Ile szczepień i zakażeń w powiecie oleśnickim - stan na 22 lutego

  • 22.02.2021, 10:55
  • rpr
Ile szczepień i zakażeń w powiecie oleśnickim - stan na 22 lutego pixabay.com
Oto najnowsze dane epidemiczne:

Dzienne statystyki w Polsce

osoby zakażone: 3 890

osoby, które wyzdrowiały: 6 014

przypadki śmiertelne: 17

wyłącznie z powodu COVID-19: 3

choroby współistniejące wraz z COVID-19: 14

osoby na kwarantannie: 147 208

zlecenia na testy POZ: 243

wykonane testy: 24 924

testy z wynikiem pozytywnym: 4 363

powiat oleśnicki - zakażenia

Liczba zakażonych: 15
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 1,400000


Liczba przypadków śmiertelnych: 0:

Liczba osób objętych kwarantanną 221

Liczba wykonanych testów: 67
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 16

powiat oleśnicki - szczepienia

Liczba wykonanych szczepień: 4 603
Liczba szczepień 2 dawką ogółem: 1 618

rpr

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 23:23
kolejny cytat dla tego mądrali "

Izolacja ta nie powinna - zdaniem gościa Roberta Mazurka - być jednak zbyt długa. Chodzi o to, żeby odizolować tych, którzy noszą w sobie wirusa od reszty społeczeństwa, żeby do nich ograniczyć kwarantannę izolacyjną, a nie cały naród - tłumaczył Sośnierz. Równocześnie dodał, że osoby starsze powinny pozostać w domach.
Sośnierz o kontroli aplikacji w telefonach w myśl „planu Sośnierza”: Albo udajemy, że walczymy z koronawirusem, albo naprawdę to robimy Michał Dukaczewski / RMF FM

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o jego postulat, by w Polsce robić 60-80 tys. testów na koronawirusa dziennie. Sośnierz przyznał, że "musimy taką wydolność dopiero stworzyć".

Dopytywany o wybory, gość Porannej rozmowy w RMF FM podkreślał, że "korespondencyjne niewątpliwie są dużo bardziej bezpieczne niż tradycyjne".

Polska służba zdrowia niestety nie została dobrze przygotowana do walki z koronawirusem - stwierdził Sośnierz. Podkreślał, że "to wychodzi w tej chwili w każdym miejscu, zresztą podobnie jak we Włoszech". Nie uznał tego jednak za usprawiedliwienie braków w systemie ochrony zdrowia. Odwoływanie się do tego, że gdzieś we Włoszech też jest źle, (...) służba zdrowia zakaża i zakażała obywateli, pacjentów, jest objawem nieprzygotowania - przekonywał. Jak dodał, "mieliśmy na to więcej czasu niż Włosi, bo trwało to trochę tygodni". Mogliśmy strukturę opieki zdrowotnej przygotować do tej sytuacji - stwierdził gość RMF FM.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 23:19
Tu jakiś mądrala pisze, że od 1999 roku nie ma służby zdrowia. To temu mądrali zacytuje "Polska służba zdrowia zdała egzamin w okresie pandemii COVID-19 - powiedział prezydent Andrzej Duda. Według niego jest to zasługą z jednej strony tych, którzy przygotowali służbę zdrowia na trudne sytuacje, jak pandemia, a z drugiej tych, którzy w tym czasie realizowali świadczenia medyczne. "
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 11:43
Czyli dopiero jest zaszczepionych 4-5% mieszkańców powiatu. Tu jeden ułomny internauta cytuje pewnego homofoba. To podam mu sprawność szczepień w Izraelu . Zaszczepionych jest już ponad 4 mln obywateli z ok 9 mln państwa. To praktycznie połowa. I co ciekawe ten homofob nie pisze, że Izrael zamieszkuje 1/3 muzułmanów, 1/3 religijnych Żydów i 1/3 ateistów. I znów Żydzi są lepsi niż Polacy jeśli chodzi o liczbę szczepień.

Pozostałe