowskiej
Z Lwowskiej 27.02.2021, 08:57
Bronś nigdy na 1 marca na rondo nie przychodził. Teraz chce wykreślić tych którzy zadbali by takie miejsce powstało. Brak słów. WSTYD
ZBR
ZBR 27.02.2021, 16:56
Bronś najlepiej się czuje pod pomnikiem Związku Bojowników o Wolność i Demokrację .....
Ehhh
Ehhh 27.02.2021, 08:28
Wstyd ze władza nie potrafi się dogadać. Gdzie my żyjemy...
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 10:40
Tam gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.
Jan
Jan 27.02.2021, 12:19
Czy Ty człowieku widzisz cokolwiek pozytywnego w Polsce i Polakach? Masz rodzinę, żonę ,dzieci ,wnuki? Jakiekolwiek zajecie oprócz wymądrzania się na odległość?
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 14:11
do @Jan. Pochodzę z partenogenezy. Nie wymądrzam się na odległość. Ze względu na prowadzoną działalność gospodarczą i dłużników w Polsce cały czas mam do czynienia z waszymi sądami, prokuraturą, policją i urzędami. I cały czas mam skalę porównawczą. Pretensje do mnie czy do ministra cyfryzacji. W epuap od półtora roku nie potrafi doprowadzić do zlikwidowania usterki gdzie w miejsce adresu do korespondencji nie można wpisać adresu w Szwecji, Niemczech czy UE. A prokuratorzy udają , że nie widzą wpisanej przeze mnie formułki, iż nie wyrażam zgody na kierowanie do mnie pism w formie elektronicznej. A teraz Morawiecki pier.... o cyber rozwoju.
.
. 27.02.2021, 12:18
Zw, w Oleśnicy liczy się tylko jedno zdanie IDOLA!!!!
zw+kowalski
zw+kowalski 28.02.2021, 18:43
Kropka. To wiem. Za IDOLEM jest Krzysztof.

Pozostałe