NASZ NEWS: Dramat pod Oleśnicą - wilki zagryzły 12 danieli!

  • 21.02.2021, 13:57
  • hag
NASZ NEWS: Dramat pod Oleśnicą - wilki zagryzły 12 danieli!
Rozzuchwalone wilki sieją postrach już nie tylko w podoleśnickich lasach. Teraz zaatakowały domowe zwierzęta hodowlane!

O dwóch watahach wilków w podoleśnickich lasach napisała niedawno "Panorama Oleśnicka". 

W nocy z soboty na niedzielę na prywatnej  ogrodzonej posesji w Boguszycach (powiat oleśnicki) wilki zagryzły 12 hodowlanych danieli. 

Drapieżniki zrobiły podkop, a potem  dosłownie rozszarpały wystraszone zwierzęta hodowlane . 

Zszokowany właściciel powiedział portalowi olesnica24.com, że w jego ocenie atak na ludzi jest tylko kwestią czasu...

Szerzej - we wtorek w "Panoramie Oleśnickiej".

hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sacas
sacas 24.02.2021, 12:39
12 zagryzły a ile zjadły
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 17:14
Jestem za ochroną środowiska ale w Polsce przybrało to monstrualny rozmiar. Nie mam nic przeciw wilkom jako samym wilkom. Ale może taki pseudoekolog policzy ile saren, jeleni, danieli, zajęcy itp musi rocznie zjeść taki wilk. Najwięcej tych ekologów mieszka w blokowiskach i nie widzi brutalizmu w świecie natury. Obwodnicę Elbląga przesunięto ze względu na jakąś chronioną roślinkę. Ale jak dzika zwierzyna typu sarna, łoś, żubr, jeleń zeżre taką roślinkę to nie ma już problemu. To samo było z traszkami co wstrzymały inwestycję przy stadionie. Jakoś nikt nie ma pretensji do bociana , że zjada prawnie chronione traszki czy żabki a nawet gady. Wtedy dopiero można coś konkretnego ustalać. Czy w Polsce macie aż tak dużo saren, jeleni, danieli czy zajęcy na zbyciu ? W Szwecji co roku muszą odstrzelić około 180 000 łosi. Dla ich dobra. I nikt z tego powodu nie robi tragedii. Za samą obecność watahy wilków hodowcy dostają odszkodowania. Ponieważ sama obecność watahy jest już stresująca należy się odszkodowanie. Jak twierdzi ów myśliwy w Polsce należy się rzekomo odszkodowanie od koła łowieckiego. To które koło łowieckie przyznaje się do tej watahy wilków ? Ochrona środowiska tak ale nie w granicach absurdu jaki wam serwują.
Są granice absurdu
Są granice absurdu 22.02.2021, 16:19
To najlepiej zwijać manele bo eko-świry znów mają rację?
Gug
Gug 22.02.2021, 15:53
A jak ci zacznie wataha latac koło szkoły gdzie chodzą twoje zlepki komórek lewaku kowalski to też będziesz wył , że zajęliśmy wilkom ich tereny? NA BANK NIE!!!
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 17:16
Do @GUG. Ale wy katolicy macie zgodę swojego boga na czynienie ziemi sobie poddanej. Więc do kogo pretensje ? Do mnie czy do pisma zwanego świętym. Jestem za ochroną środowiska ale nie za idiotyzmami do których dochodzi teraz w Polsce.
ascas
ascas 22.02.2021, 11:44
to były nimieckie wilki na rozpoznaniu
dramat
dramat 22.02.2021, 09:49
Podziwiam autora tekstu, że tak bez żenady prezentuje swoje nieuctwo. Poczytaj trochę o zwyczajach wilków a nie słuchaj pseudomysliwych.
Canis lupus
Canis lupus 22.02.2021, 09:06
Co za niewydarzony dramaturg napisał ten artykulik? Dramat w Oleśnicy?? Taki tytuł. Serio? Artykuł o kupach na chodnikach też z takim patosem będzie zatytułowany?
czerwony kapturek
czerwony kapturek 22.02.2021, 07:36
Kto by pomyślał , że bajka o czerwonym kapturku stanie się faktem. Oby też z szczęśliwym zakończeniem, o które może być niezmiernie trudne.
Paranoja
Paranoja 22.02.2021, 06:33
Niektórzy tu żartują a mamy poważny problem. Teren gdzie pojawiają się drapieżniki jest mocno zurbanizowany. To co teraz ludzie mają się wyprowadzić z Miodar i Sosnówki bo zajęli naturalne siedlisko wilków.
Maciej
Maciej 21.02.2021, 21:45
Serafin a jak zapolują na człowieka? Głodny wilk nie zwarza na nic nawet zapach go nie odstraszy wiem bo zajmuje się doświadczeniami na tych zwierzętach
serafin
serafin 21.02.2021, 22:37
Czy ty nie jesteś od tych z pod zmaku Huberta ? Doświadczeniami- nie masz sie czym chwalić !!! A gdyby tak zapolować na takich pseudo naukowców jak ty ???
dramat
dramat 22.02.2021, 09:51
przepraszam chciałem dać łapkę w górę a dałem w dół.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.02.2021, 21:57
To samo z lisami. Brak odstrzałów lisów spowodował, że praktycznie nie ma zajęcy, kuropatw i bażantów.
elo
elo 22.02.2021, 17:29
Lisów mamy coraz więcej również ze względu na to, że nie giną od chorób i głodu - kiedyś dziesiątkowała je wścieklizna, zimy są coraz łagodniejsze, a jedzenie znajdują w naszych śmietnikach. A do wyginięcia zajęcy i kuropatw (bażant to akurat gatunek sztucznie wprowadzony do Polski i wymagający pomocy - sam kiepsko się rozmnaża w naszych warunkach) przyczyniła się zmiana krajobrazu rolniczego - mamy coraz większe monokultury, brak nieużytków, miedz itd.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 23:15
do @elo. To chyba nie wiesz co piszesz. Ja opieram się na oświadczeniach fachowców. To fachowcy twierdzą, że lisy wyjadają jajka kuropatw oraz zagryzają młode zające. Oczywiście rozwój rolnictwa też ma to wpływ. Ale mówimy o układzie stosunek ilości wilków do saren i jeleni oraz lisów do kuropatw, przepiórek itp itd. Jeśli jest mnie ptactwa to musi być i mnie lisów.
Oels
Oels 22.02.2021, 22:48
kowalski nie ma o tym zielonego pojęcia.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 23:16
Do @Oels. Wystarczy, że ty jako pochodzeniowiec masz !!!!
Maciej
Maciej 21.02.2021, 21:20
Wilki szukają łatwego szybkiego posiłku po co mają biegać po lasach jak w ogrodzeniu mają ucztę jak na talerzu, w końcu ta uczta może być człowiek, ludzie ogarnijcie się, loc down przez PiS za trochę czasu loc down przez wilki, bardzo realna teza skoro nikt z tym nic nie robi
Maciej
Maciej 21.02.2021, 21:15
Zament to sieje ten który nie doznał tragedi nikomu nie życzę ale jak powiedział właściciel atak na człowieka jest tylko kwestia czasu za dużo się już dzieje ze strony tych drapieżników, w końcu będziemy się bali wyjść z dzieckiem na wieczorny spacer, teraz dziki w środkach miasta a za miesiąc co wilki?
Fuj
Fuj 22.02.2021, 14:57
Masz rację . j*** wilkolubów ekologów zafajdanych
Globtroter
Globtroter 21.02.2021, 21:01
Daniele znajdowały się na naturalnym łowisku wilków, a nie wilki na terenie zagarniętym przez człowieka. To jest naturalna selekcja. Właściciel na pewno dostanie odszkodowanie i lepiej zarobi niż w skupie.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.02.2021, 21:55
może w innych państwach. Nie w Polsce. Podobnie jest z bobrami. Są chronione , budują tamy. Zalewa pola. Rolnik nie ma pola a państwo każe mu jeszcze płacić podatek rolny bo ma pole.
hyer
hyer 22.02.2021, 11:46
to już mamy w POlszce
myśliwy
myśliwy 22.02.2021, 10:41
Za udokumentowane szkody wyrządzone przez zwierzęta objęte ochroną państwo jest zobowiązane do wypłaty odszkodowania. W przypadku zwierzyny łownej ten obowiązek spoczywa na kołach łowieckich. Więc troche nie tak jak wypisujesz
vfg
vfg 22.02.2021, 11:47
a za człowieka kto zapłaci , a może to być twoje dziecko , mata kasa się przyda co buraku
zw-kowalski
zw-kowalski 22.02.2021, 11:35
do myśliwy.Tak. Pod warunkiem, że pozwiesz skarb państwa do sądu. Za zwierzynę leśną odpowiada koło łowieckie tylko w przypadku gdy trwa polowanie i jest nagonka. Tak stanowi regulamin ubezpieczenia w PZU. Komornik Słomka niezgodnie z ustawą zabrał mi 12 tys. zł. Tak orzekł SR w Trzebnicy I Co 1149/11. Żaden sędzia w Oleśnicy nie chce nakazać komornikowi Słomce zwrot kwoty zabranej wbrew ustawie. Skarb państwa to największy oszust w Polsce. Za PRL znacjonalizowano majątki ziemskie i zakłady pracy. PiS wrzeszczy na PRL a do tej pory nie wypłacono odszkodowań z urzędu. Każdy poszkodowany musi sam walczyć o odszkodowanie w patologicznych sądach. Dlatego są takie afery jak z kamienicami w Warszawie.
Mario
Mario 21.02.2021, 19:29
Siejecie zamęt ludziom w głowach,potem narasta fala nienawiści do tych zwierząt.Robicie z nich okulstyczne zło.Dobrze wiecie że wilk jest drapieżnikiem i jest na końcu łańcucha pokarmowego. A nie,byłbym zapomniał,dalej jest jeszcze człowiek i tylko człowiek.
Cx
Cx 21.02.2021, 18:54
Normalne zachowanie wilków
Wilki boją się ludzi odstrasza je zapach
Nie siejecie paniki !!
Nie  róbmy jaj
Nie róbmy jaj 21.02.2021, 18:17
A co kuna, fretka czy zgłodniały zając?
Sk
Sk 21.02.2021, 17:01
A kto widział że to wilik...
wilk
wilk 21.02.2021, 16:33
Serafin jest zły !!!!!!
Marucha
Marucha 21.02.2021, 15:31
Wilki pod ścisłą ochroną chyba że przetrącą gajowego to może ktoś pójdzie po rozum do głowy.......
serafin
serafin 21.02.2021, 14:55
Tak wygląda łańcuch pokarmowy ! Zaraz mordercy od Świętego Huberta podniosą larum o odstrzale a różnią się miedzy sobą tylko jednym !!! Wilki polują aby przeżyć a myśliwi dla przyjemności
WIĘC KTO TU JEST ZŁY ??????

Pozostałe