Dlaczego wiadukt Rataje Oleśnica zostaje zamknięty właśnie teraz?

  • 10.02.2021, 11:05
  • OAI
Dlaczego wiadukt Rataje Oleśnica zostaje zamknięty właśnie teraz?
"Szanowni Państwo, ponieważ zamknięcie wiaduktu Rataje już budzi wiele kontrowersji chciałbym w kilku zdaniach wyjaśnić trochę sytuację" - napisał do portalu olesnica24.com Krzysztof Górecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy. Wiadukt został zamknięty dzisiaj. Jak zauważyliśmy, nie brakuje kierowców, którzy jadąc na pamięć, nie zważając na tablice informacyjne, ze zdziwieniem zatrzymują się przed barierami ograniczająacymi ruch na wiadukcie. Oto wyjaśnienia dyrektora:

"Mam świadomość, że zamknięcie wiaduktu Rataje może wprowadzić pewne utrudnienia. Niestety, nie można zrobić remontu/budowy drogi lub obiektu znajdującego się w ciągu drogi bez zamknięcia i utrudnień. Tak przewrotnie powiem: Każdy by chciał, ja jako kierowca również, żeby remonty robiły się w nocy, a rano bez utrudnień korzystamy z dróg. Niestety, tak się nie da...

Zamknięcie wiaduktu i wprowadzenie organizacji tymczasowej ruchu to nie jest tylko ustawienie znaku. W tym przypadku to jest blisko 3-miesięczny proces uzgadniania z wieloma instytucjami i potem na co najmniej 7 dni przed wprowadzeniem, zawiadomienie blisko 20 instytucji o tym fakcie. Trudno, aby na takie zamknięcie decydujący wpływ miało to czy będzie padał śnieg/deszcz lub czy będzie minus 10 stopni.

Wczoraj rano prognozy mówiły, że w poniedziałek 15 lutego będzie minus 14 stopni w dzień, ale przed południem już tylko minus 2 stopnie i kolejne dni ocieplenie. Wiadomo, że w lutym może być zima, jednak nie wiadomo jaka. Gdyby to był decydujący element to remonty, od których Państwo oczekujecie, że będą trwać możliwie najkrócej trwałyby kilka razy dłużej i musiały by być planowane tylko latem kiedy ruch jest faktycznie największy. Ponadto Wykonawca ma umowę i terminy których musi się trzymać i z których będzie rozliczany. Oczywiście, może się zdarzyć, że w czasie realizacji zadania z jakiegoś powodu prace mogą nie być wykonywane z przyczyn technologicznych, pogodowych, a być może covidowych.

Pierwotnie zamkniecie wiaduktu Rataje miało zostać wprowadzone już początkiem listopada 2020 r. i trwać miało do czerwca 2021. W tym czasie tylko niewielki zakres robót miał zostać wykonany, a przez pozostały czas (od połowy grudnia do połowy lutego) tylko niewielki zakres prac.

W tym czasie miały być uzgadnianie kolejne wejścia i terminy zamknięć na teren PKP. Ponieważ właściwy zakres robót ma zacząć się na przełomie lutego i marca w uzgodnieniu z Wykonawcą został podjęta decyzja, że zamkniecie nastąpi dopiero w dniu 10 lutego.  Wszystko do tego czasu ma być już ustalone z PKP i przygotowane do realizacji, a prace mają rozpocząć się szerszym zakresem.

Cel, był i jest jeden, aby utrudnienia trwały jak najkrócej. Oficjalny, ustalony objazd do i z Wrocławia jest przez węzeł Dąbrowa (na trasie S8) jest to najkrótsza i najlepsza droga. Nie jest to wielkie nadrobienie drogi i jeżeli kierowcy będą się do niego stosować to uważam, że nie będzie problemów. Jeżeli ktoś wybierze inną drogę to jako zarządca drogi nie mamy na to wpływu.

Tak naprawdę w trakcie tego zamknięcia płynność przejazdu przez skrzyżowanie ul. Dobroszyckiej i Wojska Polskiego powinna się poprawić, ponieważ od strony wiaduktu nie ma nadjeżdżających pojazdów. Na zakończenie tylko podsumuje, żaden termin na zamknięcie tak kluczowego obiektu dla mieszkańców i kierowców nie jest dobry. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i prosimy kierowców o ostrożną i rozważną jazdę".

 

OAI

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@
@ 11.02.2021, 12:09
Remont dróg zimą...fachowcy.Zawsze myślałam, że remonty robi się wiosną kiedy jest ciepło i sucho.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.02.2021, 12:52
Remonty można robić o każdej porze roku. Wystarczyło remontować prawą stronę a lewą puścić ruch wahadłowy. Oczywiście dla aut osobowych a tylko ciężarówki na objazd. Już na drodze z Bierutowa można ustawić znak objazdu przez Smardzów. Po prawej można było dokonać zabudowy nie dopuszczającej wilgoci itp. później zmiana. Tylko na czas kiedy trzeba zrobić oba pasy można wstrzymać pracę na weekend. Jeżdżę po całym świecie i widzę jak to wygląda.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 10.02.2021, 22:57
Poprawię wam humor. Nie tylko służby drogowe zawalają swoją powinność. Poczta Polska dostała ok . 60 mln za wybory które się nie odbyły. Mam awizo RR431049279PL na pp nadaną w Oleśnicy 15/1. 18/1 rzekomo PP wysłała do Szwecji. Szwedzi dostali dopiero 9/2. Zastanawiam się czy nadawca ( najprawdopodobniej UM) nie powinien tego zlecić goncowi. W 21 dni goniec pieszo pokonałby trasę Polska Szwecja. Polskie znaczy doskonale.
Kupa
Kupa 10.02.2021, 23:14
Poprawisz nam humor jak stad znikniesz
Żwkowalski
Żwkowalski 11.02.2021, 12:46
I będzie jak w PRL. Żadnych wieści o ile lepsze są inne państwa
PP
PP 11.02.2021, 19:23
Otwieram szafkę na buty a tu Kowalski ! Czy jest miejsce gdzie tego pieniacza nie ma ?
były wyborca PIS
były wyborca PIS 10.02.2021, 22:03
Pragnę zauważyć, że bezmyślność zarządu powiatu, który odpowiada za działania zarządu dróg powiatowych jest porażająca. Przy zamkniętej drodze na Ostrów, przy niebawem zamkniętej Dobroszyckiej jak planuje burmistrz, tak potężne utrudnienie komunikacji z Wrocławiem, gdzie pracuje połowa zawodowo czynnych mieszkańców oleśnickiej noclegowni, jest godne pożałowania I takich mamy dennych samorządowców
Ja
Ja 10.02.2021, 20:33
Ale to nie jest nowosc ze drogi sa remontowane w zimie przy duzych minusowych temperaturach i pol metrowych zaspach
Prawda
Prawda 10.02.2021, 22:55
Dawno już to zauważyłem, że ktoś z redakcji 'pomaga' pisokomunie! Ale zaraz mnie wytną....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 10.02.2021, 22:50
Redaktorze. Głosuje na ten wpis. Dostaję komunikat, że głosowano. A stan komentarzy 0:0. Tak jest co jakiś czas.
ala
ala 10.02.2021, 17:13
Za póżno sie obudziłeś z wystawieniem znaków informujacych o remoncie a teraz szukasz winnych !!!
 foka
foka 10.02.2021, 14:13
A u nas na odwyrtkę. Proponuję otworzyć jeszcze w tym tygodniu zewnętrzy basen Atola. Wszak morsowanie jest cool i trendy!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 10.02.2021, 13:31
Oleśnickim Januszom dam inny przykład. Rosja planuje połączenie drogowo mostowe z Ameryką. Trasa częściowo ma przebiegać przez tereny wiecznej zmarzliny. Tzn nigdy nie taje. Zawsze jest zamarznięta.
szewc
szewc 10.02.2021, 17:16
Otwieram szafkę na buty a tu Zw-Kowalski ! gdzie on jeszcze nie był !
MGK
MGK 11.02.2021, 06:39
Otwieram pojemnik z bio odpadami - a tu: zw-kowalski ....
Żwkowalski
Żwkowalski 10.02.2021, 17:25
szewc + nastepnym razem jak otworzzsz szafe to dostaniesz kopytem w ten pusty łeb pajacu !
Żwkowalski
Żwkowalski 10.02.2021, 18:13
Sorry. 17:25 to nie mój komentarz. Z racji wieku i doświadczenia życiowego wiem , że musi być pewien odsetek sprawnych inaczej.
krzyś
krzyś 10.02.2021, 12:56
Z ww "wyjaśnień" wynika chaos, brak perspektywicznego myślenia i planowania. Tego typu remont (główny ciąg komunikacyjny) powinien odbyć się w miesiącach małego natęzenia ruch kołowego i szybkiego "wiązania" materiałów budowlanych tzn miesiące urlopowe-letnie. Ale to trzeba odpowiednio wcześniej przewidzieć. A nie czekać aż cegły spadają na głowę-chaos. Jeżdżę trochę po Europie. Np w Czechach takie prace wykonuje się 24godz/dzień. LIPA
Żwkowalski
Żwkowalski 10.02.2021, 12:47
Panie Górecki. Odnoszę wrażenie , że powinien być pan adwokatem a nie dyrektorem ZDP. Spytaj pan kierowców Dłubaka i Demotrans jak to się robi w normalnych państwach. Trzy miesiące jeździłem na trasie Neuwied (DE) Lions(F). Nocami. Tam wszelkie prace wykonywali nocą. Potrafili położyć kilka lub kilkanaście km nowego asfaltu. To samo jest w Anglii. O Szwecji nie wspomnę . Tu poza znikomy ruch to przy remoncie dróg mogą sobie pozwolić na zamknięcie drogi czy wiaduktu
. Tu drogi potrafią budować -30-40 stopni. Jedynie asfalt kładą wiosna lub latem. Przy remoncie mostów mamy ruch wahadłowy. Przy moście Joga Kusten nie zamykają ruchu. To samo most estakada w Sundsvall
.
ave pis
ave pis 10.02.2021, 12:24
W Ovik nie takie numery się odstawia w lutym, co nie panie zw- kowalski?
Jordgubb
Jordgubb 10.02.2021, 23:15
Ovik ar en kvinnan
  Brawo za inwencję