Czym oddychamy w Oleśnicy?

  • 24.02.2021, 15:51
  • OAI
Czym oddychamy w Oleśnicy? pixabay.com zdjęcie ilustracyjne
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

W związku z rytunowym sprawdzaniem powietrza w mieście, przedstawiamy wyniki pomiarów za okres grudzień 2020 - styczeń 2021.

Dane z czujników Miasta (znajdujące się w załącznikach na dole strony) mają jedynie charakter poglądowy. Pomiary dokonywane przez te urządzenia nie są wykonywane w ramach państwowego monitoringu środowiska. 

Bardziej wiarygodne pomiary pochodzą z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu i są one dostępne na stronie http://air.wroclaw.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/manualne/stacja/47/parametry/wszystkie . Prowadzone przez tę instytucję pomiary są prowadzone metodami referencyjnymi lub metodami równoważnymi metodom referencyjnym, podlegającymi ciągłym sprawdzeniom, kalibracjom, nadzorowi technicznemu, a systemy pomiarowe objęte są nadzorem przez Krajowe Laboratorium Referencyjne i Wzorcujące GIOŚ.

Dane z pomiarów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochorny Środowiska we Wrocławiu z grudnia 2020 roku i stycznia 2021 roku:

powietrze

grudzień

styczeń

grudzień

 

 
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

qedfftgb
qedfftgb 25.02.2021, 14:23
Ludzie oddychają nosem
Pozoracja
Pozoracja 25.02.2021, 08:25
Tak jak Bronś nie potrafi rozwiązać śmieci przy śmietnikach czy bezdomnych. Tak nie potrafi konsekwentnie działać w zakresie ochrony powietrza. Ruch w Rynku to spaliny dla korzystających z tego miejsca. Pracownicy uczestniczący w kontrolach wypełniają tabelki i odbierają dni wolne - z zerowymi efektami.
Obraz władzy
Obraz władzy 25.02.2021, 09:33
Śmieci w Oleśnicy leżą wszędzie i tworzą całość z dziurawymi ulicami.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.02.2021, 23:35
23.02.21 otwarcie okna przy ul. Daszyńskiego wiązało się z odczuciem włożenia głowy do komina.
Jan
Jan 24.02.2021, 20:14
Nareszcie zostaje dostrzezony problem zanieczyszconego powietrza. Rząd przeznacza na ten cel 1oo mld zł , a czas realizacji szacowany nawet na 10lat.. Ale jak zmusic kogos do wymiany kopciucha, jak on nie chce? Jedynie działania ustawowo-administracyjne przyniosłyby efekt. I wymiana w 100proc. bezpłatna.
zw-kowalski
zw-kowalski 24.02.2021, 21:24
Jan. Przy takim tempie jak proponuje rząd to potrwa i z 50 lat. To nie moja ocena ale fachowców. Zrobiono już krok. Wycofano węgiel brunatny. Jeszcze wycofać kamienny ze sprzedaży detalicznej lub podnieść cenę na tyle aby to było nieopłacalne i problem sam się rozwiąże. Piszę od kilku lat. Na jedno gospodarstwo domowe opalane węglem potrzebujecie 2 ha lasu. To policz ile lasów i parków musiałoby być w Oleśnicy ?
się pytam
się pytam 24.02.2021, 19:02
Kto k...a sprowadził WORDA do Oleśnicy? To jest tragedia, jeździć się nie da po tym mieście, dodatkowo te samochody trują nas. Kto k...a sprowadził WORDA ?
zw-kowalski
zw-kowalski 24.02.2021, 21:20
Do @ się pytam. Egoisto lub egoistko. Dlaczego kandydaci na kierowców z Oleśnicy mają truć mieszkańców Wrocławia. Oleśniczanie produkują przestępców ale nie chcą ani zakładu karnego ani też OHP. Mieszkańcy Oleśnicy produkują śmieci ale nie chcą u siebie wysypiska śmieci. Itp. Itd.
as
as 24.02.2021, 20:15
A chciałbys jeździc do Wrocławia zdobywac prawko czy lepiej tutaj?
się pytam
się pytam 24.02.2021, 21:43
Ja zdawałem we Wrocławiu. Głupoty piszesz, niedzielni kierowcy nie potrafią sprawnie wjechać na rondo przez co Oleśnica korkuje się coraz bardziej, pewnie dlatego, że prawo jazdy robili właśnie w Oleśnicy bądź w podobnym mieście. Na to wygląda , że nie jesteś kierowcą poruszającym się po Oleśnicy, bo gdyby tak było z pewnością twoje nerwy z powodu ELEK byłyby na wyczerpaniu. Zw, chciałbym aby w Oleśnicy była kardiochirurgia, co ty na to?
zw-kowalski
zw-kowalski 24.02.2021, 22:13
do @ się pytam. W mojej wsi prawie każdy dziadziuś ma prawo jazdy. Czasami ledwie wsiada do auta. I mimo, że jego umiejętności nie są takie jak młodzika to nie mamy zakorkowanego miasta. Dzięki naszym służbom drogowym które właściwie projektują i budują lokalne drogi. Drogi są dla każdego. nawet dla tych co sobie mniej radzą na drodze. jesteście zbyt biedni i nie macie zbyt dużo aut z ogranicznikiem do 40 km. Wtedy dopiero byłby cyrk w Oleśnicy. Ja prawo jazdy mam od dawna. Ale uwierz mi nie umiem jeździć po Polsce. A jeździłem na prawie wszystkich kontynentach.
olesniczanin
olesniczanin 24.02.2021, 22:35
Chyba jeździłeś palcem po mapie.
zw-kowalski
zw-kowalski 24.02.2021, 23:13
Do @ Olesniczanin. To jest właśnie twój i innych poziom. Niemieckie i szwedzkie prawo jazdy pewnie znalazłem w paczce z chipsami. A międzynarodowe Szwedzi dali za znajomość z Michnikiem. A kartę kierowcy znalazłem przy Ratuszu w Oleśnicy.
Pal
Pal 24.02.2021, 18:26
Wszczyscy się duszą nie tylko Ty Oleśnica jest smierdzaca iaztruwajaca mieszkańców buraki zatruwają samochody nie wyłączają silników stanie pod sklepem lub apteka i zatruwają środowisko to te nie mądre buraki wsiorki wszystkich zatruwają i siebie również i palą śmieciami powinna być wysoka kara, trzeba być bez rozumu
Ola