Ratunek dla mieszkanki gminy Oleśnica przyszedł w ostatniej chwili!

  • 22.02.2021, 11:00
  • hag
Ratunek dla mieszkanki gminy Oleśnica przyszedł w ostatniej chwili!
To była pilna ewakuacja bohaterki filmowych "Złotych łanów".

Jak poinformował portal olesnica24.com Czesław Kaczmarek, radny gminy Oleśnica (powiat oleśnicki) dziś w godzinach przedpołudniowych przeprowadzono pilną ewakuację mieszkanki Ostrowiny Franciszki Pikińskiej. Starsza pani to jedna z bohaterek popularnych telenowel "Złote łany" i "Euro łany". Wszyscy pamiętają popularną panią Franię, która razem z mężem Franciszkiem przed kamerą dzieliła się życiowymi prawdami.

Po śmierci męża 88-letnia kobieta podupadła na zdrowiu, a ostatnio była pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i życzliwych sąsiadów. To właśnie oni zauważyli, że wali się zmurszały dach domostwa pani Frani a w ostatnią niedzielę przybrało to formy katastrofy budowlanej. Konieczna była natychmiastowa ewakuacja!

W poniedziałek z udziałem strażaków, policji i służb gminnych dom pani Franciszki został zabezpieczony, a ona trafiła czasowo pod dach najbliższej sąsiadki - Małgorzaty Szypulskiej. Prawdopodobnie niebawem pani Frania decyzją Urzędu Gminy zostanie umieszczona w domu opieki społecznej.

 

hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian Szyguła
Marian Szyguła 23.02.2021, 11:29
I to się nadaje do prasy!
woj
woj 22.02.2021, 16:23
Nikt nie kontroluje pan opiekunek z MOPS ktore w wiekszosci wpadaja na wypadaja nie robiac nic przy takich osobach .
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 17:21
Bo opiekunki z MOPS pracują od 8-16 od poniedziałku do piątku. Na pozostałe godziny takie osoby jak ta Pani należy je wyłączyć. Pytanie czy MOPS jest dla takich osób czy takie osoby aby w MOPS było zatrudnienie. Jak wybuchła pandemia rozmawiałem z moim " bratem w wierze" który jest dobrym znajomym marszałka Burmistrza. I ów podnóżek burmistrza stwierdził w rozmowie z nim, że dla takich pieniędzy jakie mają w MOPS to nie będzie narażał ich na kontakt z osobami mającymi mieć opiekę z MOPS. Tak to działa w Polsce.

Pozostałe