Protesty kobiet - Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy czeka na opinię wirusologa

  • 30.01.2021, 08:26
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Protesty kobiet - Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy czeka na opinię wirusologa
"Panorama Oleśnicka" ujawniła, jak przebiega dochodzenie w sprawie organizatorek marszy protestacyjnych w Oleśnicy przeciwko orzeczeniu TK o aborcji.

Jak już wcześniej ujawniła "Panorama Oleśnicka", do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy wpłynęły (drogą e-mailową) dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorki marszy protestacyjnych w Oleśnicy przeciwko orzeczeniu TK o aborcji.

Ich autor wskazuje z imienia i nazwiska trzy organizatorki protestów. Napisał, że organizując masowe zgromadzenia w dobie pandemii COVID-19, naraziły życie i zdrowie wielu osób. A tym samym  mogło dojść do naruszenia art. 165 Kodeksu karnego, czyli "sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego". Kto go narusza, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Organizatorki - Laura Kwoczała, Małgorzata Kasperowicz i Barbara Kowiel był wzywane na policję w charakterze świadków.

Kiedy Rada Miasta Oleśnicy dyskutowała o stanowisku (autorstwa radnych Koalicji Obywatelskiej) o wsparciu protestów kobiet, radny Paweł Bielański zapytał, w kontekście zapisu, że samorząd nie akceptuje restrykcji wobec organizatorek protestów, "co pan miał na myśli, pisząc o "restrykcjach"? Jakie restrykcje je spotkały?".

Pytanie skierował do Marka Czarneckiego, który uzasadnienie uchwały i te słowa napisał. - Czytałem gazety lokalne i ogólnopolskie. Wynikało z nich, że ludzie są wzywani, przesłuchiwani. Uznałem, że jest to forma restrykcji - odpowiedział radny.

- Dwa razy byłem jako świadek po dniu Żołnierzy Wyklętych wzywany na policję, na czyjeś zawiadomienie, w związku z rzekomym propagowaniem faszyzmu. A chodziło o antykomunistyczne hasła. Absolutnie nie traktowałem tego jako formy restrykcji. Wezwanie kogoś jako świadka nie jest to restrykcja - ocenił Bielański. - A czy nie był pan zestresowany, jak był wzywany na świadka? - zapytał wtedy retorycznie Aleksander Chrzanowski, szef Rady Miasta.

A co się dzieje w postępowaniu prowadzonym przez oleśnicką prokuraturę?

- Potrzebna jest opinia biegłego wirusologa, który odpowie na pytanie, czy było zagrożenie zakażeniem w czasie manifestacji. A obecnie medycy są zajęci walką z COVID-19 - powiedziała "Panoramie" Iwona Krzyżewska-Zazula, zastępca prokuratora rejonowego. - Ustalamy też uczestników protestów. Sprawdzimy, czy powiedzą, że doszło wtedy faktycznie do zarażenia - dodaje.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stylista
Stylista 02.02.2021, 17:15
Na zapleczu przymierzają koszulki do następnej fotki.
Błyskawica
Błyskawica 01.02.2021, 11:34
A gdzie są te Panie z Ratusza z koszulkami Oleśnicą jest kobietą - życie mówi sprawdzam.
Ciasto skubaniec
Ciasto skubaniec 01.02.2021, 15:47
Może siedzą w kuchni
Ciekawie się robi
Ciekawie się robi 31.01.2021, 22:55
"Fakty: Suwałki mają monitoring, nad bezpieczeństwem czuwa kilkadziesiąt kamer. Nagrania oglądają zgodnie przedstawiciel policji i Straży M iejskiej. Bałwanek pojawił się 13 stycznia 2021r. Wiadomo, kto lepił. Ale to nie jest zabronione. Nie wiadomo, kto przyniósł tekturę. Oko kamery patrzyło w inną stronę, co budzi domniemanie, że mógł to być ktoś zorientowany w działaniu systemu bezpieczeństwa miasta. Ujawniamy napis na bałwanku: „Jestem oszust, jestem menda, jestem typowy członek PiS-u”."

zw-kowalski
zw-kowalski 31.01.2021, 09:57
Oświadczenie posła prawicy Sośnierza " Nadal uważam, że z katalogu zezwoleń na przerywanie ciąży należało wykreślić dzieci z zespołem Downa. Natomiast nie przypuszczałem, że decyzja TK stanie się zarzewiem takiego konfliktu. To, co dzieje się w tej chwili na ulicach, wynika też częściowo z epidemii. Ona spowodowała ograniczenia, które ludzie potrzebują gdzieś wyładować.

Chyba niepotrzebnie ruszyliśmy ten tzw. kompromis aborcyjny. Żałuję, że to się wszystko stało, bo protesty znów dzielą polskie społeczeństwo. Skala tego problemu i ewentualne konsekwencje są gorsze niż intencje, które były dobre, ale skutki opłakane. Czasami dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. I niestety stało się. "
Ovik
Ovik 31.01.2021, 20:37
Nie dla pseudokompromisu, tak dla WYBORU
zw-kowalski
zw-kowalski 31.01.2021, 09:53
Polska policja w pigułce. Podaję za o2 co zrobiła policja aktywistce Kasi "Funkcjonariusze mieli kazać kobiecie się rozebrać. Ta jednak odmówiła wykonania polecenia. Wtedy dwie policjantki miały brutalnie rozebrać Babcię Kasię. Wszystko miało się dziać na oczach dwóch funkcjonariuszy płci męskiej.

Była to bardzo brutalna akcja dwóch kobiet, która była dla mnie przerażająca. Brutalna w ten sposób, że zaczęto zdzierać ze mnie ubranie, wydzierać stanik spod bluzek. Ponieważ się broniłam, miałam wyginane ręce i palce. Potem zaczęto mi zdejmować wszystko to, co mam pod spódnicą. Zdarto ze mnie majtki, do połowy mniej więcej. A tak to zdjęto mi rajstopy i takie szorciki z napisem "widzisz to, wstydź się", które zawsze noszę na protesty - opowiada zatrzymana aktywistka dla TVN."
Dzicko
Dzicko 30.01.2021, 22:38
Dobrze spacerują dziewczyny
ciekawy
ciekawy 30.01.2021, 22:42
A co, bokserzy z różańcami nieby lepiej?
Ola
Ola 30.01.2021, 16:24
Kazda osoba która potrzebuje aborcji może zgłosić się do Federy, Aborcyjny Dream Team oraz grup Ciocia Czesia, Ciocia Basia, Ciocia Wienia- pomogą prawnie, logistycznie, finansowo. Nigdy nie będziesz szla sama

dr Lewatywa
dr Lewatywa 31.01.2021, 01:21
I tu pana mam oszołomie gabrysiu! Pod innym artykułem napisałeś to samo, ale pod innym imieniem? Niestety już na starość nie ogarniasz!
dr Lewatywa
dr Lewatywa 31.01.2021, 01:23
Lepiej się zastanów 'kryptogeju', czy jesteś 'danką' czy 'olą'...a może 'jolką'?
Demon
Demon 31.01.2021, 20:37
Twoim bolem odbytu
Tak tylko pytam
Tak tylko pytam 30.01.2021, 13:53
O czym świadczą symbole LBGT na wiecach tzw. Strajku Kobiet?
tylko odpowiadam ci
tylko odpowiadam ci 31.01.2021, 10:53
O solidarności tepa pało !
w pis+du
w pis+du 30.01.2021, 21:30
A o czym świadczą symbole 'czarnej mafii' (krzyże) prawie wszędzie!
Jan
Jan 30.01.2021, 15:38
O przygotowanym prze liberalne lewactwo zamachu stanu poprzez : rozweranie wiezi rodzinnych,( jak na zachodzie,) opluwaniu kosciola ( od wiekow swiadectwo naszego istnienai i tozsamosci) i wyzbycia sie polskosci (Tusk: Polska to nienormalnośc)
Jaroslav
Jaroslav 30.01.2021, 22:20
Jan krzyżowcu zmień dilera i pampersa !
zw-kowalski
zw-kowalski 30.01.2021, 21:11
Jan kiedy Aztekowie, Egipcjanie mieli cywilizację nasi przodkowie praktycznie schodzili z drzewa. Więc się nie ośmieszał. Kosmos istnieje miliardy lat a ty coś mruczysz o tysiącleciu chrztu Polski. Więcej wiedzy a mniej teologii.
prawda
prawda 30.01.2021, 13:52
@ Zw- Kowalski napisz prawdę kogo jeszcze podałeś o mowę nienawiści oprócz Bielańskiego przypomnij sobie dokładnie
zw-kowalski
zw-kowalski 30.01.2021, 22:32
Dotarłem do protokołu z sporządzonego przez Ciurę. Zeznałem " po przemówieniu oficjeli i proboszcza parafii św. Jana Ozimka grupa mi nie znanych z imienia i nazwiska kibiców w obecności Burmistrza Miasta Oleśnica Michała Kołacińskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Oleśnicy Wiesława Piechówki krzyczała okrzyki a " a na drzewach zamiast liści będą wisieć.... Natomiast prokurator Monika Kaniewska pismem z 7 maja 2018 Ds 156.2018 stwierdziła, że używanie rac przez patriotów nie stanowi zagrożenie życia i zdrowia. Natomiast owemu darciu ryja prokurator Kaniewska przyporządkowała artykuł o o nienawiści i też nie widzi w takich okrzykach nic złego. Dlatego prokuratura w przypadku SK robi to samo co Kaczyński. PiS wysłał zapytanie do TK a prokuratura do wirusologa. Ot hipokryzja.
zw-kowalski
zw-kowalski 30.01.2021, 21:14
Masz zwidy. W zawiadomieniu nie ma słowa o Bielańskim. Natomiast wskazałem Ozimka i Kołacińskiego jako świadków. Tak opisywały portale. Na miejscu mnie nie było. Jeśli Bielański twierdzi, że w moim zawiadomieniu było coś o faszyźmie to ma zwidy lu urojenia.
Odbytnica
Odbytnica 31.01.2021, 00:17
Zespol majaczeniowo urojeniowy diagnozuje psychiatra a nie kowalski z internrtu
Beata M.
Beata M. 30.01.2021, 11:39
A czy ten donosiciel też doniesie na kaczynskiego że naraził uczestników mszy na zarażeni przemawiając i plując swym jadem na inaczej myslących Polaków ja on ?
Anna
Anna 30.01.2021, 15:34
Beata M. Jad to widac u ciebie , do Kaczynskiego masz lata swietlne.
zw-kowalski
zw-kowalski 30.01.2021, 22:52
Anna na zdrowy rozum. Czy okrzyki oleśnickich patriotów o wieszaniu na drzewach są ich miłością do bliźniego swego i są zgodne z nauka kościoła katolickiego. Jeśli kościół to pochwala to powodzenia wam życzę.
Adasiowa
Adasiowa 30.01.2021, 22:24
Anna zmień pampersa i wypierz zlane spodnie temu od lat swietlnych !
zakład
zakład 30.01.2021, 22:43
Dewotka @anna, to napewno nasz gabryś oszołom.
A.
A. 30.01.2021, 11:36
Małgorzata Kasperowicz w wywiadzie udzielonym GW sama przyznała, że zaraziła swoich rodziców covidem, sama też była na kwarantannie w związku z zakażeniem. To chyba prokuraturze się przy do roztrzygnięcia czy naraziła kogoś na zakażenie.
w pis+du
w pis+du 30.01.2021, 10:59
No i znowu, te pisokomunistyczne stare ćwoki opanowały forum!
Anna
Anna 30.01.2021, 15:33
Jak masz cos do powiedzenia sensownego to pisz, a nie obrazaj postepowy europejczyku.
w pis+du
w pis+du 30.01.2021, 21:31
'Sensownego', to rozumiem pro-pisokomunistyczne tylko?
sdf
sdf 30.01.2021, 10:32
manifestacje, choć reanimowane na wszystkie sposoby, mają krótki oddech. Ludziom się już nie chce, a do tego nie widać żadnej perspektywy, bo choćby lobbyści aborcyjni na uszach stawali, nic nie osiągną. Polska Konstytucja praktycznie nie pozwala na zabijanie dzieci i żadne manifestacje tego nie zmienią – no chyba, że wystraszeni politycy zmieniliby konstytucję. Tyle tylko, że oni teraz nie są już tak wystraszeni, jak w październiku. Dzisiaj widzą już, że zwolennicy aborcji wcale nie są tak liczni, jak się wydawało. Mocno się za to pokazało, że manifestanci nie mają żadnych argumentów, bo trudno za takie uznać słowa, których nawet z kropkami nie bardzo wypada przytaczać.

Dlatego w Owsiaku ich jedyna nadzieja, bo on może dodać tym antyludzkim protestom nieco energii.
zw-kowalski
zw-kowalski 31.01.2021, 09:07
Do sdf. A co z Solidarnością ? A co z powołaniem do seminarium. Aby utrzymać stan księży na poziomie obecnym ok 25 tys w seminariach musiałoby być ok 3 500 kleryków a w 2019 było tylko 1 700. Za 40 lat ubędzie połowa księży. Miesięcznik 10 każdego miesiąca też już nie ma. Niezgodne z konstytucją jest orzekanie przez asesorów w sądach. i co ? Wielkie G... W Oleśnicy nadal orzeka jako asesor Dominika Adamska i Jerzy Ciesielski. Jeśli przyjąć argumenty rządu twierdzącego, że po opublikowaniu orzeczenia TK następnego dnia asesorzy nie powinni orzekać. A w Oleśnicy po 1997 roku praktycznie każdy nowy sędzia zaczął swoją przygodę z sądem od pogwałcenia Konstytucji RP.
Jk
Jk 31.01.2021, 20:50
Nazywamy to zmiana tematu a nie merytoryczna dyskusja na argumenty. Widocznie ich nie masz
Jan
Jan 30.01.2021, 15:32
Owsiak mial pomysl na zarabianie pieniedzy (z ktorych sie nie rozlicza ) i na wsparcie NFZ (ale to jest tylko/az 1promil calych potrzeb, choc tyle krzyku. Ale to temat schylkowy ..
***** ***
***** *** 31.01.2021, 10:37
do Jan s********j
zw-kowalski
zw-kowalski 31.01.2021, 09:13
do Jan. Co ty jesz i pijesz ? To najbardziej przejrzysta organizacja. Składa na bieżąco swoje sprawozdania finansowe. Kilku oszołomów w Ovik twierdziło to samo. Więc do kilku organizacji wysłaliśmy wnioski o kopię sprawozdań. Zakład był taki. Jeśli WOŚP lub inna organizacja odpowie to płacimy jej po 1000 SEK. Wysłaliśmy do różnych. Odpowiedziała tylko WOŚP. Ja wysłałem do Oleśnickich Bid i Służb Ratowniczych. Bidy odesłało mnie gdzieś tam o czym sam wiedziałem. Służby Ratownicze uczą się pisać i czytać. Więc dwa dni temu wysłałem 1000 SEK na konto WOŚP.
Patriota
Patriota 30.01.2021, 10:31
Powiem jak te WULGARNE babska, ***AĆ, do roboty kaszaloty!!!
Anna
Anna 30.01.2021, 11:40
Wulgarna to jest twoja paskudna stara !
Jan
Jan 30.01.2021, 09:48
Od dawna przygotowywane i opłacane przez Antifę,Sorosa, Berlin i inne osrodki akcje maja za zadanie rozbicie społeczenstawa i zmiane władzy. Poprzez rozerwanie wiezi rodzinnych, kościelnych i patriotycznych. Berlin juz pokazał solidarność ws dzielenia sie szczepionkami.
Warchoł
Warchoł 31.01.2021, 09:50
Jan usłużniku dojnych i pazernych gdzie są szczepionki co załatwiał Duda ?
...
... 30.01.2021, 10:33
Brednie z gazetek PiS
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.01.2021, 09:57
Jan. A myszki z szafy ci nie wychodzą. Sprawdź na co Watykan wydał pieniądze nazistów którzy dzięki Watykanowi dostali się do Argentyny. Teraz brakuje milionów euro z transferów Watykan Australia.
Jan
Jan 30.01.2021, 10:23
Problemem Polski nie są miliony euro, (same przekretyVAT-250mld pln,). Problemem Polski jest spuścizna PRL i wszystkie jego macki. PO partia obywatelska wprowadza do Europarlamentu Millera,Cimoszewicza,Belkę ! Dlatego żadna afera nie jest wyjasniona.Ale wierze w ten rząd, który wszelkimi sposobami i srodkami chcą wyrzucić. A Kościół jest obiektem ataku bo to podstawa naszej tożsamosci. Trumpa lewacy z Doliny Krzemowej Google,Amazon,Fb,Apple,Mc (i problem z pandemią) wycieli, ale PiS obroni sie.
Anna
Anna 31.01.2021, 09:56
do Jan dzban ! problemem mego kraju jest pis i jej nieudolny rzad z gwardia tumanów ! z toba na czele !
zw-kowalski
zw-kowalski 31.01.2021, 09:16
Jan.Masz rację . Ksiądz pedofil z Sycowa nie ukarany. Sprawę tuszowania pedofilii przez pana Gulbinowicza wysłał w kosmos obecny prokurator rejonowy. Dwie wieże też nie są rozliczone, katastrofa smoleńska dalej tylko w głowie Macierewicza. Podać kolejne przykłady ?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.01.2021, 09:46
Restrykcje wprowadzone przez rząd są niezgodne z konstytucją. W kwietniu i teraz powtórnie wezwałem rząd do usunięcia naruszeń prawa. W kwietniu za kwarantannę. Teraz za hotele i kwarantannę
. Rząd w kwietniu nakazywal mi abym przed wizytą u rodziny poddał się kwarantannie. Teraz nie pozwolił mi abym korzystał z hoteli i gastronomii. Co do przesłuchań Bielańskiego to jedno zawiadomienie złożyłem ja. Ale nie dotyczyło faszyzmu a mowy nienawiści oraz używania rac w miejscu publicznym. Olesniczanin. Darcie ryja " a na drzewach zamiast liści będą wisieć ... Według prokurator Kaniowskiej nie jest mową nienawiści. Palenie rac w miejscu publicznym nie jest zagrożeniem dla zdrowia i życia. Tak twierdzi prokurator Kaniowska. Więc macie oleśnicki autorytet prokurator Kaniowska. Plus jest taki, że teraz już nie dra ryja. Na świadków wskazałem pana Ozimka oraz ówczesnego burmistrza Kolacinskiego.
ciekawy
ciekawy 30.01.2021, 09:03
Ciekawe, kto uprzejmie donosi w tym zdewociałym i sPisiałym pierdziszewie?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.01.2021, 09:48
Na mnie doniósł Brons, sekretarz Rybak, skarbnik Young, rewident Jarosiewicz i wszyscy naczelnicy wydziałów. Jeden odszedł na dniach.
Jadzia
Jadzia 30.01.2021, 08:38
Bielanski, wiecej empatii. I wspieraj kobietu w walce o nasze prawa, albo cicho sza.
Antoni
Antoni 30.01.2021, 09:50
Jadzia. O jakich prawach mówisz?. O prawa kobiety walczyly ponad 100lat temu np. wyborcze.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.01.2021, 10:00
Antoni. Jak widzisz o sam piszesz. Prawa wyborcze im nie dali a same wywalczyły. Podobnie teraz. Była pewna równowaga w sprawie aborcji i mgr Przylebska to zburzyła.
***zka
***zka 31.01.2021, 00:18
W sprawie aborcji nei bylo rownowwgi
Byla dywaagcjs czy kobiety meczyc mniej czy bardsoej. Zobacz jak jest w szwecji.
zw-kowalski
zw-kowalski 31.01.2021, 09:19
W Szwecji ponoć bardzo łatwo przerwać ciążę. mimo tego Szwedki rodzą 2,3 dziecka a Polska w której nie można przerwać ciąży rodzą prawie dwa razy mniej bo 1,3 dziecka i Polska jest na 212 miejscu z 224 państw. Ba Szwedki rodzą upośledzone dzieci bo mamy tu super pomoc socjalną.
Antoni
Antoni 30.01.2021, 15:27
Ciche przyzwolenie na aborcje to nie to samo co równowaga.Teraz ujete jest to w normy prawne.
zw-kowalski
zw-kowalski 31.01.2021, 09:22
W normy prawne ubrał TK konstytucyjny orzeczenie , że orzekanie asesora jest niezgodne z Konstytucją. Dlaczego w Oleśnicy orzeka Dominika Adamsa i Jerzy Ciesielski jako asesor ? Masz mentalnośc Kalego. Uznać jedno orzeczenie TK , bo tak pasuje PiS, a następne orzeczenia TK do kibla.

Pozostałe