Opozycja krytykuje urzędnika oleśnickiego ratusza za polityczne zaangażowanie

  • 13.02.2021, 17:27
  • OAI
Opozycja krytykuje urzędnika oleśnickiego ratusza za polityczne zaangażowanie
Oto post zamieszczony przez Oleśnicę Razem na portalu społecznościowym:
"Dziś w bardzo dobrym czasie antenowym (po godzinie 15-tej, tuż przed transmisją skoków narciarskich w Zakopanym) Telewizja Polska w ramach programu "Zakochaj się w Polsce" powtórzyła świetny materiał promocyjny z Oleśnicy. W reportażu pokazano m. in. oleśnicki zamek, Bazylikę Mniejszą Św. Jana Ewangelisty, stawy oleśnickie, stadion oraz kompleks rekreacyjny Atol. Dzięki telewizji publicznej widzowie z całej Polski mogli też usłyszeć o festiwalu OFCA.
 
Ile kosztowała taka promocja nasze miasto? Nic. 0 zł. Program powstał z środków budżetowych Telewizji Polskiej, w tym tych pozyskanych z abonamentu. Dlaczego o tym piszemy?
 
Otóż, również dziś z lokalnych mediów (LINK) dowiadujemy się, że politycznie zaangażowany pracownik Urzędu Miasta pan Sebastian Lelas, zatrudniony bez konkursu w specjalnie powołanej przez burmistrza Jana Bronsia Sekcji Komunikacji Społecznej, będzie jutro zbierał podpisy w sprawie likwidacji... kanałów informacyjnych TVP oraz abonamentu.
 
Oczywiście będzie robił to prywatnie (przynajmniej taką mamy nadzieję), ale zastanawiamy się, gdy w godzinach pracy do Pana Sebastiana zadzwoni dziennikarz kanału informacyjnego TVP, co wówczas usłyszy? Jak będzie wyglądać komunikacja pracownika Sekcji Komunikacji Urzędu Miasta z mediami publicznymi?
 
Co ciekawe, właśnie Pan Sebastian jako pracownik Urzędu Miasta w ramach komercyjnego programu Projekt Plaża, uczestniczył w promocji Oleśnicy na... plaży w Dziwniowie. Program ten latem 2019 roku emitowała stacja TVN. Wówczas za tą promocje z budżetu miasta Oleśnica wypłacono stacji TVN 30 tysięcy (!) złotych*. W ramach całej akcji promocyjnej "Projekt Plaża" wydano wówczas ponad 42 tysiące. Z tej puli opłacono koszt pobytu urzędników miejskich w Dziwnowie, w tym Pana Sebastiana oraz zastępczyni burmistrza. Używając słów pracownika SKS na ten wyjazd "łożyli" wszyscy mieszkańcy Oleśnicy płacący podatki. Skorzystało niewielu.
 
O wyjeździe urzędników informowały lokalne media:LINK
 
Ponieważ sprawa ma wymiar polityczny, jesteśmy też ciekawi opinii lokalnych polityków PiS, którzy w koalicji z ugrupowaniem Jana Bronsiem rządzą w Oleśnicy. Przecież to ich partia walczy o "wolne media" i pluralizm.
 
*W poprzedniej kadencji stacja TVN również gościła w Oleśnicy m. in. z programem "Dzień dobry TVN" był u nas Filip Chajzer , jednak wówczas z budżetu miasta nie wypłacono komercyjnej stacji wynagrodzenia. W obecnej kadencji "za darmo" promuje Oleśnicę tylko Telewizja Publiczna".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo
Brawo 16.02.2021, 19:15
I co kropeczko ? Zbili z pantałyku , ha?
?
? 16.02.2021, 20:09
O co chodz?
Szok
Szok 16.02.2021, 18:41
W Oleśnicy jest szpital, a nauczyciele jeżdżą na szczepienia do Sycowa.
Co na to nauczyciele
Co na to nauczyciele 16.02.2021, 20:10
Fajnie w tej Oleśnicy...
wyborca miejski
wyborca miejski 16.02.2021, 14:48
Co na to Bartnik i Karpienko ? Może się dołączą, gdyż stoją w tym samym szeregu co Lelas ?
zw-kowalski
zw-kowalski 16.02.2021, 16:42
Wyborco miejski. Spytaj Karpienkę czy ma obywatelstwo niemieckie i czy ma inną narodowość poza polską. Kilka razy go o to pytałem za pośrednictwem epuap. Zero reakcji. Zatem wystąpiłem do Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego z zapytaniem czy jak kandydował na burmistrza Oleśnicy to wskazał polski czy niemiecki adres zamieszkania. Bo ja mam wizytówkę z jego niemieckim adresem.
nic a nic
nic a nic 16.02.2021, 16:04
Oni nie rozumieją z tego nic.
Spiritus Sanctus
Spiritus Sanctus 15.02.2021, 15:51
Urzędnik burmistrz, klęczący publicznie na kolanach, uzależniony jest też od religijnego chłamu. Religia to polityka bo stworzyli i tworzą ją politycy. Kościół kat. to polityczna, przestępcza emanacja religii. A krzyże w szkołach i urzędach to nie polityka ?
Oficer prowadzący
Oficer prowadzący 16.02.2021, 08:33
Brawo, brawo, Edmundzie Edmundowiczu ....
.
. 16.02.2021, 07:53
TW Anna nadaje
zw-kowalski
zw-kowalski 16.02.2021, 16:57
Kropka. Nie wiem dlaczego urzędnik z Ratusza nie może być aktywny politycznie a duchowny, urzędnik Watykanu, może być aktywny politycznie ? Gdy ja złożyłem apostazję to Ozimek powoływał się na prawo kanoniczne ustanowione według prawa Watykanu a nie ustawy RODO. Dlaczego ja mam podlegać pod prawo Watykanu co do mojego wyznania ? Pamiętam kilka lat temu jak oburzeni wierni wychodzili z kościoła z mszy poprzedzającej pasterkę. Ozimek zamiast głosić kolejną rocznicę urodzin Chrystusa został rzecznikiem PiS i chwalił wszystko co zrobił PiS. Dlaczego Ozimkowi wolno bawić się w politykę a urzędnikowi miejskiemu nie ? Znasz na to odpowiedz ?
Spiritus Sanctus
Spiritus Sanctus 15.02.2021, 15:51
Urzędnik burmistrz, klęczący publicznie na kolanach, uzależniony jest też od religijnego chłamu. Religia to polityka bo stworzyli i tworzą ją politycy. Kościół kat. to polityczna, przestępcza emanacja religii. A krzyże w szkołach i urzędach to nie polityka ?
Major Milicji
Major Milicji 16.02.2021, 08:34
Czy to też dotyczy urzędnika burmistrza klęczącego w studiu Radia Rodzina ????
zw-kowalski
zw-kowalski 16.02.2021, 17:02
Majorze. Są pewni ludzie co zawsze całują obecną władzę w cztery litery. Sam widzisz pewną towarzyszkę i towarzysza z PZPR jak łatwo im się przeszło z PZPR do PiS ? Czy ktoś ich zmuszał do wstąpienia do PZPR ? Spytaj ich. Tu ktoś napisał, że jaś na studiach był w ZSMP. Jeśli tak to się zeszmacił. Kiedy on studiował w modzie było rzucanie legitymacją a nie jej pobieranie.
Więc się nie dziw temu hołdowi radio Rodzina. Gdyby w Oleśnicy były meczety czy synagogi i ich wyznania w przewadze to im by wchodził tu i ówdzie bez wazeliny.
Bunzlauer Keramik
Bunzlauer Keramik 16.02.2021, 17:12
Dla profitów Jasiek zapisze się nawet do PSL ....
Po po po
Po po po 15.02.2021, 12:16
Legalna aborcja prawem czlowieka
Paranoja
Paranoja 15.02.2021, 09:37
Sędzia uzależniony politycznie to klęska demokratycznego państwa. Podobnie jest z politycznie uzależnionym urzędnikiem. Taki urzędnik nie będzie obiektywny ono będzie popierał swoich wbrew ślubowaniu, które składa. Pan Lelas reprezentuje ugrupowanie walczące o niezawisłość sądów, a sam prezentuje się jako urzędnik zależny od partii.
Temida
Temida 15.02.2021, 13:21
A jak urzędnik wypowiada preambułę " tak mi dopomóż bóg" to jest cool ?
oby
oby 15.02.2021, 10:53
Wy....ć gościa z Ratusza i tyle. To na początek, później referendum i odwołać Bronsia i Oleśnica odetchnie pełną piersią.
Feminizm 2050
Feminizm 2050 15.02.2021, 15:31
Jak burmistrzem zostalby bielanski to zaraz po odetchnieciu pelna piersia bedzie barani płacz
Temida
Temida 15.02.2021, 13:22
Do oby. A który to internauta śmieje się z was ? On pisze, że do referendum musielibyście mieć jaja.
Pytam co dalej z koalicją
Pytam co dalej z koalicją 14.02.2021, 21:18
Opozycja ma rację. Co na to pani Jakimiec?
?
? 15.02.2021, 08:33
Towarzyszka Jakimiec nie wie o co chodzi?
zakłamani
zakłamani 15.02.2021, 09:12
cicho popierają protesty i politykę ratuszową
.
. 14.02.2021, 16:39
Wszystkiemu winien Bronś, on jest praprzyczyną tej oleśnickiej patologii.
Żwkowalski
Żwkowalski 14.02.2021, 16:48
Kropka. Wszystkiemu winni wyborcy w Oleśnicy. Bronsia nikt wam nie podrzucił. Tak jak z Kaczyńskim czy Dudą. Ich też sami wybraliście.
Zapraszamy
Zapraszamy 14.02.2021, 19:19
Olesnica jest kobietą
.
. 14.02.2021, 14:32
Bracia P. maski spadły. Zero wiarygodność
Jeszcze  trzy dlugie smutne lsta?
Jeszcze trzy dlugie smutne lsta? 14.02.2021, 14:13
Kiedy skończy się ta smutna kadencja i z Ratusza odejdą ludzie poniżający i ośmieszający oleśnicki samorząf?
Ja
Ja 14.02.2021, 16:53
Czas szybko leci. Jeszcze tylko 2 i pół roku, chyba że mieszkańcy podziękują im szybciej. Kto wie..?
zw-kowalski
zw-kowalski 14.02.2021, 21:32
Do @ja. Mieszkańcy (część) musiałaby mieć jaja. A oni tylko płaczą.
Żwkowalski
Żwkowalski 14.02.2021, 16:52
Kropka. Myślisz, że następni będą lepsi. Znów wejdzie Bartnik
. Nie za to co robi jako radny tylko jako ten co dostał medal olimpijski. Masz jakiś rozsądnych kandydatów? Oczywiście oprócz tej sprawdzonej trójki.
Wiem
Wiem 16.02.2021, 20:07
Są wiarygodni ludzie.
Hahahha
Hahahha 14.02.2021, 19:21
Żyła
Nie
Nie 16.02.2021, 20:08
Żartujesz? Od covidowych maseczek!
Skandal
Skandal 14.02.2021, 13:09
Z czym jest skandal to rządzenie Pisiorow to wielki skandal
B
B 14.02.2021, 16:09
Pisior jest burmistrzem teraz
Marzena
Marzena 14.02.2021, 13:04
Skandal!
Podpis roki
Podpis roki 14.02.2021, 12:46
Prawda jest taka oni sie nie boi ją co chcą to Pis robi robią wkonia ciemny lud dużo jest niejasności iklamstw od lat ico inic lud nie zrobił przylkaskuja Pisiora mały procent jest świadomych co wyprawia z krajem Pis mają władze co nie ma na ich parafrafuismiejasiezciemnotya ciemnota strasznie im zamierza jak może być dobrze wKraju Polska niszczą wszystko i wszystkich śmieją siebezczelnie
Kamil
Kamil 14.02.2021, 12:26
Po godzinach pracy może robic co chce i angażować sie w to, co chce. Lament conajmniej mierny... a tak na marginesie, to tv publiczna to stasze dmo i jako ppdatnik nie podoba mi się, że taki gniot idą moje pieniądze.
.
. 14.02.2021, 12:45
Ale ja nie chcę utrzymywać z moich podatków gościa ktory pluje na mój kraj po godzinach pracy.
Ovik
Ovik 14.02.2021, 14:05
Może się przeprowadzić do Szwecji, do Michnika i Kowalskiego ....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 14.02.2021, 16:57
Do Ovik. Masz braki w wiedzy. Szwecja po II światowej przyjęła bardzo dużo Polaków. To samo było w latach 80- tych. Pokolenie Solidarności nie poradziło sobie w kapitalizmie w Szwecji. Znam kilku, którzy do tej pory żyją na socjalu. Rozmowa z nimi ogranicza się do tego jak walczyli z komuną. Jurek dostaje nawet ten dodatek 500 czy 400 za bycie represjonowanym.
Obiektywny
Obiektywny 14.02.2021, 12:10
Jeśli komuś się zdaje , że nieomylny dokonał autorefleksji i się zmienił jest w błędzie.
Wyb
Wyb 14.02.2021, 11:59
Jest wolność słowa a Pis chce pozamykać wszystkim buzię i nie winnych obywateli wsadzac do więzienia, kraj polcyjny poprostu niechce się żyć w takim chaosie i straszeniu narodu Polskiego tak wyprawia Pis z narodem
Wyborca
Wyborca 14.02.2021, 11:54
Burmistrz ma wszędzie układy i nic się ieboiponiewaz te ugrupowania to są fałszywe izaklamane są ten ciemny lud tego nie widzi co się dzieje z Polską i narodem polskim jesteśmy najezykach całego świata nie dobra przyszłość narodu polskiego i oczywiście mądrych isumiennych ludzi co sie dzieje i wyprawia z narodem zakłamanie i niszczenie praw obywatelkkich tak prowadzi Pis taka prawda, natomiast przywódca Pis ma władze i myśli jest przekonany że państwo Polskie to jest jego folwark wszystkie przepisy to ustalają nocą izaklananie zciemnianie luduwyborca
Wieczny burmiszcz
Wieczny burmiszcz 16.02.2021, 08:37
Nie bez kozery Utyty na studiach zapisał się do ZSMP ....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 16.02.2021, 10:22
Do @ wieczny... A tego to nie czytałem w jego życiorysie. Teraz wiem czemu Jasiu chce walczyć o konstytucję. Szkoda, że tylko nie mówi jak on walczy o tę konstytucję.
Szambo nie perfumeria aż śmierdzi
Szambo nie perfumeria aż śmierdzi 14.02.2021, 11:31
Dobrze ktoś napisał, Ratusz stoczył się na dno a sam Bronś drwi z PiS śmiejąc się Bartnikowi i Jakimiec prosto w oczy. Inną sprawą jest , że pisowcom brakuje potencjału intelektualnego aby wyjść z tej ośmieszającej ich sytuacji z twarzą. Oni tej twarzy nie mają od momentu zawarcia koalicji z Bronsiem i sprzedania się za synekury.
utyty spocony
utyty spocony 14.02.2021, 11:22