Judo Tigers na Mistrzostwach Dolnego Śląska

  • 26.02.2021, 11:01
  • kad
Judo Tigers na Mistrzostwach Dolnego Śląska foto: Radosław Janusz
W Łagiewnikach rywalizowało ponad 270 zawodników z całego województwa.

W minioną sobotę, 20 lutego, odbyły się kolejne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Judo. W zawodach wzięło udział ponad 270 zawodników i zawodniczek z całego województwa. Judocy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych i kilkudziesięciu kategoriach wagowych. Gospodarzem imprezy drugi raz z rzędu była gmina Łagiewniki.  

Turniej rozpoczął się od oficjalnego otwarcia przez wójta gminy Łagiewniki Jarosława Tyńca oraz wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Judo Zbigniewa Zamęckiego. Obaj zadeklarowali chęć współpracy i wspólnej organizacji wydarzenia w kolejnych latach. Zawody już drugi rok z rzędu gościły w łagiewnickiej hali po kilkuletniej nieobecności w kalendarzu sportowych imprez Dolnego Śląska.

- Gmina Łagiewniki to świetne miejsce do rozgrywania turnieju rangi Mistrzostw Województwa, który wpisany jest w kalendarz imprez sportowych Polskiego Związku Judo. Cieszymy się, że w tak trudnym okresie udało nam się zorganizować zawody w bezpiecznej formule. Po okresie stagnacji zawodnicy przystąpili do walk w bardzo dobrej formie i stworzyli emocjonujące widowisko. – mówi Michał Zamęcki, organizator turnieju i prezes klubu Judo Tigers.  

Wygrani w ogólnopolskich rankingach 

W tym roku w turnieju udział wzięło ponad ćwierć tysiąca uczestników z ponad 20 klubów zrzeszonych w Dolnośląskim Związku Judo. Walki zostały rozegrane w 5 kategoriach wiekowych: od dzieci w wieku od 12 lat, przez seniorów startujących na oficjalnych, ogólnopolskich zawodach, po weteranów (osoby po zakończeniu kariery seniorskiej lub zawodnicy, którzy jako dorośli rozpoczęli swoja przygodę z judo). Poza sportową rywalizacją turniej miał na celu ustalenie pozycji zawodników w rankingach Polskiego Związku Judo. Te następnie przekładają się na powołania do kadry ogólnopolskiej w różnych kategoriach wiekowych. 

Prymat wrocławskich klubów

Zawodnicy i zawodniczki klubu MKS Juvenia Wrocław zdecydowanie zdominowali tegoroczny turniej. Z kilkudziesięciu kategorii aż 29 złotych krążków przypadło właśnie tej ekipie. Na kolejnych miejscach znalazły się: Winner Wrocław, WKS Śląsk Wrocław oraz Altius Wrocław. Wszystkie zespoły wywiozły z Łagiewnik po 4 złote medale. 

Organizatorami zawodów byli: gmina Łagiewniki, KS Judo Tigers oraz Dolnośląski Związek Judo.

kad

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe