Trzecia fala pandemii w powiecie oleśnickim. Od nowego roku zanotowano u nas 637 nowych zakażeń

  • 24.02.2021, 15:46
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Trzecia fala pandemii w powiecie oleśnickim. Od nowego roku zanotowano u nas 637 nowych zakażeń
O sytuacji epidemicznej w powiecie oleśnickim mówiła dziś na posiedzeniu Zarządu Urszula Kozioł, państwowy powiatowy inspektor sanitarny.

Z przedstawionych przez nią danych wynika, że obecnie notuje się u nas na dobę około 12 nowych przypadków zakażeń, podczas gdy jeszcze tydzień wcześniej było ich średnio 8 - 9.

Mimo niepokojącej tendencji, dyrektor sanepidu jest dobrej myśli.

– Jako powiat, bardzo mocno przechorowaliśmy pierwszą falę, w związku z tym mam nadzieję, że nabraliśmy już pewnej odporności i ten trzeci etap przejdziemy znacznie łagodniej – życzyła sobie, jak i wszystkim innym mieszkańcom powiatu oleśnickiego Urszula Kozioł.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała również, że od początku pandemii, czyli od marca zeszłego roku, zanotowano łącznie: 4448 zakażeń, 4229 ozdrowień i 91 zgonów.

Jeżeli chodzi o nowe zakażenia, to od 1 stycznia br. jest ich 637. – To nie dużo, biorąc pod uwagę listopad i grudzień, kiedy zachorowań było ponad 2500 – dodała Urszula Kozioł, która nawiązała też do tematu szczepień.

I tak, zaszczepionych pacjentów z grupy „0” (medycy) jest: 1356 (I dawka) i 1051 (II dawka). Wszyscy oni szczepieni byli szczepionką firmy Pfizer. Natomiast szczepionkę firmy AstraZeneca przyjęli nauczyciele, których w sumie, I dawką, zaszczepiło się 310. Niepożądanych odczynów poszczepiennych jest ogółem 11, w tym 1 przypadek ciężki, 4 poważne i 6 łagodnych.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe