Już wiemy, dlaczego miasto chce zastrzec logo Oleśnicy!

  • 25.02.2021, 14:23
  • rpr
Już wiemy, dlaczego miasto chce zastrzec logo Oleśnicy!
To pokłosie tzw. listy hańby, opublikowanej przez Małgorzatę Kasperowicz z Partii Razem.

Tak wyglądała "lista hańby", którą w mediach społecznościowych opublikowała w grudniu 2020 roku Małgorzata Kasperowicz z Partii Razem, liderka Strajku Kobiet w Oleśnicy. Zaraz wyjaśnimy, jaki ma ona związek z zastrzeżeniem przez władze miasta loga Oleśnicy.

Logo, które stworzył Michał Ruchel, pozostaje bez zmian. Ale zostaje zastrzeżone i teraz o tym, kto może go użyć, będzie decydował burmistrz, który wyda w tej sprawie stosowne zarządzenie. Dotąd logo mogło być używane dowolnie przez każdego z mieszkańców.

Skąd nagle to zastrzeżenie?

Rąbka tajemnicy uchylił dzisiaj na sesji radny Kazimierz Karpienko z Prawa i Sprawiedliwości, koalicjant klubu Jana Bronsia (ORS).

 - Dwa -  trzy miesiące temu pojawił się afisz "Hańba" z logo Oleśnicy skropionym czerwoną farbą. Na zbadanie tej sprawy poświęciłem trochę czasu. To było naruszenie prawa, pomówienie. Poszedłem do Urzędu Miasta, do sekretarza, jak można to uporządkować, żeby pomawiania, oskarżania z logo nie było. To działania przeciwko tym, którzy chcą robić niesympatyczne, nieprzyjemne rzeczy - powiedział radny PiS.

Na owej "liście hańby" znaleźli się radni ORS (d. klub Jana Bronsia) i PiS.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

antybrons
antybrons 28.02.2021, 09:32
Logo Oleśnicy mogło powstać tylko dlatego, że rządził Burmistrz Michał Kołaciński. Za Bronsia nic nie powstanie, bo w jego szeregach nie ma ludzi z pomysłami. Chce zastrzec logo, ale sam nie pozwala na przyjęcie nowego rysunku i wolnego od błędów heraldycznych herbu i flagi Oleśnicy, zamiast przyjętej flagi Bielska-Białej, Bronś jest wrogiem inteligentnej Oleśnicy.
Jan
Jan 27.02.2021, 12:30
TK orzekł zgodnie z Konstytucja RP. Wiec co ta kobieta jeszcze chce? A poza tym, co radni nie moga mieć swego zdania?
Zwkowalski
Zwkowalski 27.02.2021, 15:53
Jan. TK orzekł już bardzo dawno, że orzekanie asesora jest niezgodne z konstytucją. Spytaj prezes sądu co robi asesor Adamska i Ciesielski.
wstyd krzysiu
wstyd krzysiu 27.02.2021, 12:12
Mam pytanko do Herr Christo, dlaczego się jeszcze nie odniosłeś do chamskich wpisów tych...z którymi chodzisz do kościółka?
pisiolud
pisiolud 26.02.2021, 21:00
A może coś o wyglądzie waszej miss piggy beci please?
dowcipniś
dowcipniś 26.02.2021, 20:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

historyk
historyk 26.02.2021, 20:51
partia Razem to skrajnie komunistyczno lewacka grupa terrorystyczna-ich zawołanie to rot frontale wśród nich znajdzie sie kiedyś ktoś w rodzaju Bieruta lub Gomułki i zaczną się sami wykańczać
bezcenne
bezcenne 26.02.2021, 20:48
Chamskie wpisy pisomatołków!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.02.2021, 09:50
Twoje słownictwo jest wyjątkowo ubogie. Znasz tylko kilka słów a wśród nich na pierwszym miejscu stawiasz "pisomatołki", które odmieniasz we wszystkich możliwych przypadkach. Ponieważ nie masz nic sensownego do powiedzenia, to możesz już wystartować na posła a nawet na europosła.
zw-kowalski
zw-kowalski 27.02.2021, 10:27
Móżynie. To tak jak druga strona. Druga strona pisze lewaki, postkomuna, żydokomuna, pachołki Rosji, SB-cja itp itd. Sam prezydent Kaczyński użył sformułowania "***j dziadu". Obecna sędzia TK marszałka sejmu nazwała ch... Prezes Kaczyński z mównicy sejmowej powiedział "zdradzieckie mordy". Więc to działa na zasadzie równowagi sił. jestem ciekaw czy dziś i w kolejnych dniach oleśniccy patrioci będą darli ryja "a na drzewach zamiast liści będą wisieć ...." w obecności innych katolików.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.02.2021, 11:54
Jeżeli z ciebie jest taki "Patriota", to dlaczego czmychnąłeś z Polski? Chyba jednak z powodów materialnych. Tak więc nie masz moralnego prawa zabierać głos w sprawach Oleśnicy ani tym bardziej pouczać Polaków jak mają rządzić w swojej ojczyźnie. Zajmij się lepiej ściślejszym integrowaniem z luteranami, muzułmanami i innymi nacjami a wówczas będziesz mógł być dumny z bycia Europejczykiem pełna gębą.
dobre
dobre 27.02.2021, 12:10
Słusznie prawisz, o 'kartoflanej' republice mogą się wypowiadać tylko pisomatołki!
obywatel
obywatel 26.02.2021, 21:17
Wciąz taki sam wpis czytam, rusz troche glowa oswiecony antyPiS.
wszystko
wszystko 26.02.2021, 21:40
To najpierw przestań z tymi chamskimi wpisami pisomatołku!
przeciwnik
przeciwnik 26.02.2021, 20:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jan
Jan 26.02.2021, 16:07
Brawo p. K. Karpienko, dziwadłu (SK) trzeba dać odpór, a nie udawać,że nic sie nie stalo.
A.
A. 26.02.2021, 16:02
Małgorzata przestała doić rodziców i usamodzielniła się? Ktoś wie?
wszystko
wszystko 26.02.2021, 06:34
Pierdziszewo, to siedlisko pisokomunistycznych 'farbowanych lisów'!
As
As 26.02.2021, 16:00
Odezwał się intelktualista, poziomem dorównujacy tym spod blyskawicy zebrakom ulicznym.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 26.02.2021, 06:08
Karpienko z rodowodem PZPR idealnie pasuje do obecnego układu z Bronsiem.
Jak przyszła krytyka ze strony Strajku Kobiet, szybkie posiedzenie w ratuszu, - i jest rozwiązanie - cenzura. Kolicjs PIS Bronś kwitnie w najlepsze, wszytko ma być w rękach jednego nieomylnego wodza. Nowogrodzka zadowolona, ratuszowy dwór zachwycony
On
On 26.02.2021, 16:02
SK -a co to jest? Takie japy tylko moga krytykowac, bo coz po nich sie spodziewac?
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 22:38
Wojewódzki Komisarz Wyborczy we Wrocławiu

za pośrednictwem

Rady Miasta Oleśnicy.


Wnoszę zapytanie w jakich latach Kazimierz Karpienko kandydował
w wyborach na burmistrza lub radnego miasta Oleśnicy ?

Poza tym proszę o udzielenie informacji czy zgłosił inne obywatelstwo i narodowość poza polskim ?

Czy zgłosił zamieszkiwanie na terenie Niemiec (skąd aktualnie otrzymuje emeryturę ) ?

Jako kandydat na burmistrza Oleśnicy osobiście wręczył mi wizytówkę z adresem zamieszkania na terenie Niemiec.

Zameldowanie na pobyt stały w Oleśnicy nie jest dowodem , że pod tym adresem się zamieszkuje.

móżyn-albinos
móżyn-albinos 26.02.2021, 11:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

TEMIDA
TEMIDA 27.02.2021, 22:00
Móżyn-albinos. Ten komentarz został zgłoszony na policji i prokuraturze jako rasistowski i szerzący mowę nienawiści.
danke
danke 26.02.2021, 08:07
Nürnberg tam jest zameldowany i ma mieszkanie
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 26.02.2021, 09:32
To oczywiste.
O
O 25.02.2021, 20:23
Karpienko jest naprawdę żałosny, na sesji największy klakier Bronsia, a przez lata go krytykował. ŻENADA
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 20:05
Kaziu. A co sądzisz o tym, że komornik Słomka w pismach procesowych używa herbu Oleśnicy. To wygląda w ten sposób. U góry pisma Komornik Sądowy przy SR w Oleśnicy Tomasz Słomka . Pod spodem po prawej stronie herb Oleśnicy. Pod spodem na środku znak firmowy Krajowego Rejestru Długów a niżej znak firmowy Rzetelnej Firmy. Treść odpowiedzi na pozew czy skargę a na dole okrągła pieczęć urzędowa.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 19:53
Kaziu a to pytanie zadałeś jako obywatel Niemiec polskiej czy niemieckiej narodowości ? Czy jako obywatel Polski niemieckiej czy polskiej narodowości ? Bo do tej pory nie odpowiedziałeś na wysłane do ciebie zapytanie towarzyszu z PZPR.
w takich czasach zyjemy
w takich czasach zyjemy 25.02.2021, 19:09
Nie każda osoba wyglądająca na kobietę, jest kobietą...
Leo
Leo 25.02.2021, 18:30
A tam logo.. Gwiazdą sesji i tak został radny Siedlecki. Zabłysnął myląc uchwałę rady z pracą magisterską i szukał odnośników do przepisu.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.02.2021, 17:14
Bezmyślność, krótkowzroczność radnych jest porażająca. Dlatego takie efekty mamy wokół: ul. Cieszyńskiego, Sejmowa, Mickiewicza, kurioza w parkach, buble budowlane, zaniedbane zabytki itd., itd
durne miasteczko
durne miasteczko 25.02.2021, 16:01
A gdzie tu prawa jego twórcy? on nie ma nic do powiedzenia? miasto i Bronś oraz jego poplecznicy nie mają prawa ograniczać używania loga, które nie jest ich własnością. Ciekawe, co by było, gdyby pan Ruchel swoje dzieło odebrał?

Pozostałe