Oleśnicka Biblioteka Publiczna zabiera Was w góry!

  • 19.02.2021, 16:20
  • OAI
Oleśnicka Biblioteka Publiczna zabiera Was w góry!
W ten weekend Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zabiera Was w góry!

Natalia Tomasiak „Babskie” góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower

Jak pisze autorka, książka powstała z myślą o kobietach, które zaczynają górską przygodę lub szukają pomysłu na kolejną aktywność. Poradnik napisany jasno, rzeczowo, z humorem, lekkim piórem. Można czytać, wybierając dowolny rozdział. Ciekawym dodatkiem są świetne zdjęcia.
Natalia Tomasiak najpierw zachwyciła się najbliższą okolicą (pochodzi z Krynicy Zdroju), potem odkryła polskie Tatry, a dopiero później wyruszyła w Alpy i Góry Skaliste.

Odbieram ją jako sympatyczną młodą osobę, która połączyła pasję z życiem zawodowym. Doskonale rozumiem i zupełnie zgadzam się, że „bakcylem miłości do gór trzeba zarazić się osobiście, wędrując ich grzbietami i odczuwając z nimi głęboką więź. A potem fascynacja ta potrwa długie lata.”

W książce znajdują się informacje, jak odpowiednio przygotować się do pozornie łatwej, jednodniowej letniej wycieczki, jak też dłuższej zimowej wyprawy. Konkretne porady nie tylko dla turystów i sportowców amatorów; wspomnienia, ciekawostki.

Publikacja ukazuje przekrój rozmaitych rodzajów aktywności w górach. A jest ich naprawdę sporo i przybywa :-). Z szerokiej oferty można wybrać coś dla siebie zależnie od pory roku, kondycji, predyspozycji i zamiłowań. Autorka namawia po prostu do aktywnego wypoczynku. Często mimo fizycznego zmęczenia, daje on siłę, spokój i radość życia!!!

Niekoniecznie trzeba latać na paralotni czy uprawiać wspinaczkę zimową. Można pozostać przy zwykłych pieszych wędrówkach. Zapewniam, że jeśli są dobrze zaplanowane, naprawdę dają wielką frajdę !!!

Serdecznie polecam wszystkim i do zobaczenia na szlaku :-), Ela.

OAI

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe