Nadzór wojewody uchylił uchwałę Rady Miasta Oleśnicy o voucherach

  • 25.02.2021, 16:39
  • rpr
Nadzór wojewody uchylił uchwałę Rady Miasta Oleśnicy o voucherach krew.gda.pl
Biletów do kina i Atola dla dawców osocza nie będzie.

Była to uchwała zaproponowana przez Oleśnicę Razem. Dawcy osocza z Oleśnicy mieli w myśl jej zapisów dostawać bilety do kina MOKiS i na basen Atola.

"Opozycja triumfuje, ale czy nadzór prawny wojewody ją [uchwałę] zaakceptuje? Przyjęto ją, mimo negatywnych opinii prawnych" - napisaliśmy w styczniu CZYTAJ TUTAJ

Uchwała była negatywnie zaopiniowana przez skarbnik miasta i radcę prawnego Urzędu Miasta. Mimo to radni ją przyjęli, ale nadzór wojewody w tej sytuacji ją uchylił. 

rpr

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolesie
Kolesie 26.02.2021, 16:58
Nadzór nad układem , a nie prawem
.
. 26.02.2021, 16:51
Radni Bronsiowi do niczego nie są potrzebni.
.
. 26.02.2021, 16:42
Kompromitacja Bronsia.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.02.2021, 10:16
Takich mamy radnych... Bezradni... Z tego tylko cieszy się Jan Bronś.
Zwkowalski
Zwkowalski 26.02.2021, 17:58
Krzysztofie. Macie takich radnych jakich sobie wybraliście. I na jakich zasługujecie. Kiedyś można było zwalić winę na ZSRR i PZPR. Teraz rzekomo garściami czerpiecie z demokracji i wybieracie jak wybieracie.
...
... 26.02.2021, 09:38
Ciekawe czemu w innych samorządach to działa, a Oleśnica rządzona przez PiS z Bronsiem doprowadza do uchylenia tej słusznej inicjatywy u PiS-owskiego wojewody.
anty
anty 26.02.2021, 05:01
"pisowski" wojewoda uchyla uchwałę honorującą dawców osocza gdy inne nadzory nie mają obiekcji a nie ma nic przeciw uchwale popierającej tzw. strajk kobiet - taka prawica
Zwkowalski
Zwkowalski 26.02.2021, 10:09
Bo to Polska w pigułce. Jest kilka sprzecznych orzeczeń SN w sprawie delegacji kierowców w transporcie międzynarodowym. A tak być nie powinno.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.02.2021, 10:18
Połykaj więcej pigułek... Może Tobie ulży... A może już zbyt wiele zażywasz?
Zwkowalski
Zwkowalski 26.02.2021, 10:33
Krzysztof. Jestem przeciwnikiem tabletek, zastrzyków i szczepionek. To ty i inni żyjecie w kraju w którym jedno orzeczenie TK nagle trzeba zastosować a dziesiątki innych wyroków TK schowano do szuflady i nikt ich nie stosuje.
Ehhh
Ehhh 25.02.2021, 18:56
Przykre. Jedne miasta mogą inne nie mogą.
Tomasz
Tomasz 25.02.2021, 18:08
Kompromitacja OR.

Pozostałe