Dotacje ministerialne dla bazylik w Oleśnicy i Twardogórze

  • 24.02.2021, 11:58
  • OAI
Dotacje ministerialne dla bazylik w Oleśnicy i Twardogórze
Paweł Hreniak, poseł PiS, informuje: "Dotacja z budżetu państwa dla zabytków. Dobre informacje dla subregionu wrocławskiego. Dotacje w ramach programu Ministrestwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Ochrona zabytków" otrzymają"...
➡️ #Trzebnica - Kongregacja Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza - 6️⃣2️⃣0️⃣tyś zł,
➡️ #Żórawina - Parafia rzymskokatolicka p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP - 1️⃣ mln zł,
➡️ #Wrocław - Rzymskokatolicka Parafia NMP na Piasku - 1️⃣ mln 3️⃣5️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ #Wrocław- Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Michała Archanioła - 2️⃣6️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ #Wrocław - Katedralna Parafia Prawosławna p.w. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy - 1️⃣2️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ #Wrocław - Diecezja Wrocławska Kościoła Polskokatolickiego - 4️⃣0️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ #Wrocław - Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela - 3️⃣3️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ #Lubiąż - Zespół Obiektów Pocysterskich, Pałac Opatów - 3️⃣4️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Sobótka - Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Jakuba Apostoła - 4️⃣1️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Wrocław - Diecezja Wrocławska Kościoła Polskokatolickiego - 3️⃣0️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Wrocław - Statek cumowany na Odrze, pchacz "Krab" - 6️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Wrocław - kompleks Hali Stulecia, budynek "Pod Misiami - 2️⃣2️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Lubiąż - Zespół Obiektów Pocysterskich, Kaplica Loretańska - 1️⃣9️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Wińsko - kościół pw. Trójcy Świętej 1️⃣3️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Twardogóra - Bazylika Mniejszej pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - 1️⃣4️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Milicz- kościół św. Andrzeja Boboli - 2️⃣9️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Lubiąż - kościół pw. Św. Walentego - 1️⃣0️⃣0️⃣ tys zł,
➡️ Oleśnica - bazylika mniejsza pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty - 4️⃣5️⃣0️⃣ tys zł
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stasio
Stasio 25.02.2021, 14:36
To niesamowite jak wielu tępaków nie przyjmuje do wiadomości, że nasze dziedzictwo narodowe jest prawie w 100% związane z chrześcijaństwem. Ich - o zgrozo! - dziwi, że większość zabytków w Polsce - to zabytki sakralne. Tak, ciołki malowane, królowie budowali, książęta i księżne fundowali, ludzie się zrzucali, by przez wznoszenie takiej czy innej budowli dziękować Stwórcy. Ja wiem, że dla niektórych dupków historia zaczyna się od pałacu Stalina w Warszawie, ale takie myślnie nie przejdzie. Nie tym razem!!!
A.
A. 25.02.2021, 08:48
Tak się składa, że jak jedziemy na wakacje to czy to w Polsce, czy za granicą zwiedzamy pałace, kościoły, piękne kamienice. Nikt nie chce zwiedzać produktu wszelkiej maści socjalistów i komunistów czyli blokowisk. Nikt nie przyjedzie oglądać do Oleśnicy blokowiska na Serbinowie, ale każdy chętnie obejrzy odrestaurowany Zamek czy Bazylikę
wszystko
wszystko 25.02.2021, 08:52
A ja nie chcę oglądać obiektów kultu religijnego. Nie podłączaj do tego pałaców i kamienic cwaniaku pisokomunistyczny!
wszystko
wszystko 25.02.2021, 05:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jan
Jan 24.02.2021, 20:24
Poniżej trzy wpisy i wszystkie złośliwe. Ot demokracja. Biorac pod uwage tylko same obiekty, jakimi sa kościoły, jakby wyglądały miasta w tym Oleśnica bez nich.?. Sowieci co mogli palili , tak jest i u nas-Rynek cały w PRL. Historię nasza tez może zacznajmy od 1945r. lub jak niektórzy "europejczycy" od 2004?
zw-kowalski
zw-kowalski 25.02.2021, 08:03
Do @ Jan. Czy to my jesteśmy złośliwi czy KK w Polsce taki właśnie jest. Sam Terlikowski ostatnio skrytykował i władze kościelne i polityków za fakt ukrywania przez 25 lat pedofila w Szczecinie. Ponieważ pozyskiwał kasę dla Kościoła to przymykano oko na jego skłonności. A co było z Jankowskim, Gulbinowiczem i dziesiątkami innych chronionych przez aparat KK. Rydzyk dostał około 200 mln a nie ma zamiaru z nich się rozliczyć powołując się na prawo kanoniczne. To nie jest złośliwość to fakt. Czy K.A. Kowalski jest złośliwy przypominając Jasiowi jego kolano i pietę czy tylko stwierdza fakt ?
Jan
Jan 25.02.2021, 10:27
Dlatego,że Krzysztof Zanussi był postawiony w stan oskażenia za pedofilię (polował na chlopcow na Dw. Centralnym w W-wie) to ja nie mam chodzic do kina lub nie ogladac jego filmów? To, że w "Zatoce Sztuki" w Sopocie kwitla pedofilia (temat szybko wyciszony przez TVN) to nie mam dalej jeździc tam na wakacje? A świetny muzyk S. ? Co nie mam słuchac muzyki?. W Polsce posługe kapłańska wykonuje 25tyś księży i Kosciół postawil te sprawe priorytetowo.I nie wolno niszczyc człowieka wrzucajac wszystkich do jednego worka za modne ostatnio wyznania po 20,30 latach (sic!)np. ministrantów, ze ksiadz go lubieżnie glaskal po glowie (Gulbinowicz) Nie dajmy sie zwariować rozczochranej wariatce M. Lempart, ktora w ten sposob ucieka przed wymiarem sprawiedliwosci za przekrety. I na koniec: z racji obecnego zamieszkania porownajmy religie wiodace w Szwecji i Polsce. W Szwecji to luteranizm, doktryna teologiczna z poczatku XvI stworzona dla konumenckiego spoleczenstwa, rzadzonego przez centrolewicę (lewica zawsze miała szczytne hasła!). Luteranie dopuszczaja zawieranie zw. małżenskiego przez duchownego, nie uznaja Papieża, nie uznaja dogmatow kościelnych, zakazuja tworzenia wizerunku Boga, odrzucakja świetych, wierza w przeznaczenie. Wolę wiec nasz KK aniżeli w/w wersje light wiary..
ociec rodzynek
ociec rodzynek 25.02.2021, 10:53
Picu picu, radio-maryjna propaganda!
Siostra Gizela
Siostra Gizela 24.02.2021, 18:06
To kto jest w końcu ważniejszy? Ojciec Mateusz czy Ojciec Tadeusz?
ateista
ateista 24.02.2021, 16:06
Trzeba przyznać, że hojnie sypnęli groszem na bazylikę jako zabytek. Szkoda, że miasto marnie się stara, widać, że wystąpienia burmistrza J. Bronsia w radio katolickim nie dają efektów
Zwkowalski
Zwkowalski 24.02.2021, 12:47
No jakoś trzeba przykryć dotacje dla spraw ojca Rydzyka. On na samą wystawę o papieżu z Polski dostał 60 mln. Łącznie ponoć 200 mln. Obecnie zasiada na ławie oskarżonych bo nie podał jak się rozliczył. Oskarżenie wniosła organizacja pozarządowa.

Pozostałe