Oleśnica jazzuje z Miśkiewiczami

  • 19.02.2021, 16:16
  • OAI
Oleśnica jazzuje z Miśkiewiczami
MOKiS zaprasza na jazzowy koncert Doroty Miśkiewicz, Henryka Miśkiewicza i zespołu Full Drive

W 2021 roku instytucje kultury w Oleśnicy obchodzą rocznicę 75 lat funkcjonowania. Z tej okazji i w ramach tegorocznych 766. Urodzin Oleśnicy zapraszamy 21 lutego o godz. 17.00 do obejrzenia i posłuchania na kanale YouTube MOKiS koncertu w wykonaniu Doroty Miśkiewicz, Henryka Miśkiewicza i zespołu Full Drive.

Jest to koncert specjalny upamiętniający obchody 766. rocznicy lokacji Oleśnicy i został nakręcony w naszej sali widowiskowej MOKiS.

Dorota Miśkiewicz to wokalistką wciąż poszukująca, eksperymentująca z jazzem, popem, muzyką brazylijską, bałkańską, afrykańską (duet z Cesarią Evorą), czy poważną (płyty z Włodzimierzem Nahornym oraz Kwadrofonikiem). Jest także autorką i kompozytorką wielu piosenek, które wykonuje.

Pod swoim nazwiskiem nagrała siedem albumów: „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven - Zatrzymaj się” (2002), „Pod rzęsami” (2005), „Caminho” (2008), „Ale” (2012), nagrany z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” (2013), „Best of” (2016) czy „Piano.pl” (2016) we współpracy z czołowymi pianistami m.in. Leszkiem Możdżerem, Andrzejem Jagodzińskim, Marcinem Wasilewskim.

Henryk Miśkiewicz to saksofonista i klarnecista, wszechstronny muzyk jazzowy. Współzałożyciel dixielandowego Young Jazz Band, z którym wystąpił w 1967 na festiwalu Jazz nad Odrą. Grał z Big Band "Stodoła", Jazz Carriers i z Sun Ship do jego rozwiązania w 1981. Jako alcista występował z Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Majewskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Kubą Stankiewiczem i innymi.

W 1994 założył własny kwartet z pianistą Andrzejem Jagodzińskim, synem Michałem na perkusji oraz basistą Zbigniewem Wegehauptem.

Prywatnie ojciec perkusisty jazzowego, Michała Miśkiewicza, i piosenkarki, Doroty Miśkiewicz, z którymi często występuje na scenie.

Jazzowy duet Artystów wystąpi z towarzyszącym mu zespołem FULL DRIVE w składzie Marek Napiórkowski (gitara), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas, gitara basowa), Michał Miśkiewicz (perkusja).

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe