Oleśnicka Biblioteka Publiczna zmieni nazwę?

  • 27.01.2021, 10:55
  • rpr
Oleśnicka Biblioteka Publiczna zmieni nazwę? Sebastian Paszkiewicz
Sugeruje to władzom Oleśnicy Zarząd Powiatu Oleśnickiego.

Do władz miasta Oleśnicy wpłynie wniosek Wydziału Oświaty Starostwa o zmianę nazwy oleśnickiej książnicy. Zarząd Powiatu chce, aby nazwa Oleśnicka Biblioteka Publiczna uwzględniała też wyraz "powiatowa".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca PIS
wyborca PIS 27.01.2021, 15:00
Na pewno trzeba zmienić patrona - Reja na Pisiorów Oleśnickich.Koniecznie Oleśnickich, bo oni są specyficzni. Zakały tej partii.Mają już tam biuro.Muszę się wybrać do nich z wiązanką słów szczerych.
MM
MM 27.01.2021, 14:15
I popłynie kasa na zmianę pieczątek,logo,dokumentów itd.... bo ktoś ma widzimisię .
Ania
Ania 28.01.2021, 09:39
Dokładnie !
nauczyciel
nauczyciel 27.01.2021, 13:42
Kiedyś była PiMBP - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Wydawała czasopismo Kwartalnik Powiatu Oleśnickiego (w 2016 r. zmieniło nazwę na Miscellanea Oleśnickie). Starostwo dokładało się finansowo. W 2018 jak ponownie wrócił burmistrz Bronś - zlikwidował czasopismo - nikogo nie pytał o zdanie, bo rządzi powiatem i miastem. Teraz nauczyciele z powiatu nie mogą publikować swoich prac. W Sycowie, Bierutowie, Twardogórze itd. są ludzie ceniący kulturę - może sami zaczną wydawać czasopismo powiatowe.
zw-kowalski
zw-kowalski 27.01.2021, 13:54
A co Jasiu ma wspólnego z kulturą ?
Paprotka
Paprotka 27.01.2021, 18:37
A biesiady na zamku ze mną i z Agatką ???
Wanda L.
Wanda L. 27.01.2021, 12:23
A niby dlaczego?Czyja to biblioteka?.Co ta pani Jakimiec wymyśla.
swojsko
swojsko 27.01.2021, 11:26
Miejsko Gminna Powiatowa Biblioteka w Oleśnicy
PZPR + PIS + ORS
PZPR + PIS + ORS 27.01.2021, 12:40
.... im. tow. Jakimiec Zdzisławy....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.01.2021, 11:25
Oni, w Starostwie nudzą się, zawsze uważałem, że ten szczebel administracji samorządowej należy zlikwidować.
zw-kowalski
zw-kowalski 27.01.2021, 13:53
Tak. O tym w rozmowie z pewnym radnym SLD mówił były sekretarz. Stanowiska dublują się. O tym mówią oficjalnie wykładowcy uczelni ekonomicznych.
Mania
Mania 27.01.2021, 13:09
Krzysztof znowu Ty - litości daj ludziom żyć !
Ania
Ania 27.01.2021, 11:33
Tak Panie Krzysztofie. 100 % racji
kbw-Kowalski
kbw-Kowalski 27.01.2021, 13:10
Anka pamietaj z kim sie zadajesz takim sie stajesz !

Pozostałe