Ten znak zaskoczył oleśnickich kierowców. Ale może jest potrzebny?

  • 07.02.2021, 08:34
  • rpr
Ten znak zaskoczył oleśnickich kierowców. Ale może jest potrzebny? www.facebook.com/pawelbielanskiradny
"Nakaz utrudnienia życia kierowców" - pod takim tytułem zamieścił post Paweł Bielański, radny Oleśnicy Razem. Okazuje się, że postawiono go na wniosek spółdzielni "Zacisze", bo wcześniejsze oznakowanie "stwarzało sytuacje kolizyjne i kontrowersyjne". Co sądzicie o tym znaku? Oto treść posta radnego:
"Przy ulicy Kleeberga pojawił się znak C-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem". Mieszkańcy są zdumieni, bowiem znak pojawił się niespodziewanie i od pierwszego dnia utrudnia im codzienne funkcjonowanie, zabiera im cenny czas i zmusza do jazdy "objazdem".
 
Od mieszkańców otrzymałem klika podobnych do poniższej wiadomość:
 
"Nie wiem czy Pan zauważył nowy znak na osiedlu (koło garaży), który sprawia nam kłopot. Wyjeżdżając z parkingu naszego osiedla nie możemy już jechać zakaz w stronę centrum miasta, tylko mamy nakaz w lewo w stronę hotelu Garden . Zastanawiam się kto wpadł na "wspaniały" pomysł i nakazał go postawić . By rano jechać do pracy muszę dookoła jechać, jak również jadąc na zakupy do pobliskiego lntermarche mam zakaz jazdy prosto, co każdemu z naszego bloku sprawi kłopot, zabierze czas i niepotrzebnie zużyte paliwo ."
 
Znaku nigdy tam nie było, a jego instalacja mocno zdziwiła mieszkańców.
 
"Co jest zdumiewające, że bez tego znaku organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu sprawnie funkcjonowała przez wiele lat. Nikt z mieszkańców nie wnioskował o jego instalacje, a na skrzyżowaniu nie dochodziło do kolizji pojazdów. Mieszkańcy oczekują usunięcia znaku, który utrudnia im codzienne życie." - napisał inny mieszkaniec z Serbinowa
 
O informację w sprawie zapytałem w Sekcji Dróg Miejskich. Poniżej przedstawiam odpowiedź:
 
"Sekcja Dróg Miejskich odpowiedzi na zapytanie w sprawie znaku drogowego przy ul. Sucharskiego informuje, że do SDM wpłynął wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej Zacisze o " ustosunkowanie się co do prawidłowości oznakowań pionowych oraz poziomych wjazdu na ul. jednokierunkową ul. Sucharskiego oraz wyjazdu z parkingu przyległego do budynku wielorodzinnego przy ul. Generała Franciszka Kleeberga 2" zwracając jednocześnie uwagę na to, że „obecne oznakowanie stwarza sytuacje kolizyjne i kontrowersyjne zarówno dla zmotoryzowanych jak i pieszych".
 
Z uwagi na fakt, że ul. Sucharskiego na odcinku od skrzyżowania z łącznikiem (o tej samej nazwie do ul. Podchorążych) w kierunku do ul. Kopernika istotnie jest drogą jednokierunkową a zjazd na ul. Sucharskiego zlokalizowany jest na jednokierunkowym odcinku drogi, kierowcy którzy nie stosują się do obowiązującej organizacji ruchu w ul. Sucharskiego i wyjeżdżają „pod pąd" z parkingu w kierunku ul. Kleeberga dopuszczają się łamania przepisów ruchu drogowego.
 
Ponieważ budowa, przebudowa i utrzymanie w tym oznakowanie zjazdów zgodnie z art. 29, 30 ustawy o drogach publicznych należy do właścicieli/użytkowników/ zarządców terenów, na które zjazd prowadzi, wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej został skierowany do jednostki właściwej w sprawie, tj. Zakładu Budynków Komunalnych. W piśmie SDM przekazującym wniosek Spółdzielni wskazano potrzebę uzupełnienia oznakowania zjazdu o znak C-4 „nakaz jazdy w lewo" natomiast w przypadku potrzeb w zakresie wnioskowanego uzupełnienia oznakowania na drodze publicznej zmiana taka zostanie wprowadzona przez zarząd drogi.
 
Sekcja Dróg Miejskich nie otrzymała więcej zgłoszeń w przedmiotowej sprawie."
 
PS.
Sprawę chciałem poruszyć na ostatniej sesji Rady Miasta, ale Przewodniczący rady Aleksander Chrzanowski wyłączył mi mikrofon i uniemożliwił zadanie pytań".
rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

któtko szyjna Beata
któtko szyjna Beata 10.02.2021, 17:20
Panie zw- Kowalski czy Szwedki są bardziej kochliwe niż nasze baby ?
Maria
Maria 10.02.2021, 16:29
Nie ma się co dziwić. "WUC" Polski nie ma prawa jazdy. Nawet na zamknięty cmentarz go wwożą.
Oleśnica Razem  jesteście najlepsi
Oleśnica Razem jesteście najlepsi 08.02.2021, 17:30
Radni Oleśnica Razem, jak zwykle blisko ludzi.
Dziękujemy.
Przykro ze radni rządzący jakoś siedzą cichutko.
co za podłość
co za podłość 09.02.2021, 12:27
Dokładnie blisko ale swoich ludzi !
.
. 09.02.2021, 12:52
Podłością jest to co ty piszesz!!!! Popatrz co sitwa wyprawia, program koryto 2plus i znajomy na swoim( samorządowym stanowisku) wdrożony. Lepiej już się nie odzywaj, ludzie w Oleśnicy naprawdę tracą cierpliwość patrząc na to co Bronś wyprawia.
Jola
Jola 09.02.2021, 08:30
Olesnica jest kobieta!!! Kochamy pomagac!
    ?
? 08.02.2021, 11:46
Ile kolizji jest w tym miejscu rocznie?
Irenka
Irenka 08.02.2021, 17:15
Zapytajmy kowalskiego
Dr
Dr 09.02.2021, 19:09
I zaleje nas swoją toksyczną żółcią.
10:0 dla Gwardii
10:0 dla Gwardii 08.02.2021, 17:24
Bo Kowalski, to jest taki Wujek Dobra Rada, motyla noga ....
Ogorek
Ogorek 08.02.2021, 13:24
Zw kowalski wie ile jest w szwecji
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 08.02.2021, 17:30
Ogórek. Popatrz ile kolizji macie tylko dziś. Jest komunikat policji. U nas - 25, śnieg po biodra i żadnych kolizji. Tak to działa w normalnym kraju i normalnym społeczeństwie.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 08.02.2021, 13:29
Ogórek. 1 grudnia na trasie Örtäsk Nynäshamn nie było żadnej. 2 grudnia na trasie pomnik Westerplatte kantor na Heweliusza (8km)trzy kolizje. Po ch... twój sarkazm
Xiapek
Xiapek 08.02.2021, 17:15
Po ch.... to ty masz sniegu hahaha
kier
kier 08.02.2021, 07:34
Przy wjeżdzie do Smardzowa stoi od miesiąca znak zakazu wjazdu i nie przeszkadza to tysiącom kierowców.A gdzie policja i inne służy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 08.02.2021, 08:02
Policja wydaje komunikaty i wolny czas przeznacza na dekorowanie Bronsia.
!!!
!!! 07.02.2021, 23:22
Brawo pan Bielański. Jak zawsze blisko ludzi.
Pytam
Pytam 08.02.2021, 17:16
A xo w tym czasie robia radni z klubu rzadzacego.....
.
. 09.02.2021, 21:48
jamaszy
jamaszy 07.02.2021, 21:55
A co ma Rada Miasta do znaku Drogowego? Panie Pawle weż się Pan za robote... a nie za szukanie kolejnej awantury..
.
. 09.02.2021, 15:38
Rada Miasta nie ma nic do tego znaku i do setek innych rzeczy w tym mieście, fasadowa Rada Miasta nie jest Bronsiowi do niczego potrzebna.
Kibic patriota
Kibic patriota 07.02.2021, 21:46
Jak ktos nie jest lewakiem to nie moze skrecac w lewo
Mieszkaniec Ogrodowej
Mieszkaniec Ogrodowej 07.02.2021, 20:37
To standart tej instyucji ! Dziś rano oczyściłem chodnik ze śniegu ,nie cieszyłem się za długo z tego bo jakiś debil w pługu odśnieżającym ulicę Ogrodową w niedzielę rano jechał z taką szybkością że snieg z ulicy wylądował na odśnieżonym chodniku !!!! Sprzątamy nie swoje chodniki nasz teren jest wyznaczony płotem reszta należy do miasta a taki baran jeden z drugim nie sznuje czyjejś pracy !!! Jak ci się tak spieszyło do domu to trzeba było w nim zostać a nie utrudniać życia innym
pisiolud
pisiolud 07.02.2021, 20:29
OMG, w sPsiałym i zdewociałym pierdziszewie tylko 'w prawo' jezusiczku!
Legalna aborcja teraz!
Legalna aborcja teraz! 07.02.2021, 14:11
Olesnica jest kobieta wiec skreca w lewo. Podpisujemy sie pod ustawa dekryminalizujaca aborcje!!!
niestety
niestety 07.02.2021, 13:53
Jaki burmistrz taki przewodniczący Rady Miasta. Nic z tym nie zrobisz.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.02.2021, 14:49
Jacy mieszkańcy taki burmistrz i przewodniczący wraz z radnymi.
wszystko
wszystko 07.02.2021, 20:27
Niestety ale ciemny ludek z pierdziszewa go wybrał, więc na to zasługuje!
Bolec
Bolec 07.02.2021, 19:58
A co by bylo, gdyhys tu mieszkal, strach pomyslec
Alek
Alek 07.02.2021, 11:47
Znak wprowadza w błąd kierowców! Ja bym pojechał za znakiem w lewo czyli w ulicę jednokierunkową Sucharskiego. Należało by przerobić skrzyżowanie i wyjazd z tegoparkingu, na wprost ale na przeszkodzie stoi drzewo i pewnie spora kasa.
!!!
!!! 07.02.2021, 10:33
Przewodniczący rady miasta pan Chrzanowski wyłącza mikrofon radnemy? Jeśli to prawda to jest to nie do zaakceptowania!
Edyta Lausch
Edyta Lausch 07.02.2021, 18:08
Prawidlowo że mu wyłączyl bo pieprzy rezy PO trzy !
:-)
:-) 07.02.2021, 10:17
Znaki sa specjalnie stawiane aby mieszkańcy nie jedzili na pamięć.
Z Sucharskiego
Z Sucharskiego 07.02.2021, 10:21
Akurat na ten znak nikt z wyjeżdżających z parkingu nie zwraca uwagi. Wyjazd to praktycznie skrzyżowanie i wyjeżdżający jadą w prawo lub w lewo zależnie od potrzeby. Tak tam było zawsze
zw-kowalski
zw-kowalski 07.02.2021, 10:02
Nakaz nie jest zakazem. Dopóki nie ma znaku zakaz skrętu każdy sąd uniewinnia kierowcę. Taka jest wykładnia sądów.
Maxwell
Maxwell 08.02.2021, 07:46
Mylisz sie znak nakazu jest tozsamy
olesniczanin
olesniczanin 07.02.2021, 16:45
Chyba w twojej zamarzmiętej głowie.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.02.2021, 17:13
Olesniczanin. To nie moje stanowisko tylko ukształtowane orzeczenia sądów. Na wjeździe do Wrocławia od strony Korony jest skręt w lewo na pl. Grunwaldzki. Dużo kierowców tam zawracało a przed wulkanizacją stał radiowóz i mandaciki. Policja przegrała kilka spraw w sądach więc ZDM ustawił znak zakaz zawracania. Znam to z autopsji.
Karol Gustaw
Karol Gustaw 07.02.2021, 10:39
U nas, w Szwecji ....
Mniam ! mniam !
Mniam ! mniam ! 07.02.2021, 18:11
A no Karolu Szwedki sa piekniejsze i bardziej sexi ja te kobiety z prywiślańskiego kraju !
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.02.2021, 10:44
Do @ karola. Jest tak w stosunku do tego co macie w Polsce. Nikt nam nie zakłada kagańców na ryj, nie zamyka hoteli i restauracji. Ale macie to na co zaslugujecie.
Karbowy
Karbowy 07.02.2021, 18:14
Panie zw-Kowalski już Bismark powiedział ze nadajemy sie do roboty pod batem Pana dziedzica
Andrzej Kmicic
Andrzej Kmicic 07.02.2021, 11:31
Łatwiej z kamienia ser wycisnąć, niż pieniądze ze Szwedów.
Oleśnica
Oleśnica 07.02.2021, 12:24
Jak długo jeszcze portal będzie nas katował toksycznym jadem tego frustrata, ściekowy nurt MO dawno już zablokował socjopatę.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.02.2021, 14:51
Do Oleśnica. Jak chce to wchodzę i dokonuje wpisów na MO
. Sprawdź moje wpisy z grudnia i stycznia.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.02.2021, 12:14
To bardziej pasuje do burmistrza Oleśnicy niż do Szwedów. Szwedzi jeśli mają ustalone minimum socjalne dla twojego gospodarstwa domowego to wypłacają ci co do korony różnice. Różnice między minimum a twoimi dochodami za dany miesiąc . W Oleśnicy nie można nic wycisnąć w myśl konwencji o prawach człowieka. Burmistrz nie wypłaca różnicy. Mam kopię różnych decyzji burmistrza. Dorosłemu mężczyźnie z zerowym dochodem potrafią dać aż 100 zł raz na dwa miesiące. Co daje 1,66 dziennie. Na wyżywienie w przedszkolu burmistrz daje ok 15 zł. Czy to twoje powiedzenie nie dotyczy czasem burmistrza Oleśnicy jako organu?
Kibice
Kibice 07.02.2021, 11:17
no i git, ale my wolimy tak jak jest i nie zdradzamy naszej ojczyzny, dumni z Oleśnicy Patrioci
Beata z Albatrosa
Beata z Albatrosa 07.02.2021, 18:16
Kibice patryjoci od siedmiu boleści już dawno żeście sie sprzedali za 500 plus !
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.02.2021, 12:20
Do @kibice
. Piszecie o duchownych wyznania rzymskokatolickiego ? To oni podlegają pod prawo Watykanu a kasę biorą od skarbu państwa. Gdy złożyłem apostazję pan Ozimek powoływał się na prawo Watykanu a nie ustawę RODO. Ale cieszy mnie, że takie zle zdanie o duchownych macie wy ? A co z piłkarzem Lewandowskim, Bońkiem i setkami innych kochani kibice ? Czy też zdrajcy ? Nie kompromitujcie się.
Z Sucharskiego
Z Sucharskiego 07.02.2021, 09:57
I tak ludzie wyjeżdżając z parkingu jada w prawo. Podjeżdżają do wyjazdu skrzyżowanie wolne i jada w prawo. Znak jest "martwy"
Ryszard
Ryszard 07.02.2021, 09:50
Panie Bielański zapraszam na . nie dokończoną ul. Lukanowską pół drogi zrobiono (do radnego Sarny) a reszte zostawiono na pastwe losu !
MGK
MGK 07.02.2021, 10:40
No, bo wtedy Robson Kakałko miał być ważnym kierownikiem ....
Dzieci Owsika
Dzieci Owsika 07.02.2021, 16:54
Czy przydomek Kakałko ma związek z tylnymi wymiotami...?
owsik
owsik 07.02.2021, 18:20
Te niesforne zwieracze...
MGK I
MGK I 07.02.2021, 12:29
No i był cały jeden dzień.
ma droge i koryto !
ma droge i koryto ! 07.02.2021, 18:20
Ale za to pracowity i ma droge do domu a reszta co go obchodzi !
prawda...
prawda... 07.02.2021, 09:45
Tak wyłączył Chrzanowski tak robi też przerywa i nie daje dokończyć wypowiedzi a swioch pupilków nie wyłącza jakbyś oglądał sesje to byś wiedział
:D
:D 07.02.2021, 11:18
Oleśnica jest kobietom!
Lutek Danielak
Lutek Danielak 07.02.2021, 10:38
Wodzirej na festynie może być tylko jeden .....
Ole ole
Ole ole 07.02.2021, 09:29
Jak to wylaczyl mikrofon???????
zw-kowalski
zw-kowalski 07.02.2021, 09:58
Bo przewodniczącemu się należało
Onufry Zagłoba
Onufry Zagłoba 07.02.2021, 11:34
Szwedzi .... Mdły to naród, bo ziemia tam okrutnie nieurodzajna i chleba nie mają, bo jeno szyszki sosnowe mielą, z takiej to mąki podpłomyki czyniąc, które żywicą śmierdzą. Inni nad morzem chodzą i co tylko fala wyrzuci, to żrą, jeszcze się z sobą o owe speciały bijąc. Hołota tam okrutna, dlatego nie masz narodu na cudze łapczywszego, bo nawet Tatarzy końskiego mięsa ad libitum mają, a oni czasem po roku mięsa nie widują i ciągle głodem przymierają, chyba, że połów ryb zdarzy się obfity.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.02.2021, 17:17
Onufry. To ty jesteś ten koleś co robisz drinka wedle przepisu Zagłoby z oleum. Pół szklanki whisky lub rumu. Do tego pół szklanki oleju oraz lód
. Tak pijesz aby mądrość poszła do góry a nie do WC. To o tobie opowiadają barmani w Oleśnickich pubach.
Ole Ole
Ole Ole 07.02.2021, 11:18
pytam wszystkich, ale nie ciebie, emigrancie

Pozostałe