Dwugłos oleśnickich radnych o podatku mediowym

  • 11.02.2021, 08:56
  • OAI
Dwugłos oleśnickich radnych o podatku mediowym
Paweł Bielański (Oleśnica Razem) i Damian Siedlecki (klub KO) zabrali w tej sprawie głos.

"Podatek jest zgodny z prawem unijnym oraz praktykami "postępowego zachodu" , a dyktatorzy Francji, Austrii czy Czech opodatkowali medialnych korpo gigantów dużo wcześniej niż zaplanował to polski reżim" - ironizował Paweł Bielański na temat podatku mediowego, który planuje wprowadzić polski rząd.

"Paweł, w tym sęk, że to nie jest TYLKO podatek od mediowych "korpo gigantów". Gdyby był, pewnie każdy z nas by jeszcze przyklasnął temu pomysłowi" - zripostował mu Damian Siedlecki.
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trampek
trampek 12.02.2021, 23:11
Only Herr Christo can make this village great again!
Wujek dobra rada
Wujek dobra rada 12.02.2021, 20:43
Bielański na burmistrza!
Uncle Good Advice
Uncle Good Advice 12.02.2021, 23:15
Kufa, nie używaj mojego 'nicka' do swoich politycznych zagrywek...please!
Bronia
Bronia 12.02.2021, 22:54
Olesnica jest kobieta
Władca much
Władca much 12.02.2021, 11:05
Paweł jak jestes taki biegły w temacie to opodatkujcie wpierw schulmeistra Rydzyka i K.K. zobaczymy co z tego wyniknie a nie bedziesz od tył podchodził do niezależnych mediów
.
. 12.02.2021, 11:49
Niech wpierw się zajmą lokalnymi transferami miejskiej kasy do klerykalnego Radio Rodzina, i portalów pro ratuszowych. Tam też krążą ładne kwoty. Bronś sowicie zleca płatne teksty
Ola
Ola 12.02.2021, 08:54
Siedlecki na burmistrza!!! Ma odwagę i nie jest semaforem
chciała dusza do raju
chciała dusza do raju 12.02.2021, 14:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ehhh
Ehhh 12.02.2021, 10:33
Nie wiem czy siedlecki, ale z pewnością obecny burmistrz to nieporozumienie. Stracone lata. Niestety.
,
, 12.02.2021, 10:39
Każdy lepszy od obecnego. Z wyjątkiem oczywiście semaforów.
J. Kępa
J. Kępa 12.02.2021, 08:43
Bielański ale was modelowo zgasił pan Siedlecki ! Jak sie nie zna tematu to sie milczy !
xxx
xxx 11.02.2021, 23:19
Pane Pawle...Szkoda komentarza. Trzymamy kciuki!!! Do przodu!!!!
Luzik
Luzik 12.02.2021, 08:52
Trzymamy zwieracze
MS
MS 11.02.2021, 19:14
Dwoch gigantow polityki sie wypowiada. Kurde dlaczego ludzie Wy ich sluchacie. Żenada!!!
Żwkowalski
Żwkowalski 11.02.2021, 19:24
Do MŚ. Można się z nimi nie zgadzać ale istnieją w lokalnej polityce. Połowa radnych sprawia wrażenie jakby tylko potrafiła podnosić ręce.
O
O 11.02.2021, 19:18
Lepiej ich słuchać niż hipokrytu i NeoPiSowca Bronsia i Karpienki
Żwkowalski
Żwkowalski 11.02.2021, 19:27
Do @O. No Kaziu to dał popis. Najpierw PZPR, później około 20 lat odprowadzania podatków na terenie Niemiec, teraz obrażony na kobiety ze SK.
Rfn
Rfn 11.02.2021, 20:00
Ciekawe co w rajchu robil
Norymberga
Norymberga 12.02.2021, 09:23
On tylko wykonywał rozkazy ....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 12.02.2021, 11:03
Panorama pisała, że poszukiwał przodków.
Hermenegilda
Hermenegilda 13.02.2021, 19:03
Ponoć po jego krewnym pozostał tylko wyrąbany przodek.
jw-Cowalski
jw-Cowalski 11.02.2021, 19:01
Jak długo Polski narodzie prowadzic potulnie przez pis na snurku jak barany w przepaść ?
xxx
xxx 11.02.2021, 23:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Karma
Karma 12.02.2021, 08:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Polo 471
Polo 471 11.02.2021, 16:05
Wybór nie zakaz.

Wczoraj strajkujące media dowiodły ,że działają w wolnym rynku medialnym.
Nikt ich nie zmusza do zaprzestania nadawania , samr o tym zdecydowały.

Brawa dla opozycji która podpowiada co robić aby TVP była coraz silniejsza w przekazie.
Wacia
Wacia 12.02.2021, 08:53
W sprawie aborcji tez wybór a nie zakaz i nie zgniły kompromis.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.02.2021, 17:46
No wczoraj o2 mnie wkur... Miałem do odczytania kilka pism urzędowych i wielka ch.... Skoro do epuap muszę mieć adres mailowy to rząd powinien zapewnić mi dostęp do rządowej strony na której utworzę konto mailowe. A tak jestem uzależniony od widzimisię jakiejś korporacji. Ba mogą mi zlikwidować konto na której mam urzędowe pisma i decyzje.
?????
????? 12.02.2021, 12:14
[email protected]
Były Olesniczanin
Były Olesniczanin 12.02.2021, 13:32
Kolejny zdziwiony zapytajnik mający fobię na temat Kowalskiego. Sprawdź może polski Januszu co się kryje pod hasłem MOPS w Szwecji. I po raz kolejny zrobisz z siebie pośmiewisko.
Magda
Magda 11.02.2021, 20:37
Ale poczta działała normalnie, tylko nie umiałeś na nią wejść...
Żwkowalski
Żwkowalski 12.02.2021, 11:05
Magda
. Aby wejść musiałbym przeczytać ich komunikat. A to bandycki rozbój.
Bida
Bida 11.02.2021, 17:57
Wzruszyłeś mnie, moje serce płacze
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.02.2021, 18:15
Do bida. To dowód , że państwo polskie funkcjonuje tylko teoretycznie. Masz pismo urzędowe a kapitalista ci mówi " taki ch.... Nie zgadzam się abyś odczytał pismo o zachował zawity termin.
xxx
xxx 11.02.2021, 23:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

antyk
antyk 11.02.2021, 13:44
A Pani Maryna buduje od 2 miesięcy teorię, że Panowie S i B budują jakąś wspólna koalicję. I znów teoria legła w gruzach i trzeba budować inną.
,
, 12.02.2021, 14:03
Pani Maryna to ogromne rozczarowanie. Niestety !!!
Wolne Media
Wolne Media 11.02.2021, 13:02
Siedlecki ma rację. PiS pod przykrywką podatku od mediowych korpo-gigantów (GAFA: Google, Amazon, Facebook, Apple) próbuje wprowadzić "opłatę medialną", wycelowaną w dużo mniejsze spółki i wydawnictwa medialne. I tu Bielańskiemu mieszają się dwie rzeczy: o ile podatek odprowadzany przez GAFA wprowadziła Francja, a EU chciałaby, ale boi się, to "opłata medialna" jako podatek od PRZYCHODÓW (nie dochodów!), kierowany do wydawców regionalnych i lokalnych, istnieje chyba tylko na Węgrzech. Tak, właśnie na tych Węgrzech, gdzie niezależne media w zasadzie przestały istnieć.
Pozdrawiam obu radnych, a Bielańskiemu radzę trochę więcej czytać.
Żwkowalski
Żwkowalski 11.02.2021, 13:30
Wolne media. Gdyby państwo na prawdę chciało tego miliarda to podniosłoby o ten procent podatek VAT od reklamy w mediach. Podatek VAT odprowadzał by reklamodawca. To wtedy by obciążyło nadawców reklam. Morawiecki cały czas gra na osłabienie rdzennych rodzinnych firm a wzmacnia kapitał zagraniczny i finansjerę.
Co jest grane?
Co jest grane? 11.02.2021, 11:34
Jak to w końcu jest, że podatki w innych krajach płacą a w Polsce nie?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.02.2021, 11:57
Jak Niemcy i ich związki zawodowe przyparly Amazon to ten przeniósł się do Polski. Wcześniej Amazon wydał oświadczenie, że zamierza płacić podatki w Europie. I w długą kierunek Polska.
?
? 11.02.2021, 11:37
No właśnie, jak to jest?
.
. 11.02.2021, 11:30
Panorama musi być ! To polskie media i autentycznie niezależne. Chodzi natomiast o media tzw. polskojęzyczne, działające nie koniecznie na korzyść Polaków.
Ula
Ula 11.02.2021, 20:01
Bo olesnica jest kobietom
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.02.2021, 12:05
Kropka
. Poczytaj opinie fachowców. Te daninę znów zapłacą tylko polskie media. Panorama jest mała . Ale pozostałe są w widełkach. Korporacje międzynarodowe mające przychody n razy większe od polskich zapłacą tyle co polskie. Nie zapłacą od nadwyżki. To jak z ITD . Masz jedną ciężarówkę płacąc 30 tys to masakra. Mając 1000 ciężarówek to tylko 30 zł na ciężarówkę. De Roy płaci nå zachodzie po 6-8 mln rocznie kar a w Polsce sam wiesz znając ustawę o ITD.
pisiolud
pisiolud 11.02.2021, 12:02
Oczywiście chodzi raczej o korzyść pisokomuny?
wolne media
wolne media 11.02.2021, 11:12
Popieram działania radnego Bielańskiego w działaniach na rzecz Oleśnicy, ale nie zgadzam się z opinią o opodatkowaniu mediów. To jest typowa zagrywka PiS mająca za zadanie zniszczyć jeszcze wolne media. Tylko one przeszkadzają w całkowitym zawojowaniu Polski przez PiS i Kościół. Pamiętajmy, że to też chodzi o to, abyśmy nie mogli pisać do Panoramy Oleśnickiej. PiS swoim mediom zwiększy ilość reklam i one będą zadowolone, bo teraz żyją tylko z reklam państwowych. Inaczej upadną. Teraz upadną wolne media!!!
opamiętajcie się
opamiętajcie się 11.02.2021, 11:26
Wyobrażacie sobie sytuację, że nie będzie Panoramy Oleśnickiej, a będzie Oleśniczanin zarządzany przez nowych redaktorów wyznaczonych przez panią z Sycowa. Wtedy radny Bielański nie będzie miał poparcia w walce z Bronsiem, bo Bronś to teraz PiS.
Hipokryzja
Hipokryzja 11.02.2021, 10:38
PIS w Oleśnicy jest u władzy dzięki Nieomylnemu. Ludzie , którzy głosowali na niego żeby odsunąć dobrą zmianę, a on ją umocnił. To się nazywa mieć poglądy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.02.2021, 10:15
Nie jestem w stanie zrozumieć glupoty rządzących. Najpierw zwalniają kapitał zagraniczny z płacenia podatków o innych opłat co kosztuje budżet około 60 mld rocznie. Czyli ok 30 majątków najbogatszego Polaka a później żebrzą o 1 mld. Kapitał zagraniczny który nie płaci podatków dostał najwięcej z wszystkich tarcz. Nie znam struktury polskich mediów. Ale fachowcy już policzyli, że to się przełoży na przede wszystkim polskie media a nie na korporacje międzynarodowe. Morawiecki nie dba o interes polskich firm a o kapitał zagraniczny.
wujek dobra rada
wujek dobra rada 11.02.2021, 10:36
A ja nie rozumiem głupoty głosujących na takich rządzących!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.02.2021, 11:58
Wujek. Jakie społeczeństwo tacy rządzący.
smutne
smutne 11.02.2021, 12:04
'Mądry Polak po szkodzie'!
Dziękujemy
Dziękujemy 11.02.2021, 09:50
Bielański zawsze blisko ludzi!
mały pływak z Atola
mały pływak z Atola 11.02.2021, 09:57
Blisko koryta i szkła on ma parcie na fotel pierwszego ratusznika !
Taka prawda
Taka prawda 11.02.2021, 10:01
Nie lepszego od Bielańskiego !
Głowa
Głowa 11.02.2021, 09:47
Panie Bielanski, Olesnica jest kobietą!
Wilk i Zając
Wilk i Zając 11.02.2021, 09:46
Słuchajcie no wy Bielanski oredowniku dojnych i pazernych Polsce do dyktatur Francji, Austri a nawet do mądrzejszych Czech to twoim rezimowcom dużo brakuje !
Tiger
Tiger 11.02.2021, 17:45
syfilityku do rosji sowieckiej
???
??? 11.02.2021, 17:00
co to za forma "WY" skąd ty przybyłeś z ZSRR?Tak kiedyś ruscy się zwracali w liczbie mnogiej do człowieka - skąd ty się urwałeś? z jakiegoś komitetu komunistów?Nie wstyd ci tak pisać w dzisiejszych czasach?
Były Olesniczanin
Były Olesniczanin 11.02.2021, 17:41
Do ??? A czy tego nie było w staropolszczyźnie ? Starsi, dobrze wykształceni ludzie tak się do siebie zwracali.
Taka prawda
Taka prawda 11.02.2021, 10:02