NASZ NEWS: Dzieci zostały bez obiadów!

  • 03.01.2019, 16:26 (aktualizacja 29.01.2019, 22:48)
  • OAI
NASZ NEWS: Dzieci zostały bez obiadów!
Stołówka w szkole została zamknięta. Dlaczego?

Stołówka w Szkole Podstawowej nr 2 w Oleśnicy została zamknięta. - Nie wiem, jak jest w innych szkołach, ale w SP nr 2  na tę chwile dzieciaki zostały pozbawione możliwości kupna obiadów - poinformował naszą redakcję jeden z rodziców.

Dlaczego został zamknięta?

Inny z rodziców powiedział nam, że z informacji otrzymanych od dyrektor Janiny Zdanowicz wynika, iż firma Draks, która wynajmowała pomieszczenia stołówki, nie przedłużyła ze szkołą umowy. Draks wygrywał przetargi w MOPS i dostarczał darmowe obiady (dla Dwójki w ilości 26). Pozostałe obiady były od firmy kupowane. Dyrektor czeka na informacje z MOPS-u, która firma i od kiedy będzie dostarczać darmowe obiady. Wtedy dyrekcja porozmawia o obiadach dla pozostałych uczniów.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TK
TK 06.01.2019, 23:00
Tak to jest jak w MOPSIE sa zatrudniani ludzie z teczek. Budza sie za 5 dwunasta. No cóż moze w koncu ktos przetnie ta pępowine dyr MOPS a Anna B., ktora zatrudnia tam swoich nieudolnych ludzi.
idzie nowe
idzie nowe 07.01.2019, 00:11
Teraz same uczciwe konkursy personalne!
5
5 05.01.2019, 19:15
Obiady się pojawią w szkołach. Z ulic zaczną znikać gołębie. Dobry ruch odpowiedzialnego za Oleśnicę. Wybitne umysły innych ruchów nie znają. To kwestia empatii. Ściślej jej braku.
lipa
lipa 05.01.2019, 14:44
To jest skandal, za coś takiego powinny polecieć głowy. To miasto funkcjonuje tylko teoretycznie.
Spocony Janek
Spocony Janek 05.01.2019, 09:14
S’ils n’ont pas de pain, qu’ils mangent de la brioche!
.
. 05.01.2019, 00:12
Widzę że tu sami specjaliści od zamówień publicznych i znawcy ustawy o pomocy społecznej. Radzę uważniej przeczytać ustawę oraz zmiany jakie przyniosła jesienią!? Wtedy proszę sie wymądrzać co do odpowiedzialności za zaistniałą sytuacje?
Bobi
Bobi 04.01.2019, 22:39
sprostowanie do komentarza poniżej - przetarg wygrała od razu firma która uplasowała się na drugiej pozycji pod względem ceny, ponieważ pierwsza firma, która dała niższą cenę zrezygnowała 2.01.2019r. z udziału w przetargu (info Bip MOPS)
Bobi
Bobi 04.01.2019, 22:24
Ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy dostarczającej posiłki dla dzieci do szkół został ogłoszony w mojej ocenie stosunkowo późno, bo 21.12.2018 r. (w piątek o 13:00) przed samymi świętami (info na stronie Bip MOPS). Później były tylko 3 dni robocze (Wigilia i 2 dni po BN), gdzie w Wigilię urzędy nie pracowały w tym MOPS, a już otwarcie ofert było 31.12.2018 r. bo firmy miały czas na złożenie oferty do 31.12.2018 r. do 10:00 w Sylwestra - a do konkursu stanęły tylko 2 firmy. (REKORDOWO SZYBKI PRZETARG). No a dzieci od 2.01.2019 r. chciałyby pewnie już jeść posiłki, bo 2 stycznia wróciły po świątecznej przerwie do szkoły (chyba, że przez święta jak niedźwiadki narobiły sobie zapasów w brzuchach na zimę). Przetarg wygrała firma która dała najniższą cenę (info na Bip MOPS). Frma ta wg. informacji zamieszczonej na Bip 2 stycznia 2019r. zrezygnowała z dalszego udziału w przetargu i odmówiła podpisania umowy. Wiec zaproponowano współpracę 2 w kolejności firmie. teraz trzeba zapewne podpisać umowę z drugą firmą, która startowała w przetargu,a na to zapewne potrzeba czasu, a dzieci i ich brzuszki.....hymm, w tym czasie może nakarmi Dyrektorka MOPS z Zastępcą Dyrektora u siebie ..... a może do restauracyjki zaprosi.... (taki żarcik).
ZetaJ.
ZetaJ. 04.01.2019, 21:21
Kiedy pan Bronś się weźmie do roboty?Tylko stanowiska i rozdzielanie diet?Mieszkańcy nie będą tego długo tolerować.
RR
RR 04.01.2019, 21:16
Przypominam sobie nagonkę MO na Michała Kołacińskiego bo pracownik SP2 w piątek przed wyborami wywiesił omyłkowo na płocie tabliczkę "do lokalu referendalnego" zamiast "wyborczego ". Oczywiście tabliczkę zaraz wymieniono. Uwierzcie więc, że gdyby dzieci były głodne przez burmistrza chociaż jeden dzień w tamtej kadencji to Porsche Panamera zrobiłoby taki syf, że ludzie sami wywieźliby go z ratusza na taczkach. Bronś tymczasem nadal cieszy się u nich jakimś parasolem bezpieczeństwa a sytuacja jest bardziej niż skandaliczna. Kontrakty na żywienie dzieci zawierane są co roku. To jeden z priorytetów. Skandal z jakim mamy do czynienia to wynik totalnego nieogarniania kwestii zarządzania miastem. Kto z burmistrzów nadzoruje MOPS? Edyta Małys-Niczypor? To by wiele tłumaczyło. Zresztą wszystko jedno. I tak wszelkie decyzje zapadają jednoosobowo.
Ciepluchowa
Ciepluchowa 04.01.2019, 20:29
No a Bronś to będzie którym królem na orszaku trzech króli? Karmazynem?
Lud Oleśnicy
Lud Oleśnicy 05.01.2019, 09:15
Mógłby się wcielić, np. w rolę Ludwika XVI....
pytam
pytam 04.01.2019, 15:18
Czy ktoś panuje nad tym co dzieje się w mieście ? Czy leci z nami pilot ?
niestety
niestety 04.01.2019, 14:35
Długi ten serial z wpadkami Nieomylnego. Biedna Oleśnica, tępi wyborcy.
www
www 04.01.2019, 14:16
JB nawet obiady dzieciom zabierze
Ewelina
Ewelina 04.01.2019, 13:56
O 500 plus to piszą ludzie Bronsia. Tym emerytom 500 plus nie grozi. Pomyślcie o dzieciach i wnukach stare dziadki.
3
3 04.01.2019, 13:43
BRONŚ następna kompromitacja
Jacek
Jacek 04.01.2019, 11:52
Komuchy z PiS do roboty odśnieżanie czeka bo 500+ Wam zabiorą.
 mniam mniam
mniam mniam 04.01.2019, 09:27
Draks robi smaczne posiłki.
sd
sd 04.01.2019, 08:02
Oczywiście, że ostatecznie winny jest burmistrz Bronś. Widać zbytnio skupił się na personalnych rozgrywkach i robieniu czystek, a realne problemy miasta zostały daleko w tyle
AntyPO
AntyPO 04.01.2019, 07:12
To wina Bronsia i PO!
Rodzic
Rodzic 03.01.2019, 23:36
Mops finansuje obiady dzieciom w całej Oleśnicy, więc nie ma ich również w pozostałych szkołach. Skoro nie podpisał umowy z Draks to powinien znaleźć inną firmę.

Pozostałe