Elki jednak blokują - Oleśnica zamieniła się w wielki plac manewrowy...

  • 27.01.2021, 09:35
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Elki jednak blokują - Oleśnica zamieniła się w wielki plac manewrowy...
Niestety, musimy się z tym faktem pogodzić i uzbroić się w cierpliwość.

Oleśniccy kierowcy sygnalizują, że od pewnego czasu poruszanie się samochodami w mieście staje się coraz trudniejsze. Jako jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy, poza widocznym zwiększeniem natężenia ruchu, jest duża ilość aut nauki jazdy, które w żółwim tempie pokonują miejskie ulice.

Problem nasilił się z chwilą uruchomienia w Oleśnicy oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pomysł ten miał tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci ostatni już wcześniej sugerowali, że tzw. elki mogą zakłócać normalną komunikację w mieście.

Kolejna rzecz to auta nauki jazdy przyjeżdżające do Oleśnicy z ościennych miejscowości, takich jak Oława, Kępno, czy Namysłów. Jak zauważyliśmy, tych ostatnich jest najwięcej. Oczywiście nikomu nie można zabronić, ani ograniczyć przejazdu przez miasto autami, za kierownicą których siedzą przyszli kierowcy.

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tylko pis
tylko pis 05.02.2021, 17:03
Elki wam przeszkadzaja a jak jezdza Anki i Jarki to już nie ?
Ania
Ania 02.02.2021, 20:16
Co Wam przeszkadzają Elki, które jeżdżą po mieście i to przepisowo ? Przecież gdzieś muszą się się nauczyć . Większość z Was marud mieszkających w Oleśnicy przesiadłaby swoje tłuste *** na rower to byłoby więcej miejsca dla L.
Olesniczanin
Olesniczanin 05.02.2021, 16:43
Święta prawda Pani Anno. Kiedyś i gdzieś mlodzi adepci muszą się uczyć. A tym co przeszkadza taki stan rzeczy polecam przypomnieć sobie jak oni się uczyli jeździć.
Bernard
Bernard 28.01.2021, 20:53
Niestety od czasu powstania filii WORDu w Oleśnicy i możliwości zdawania tu egzaminu poziom nauki dramatycznie spadł! Ci młodzi ludzie kręcą się godzinami po Oleśnicy i nie jeżdżą w ogóle do Wrocławia! Zda taki egzamin i co? Potrafi jeździć? - tak po Oleśnicy! Do Wrocławia nie pojedzie bo się boi! to skandal!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.01.2021, 00:56
Moja mama mawiała " zapomniał wół jak cielęciem był". Muszą się nauczyć. My tu mamy młodzież która może jeździć autami które jeżdżą do 30-40 km. Mówimy na to traktory bo musi mieć trójkąt jak ciągnik rolniczy. Nie może mieć miejsc z tyłu. Mnie cieszy jak taki młody pryszczaty jeździ z taką prędkością kilka lat a później dopiero normalne prawo jazdy.
czlonek egzekutywy
czlonek egzekutywy 28.01.2021, 12:44
I tu was tow. zw-Kowalski popieram bo protestują ci co im sie spieszy a pózniej ich wolno niosą ! z partyjnym pozdrowieniem !
...
... 27.01.2021, 15:03
Jezeli dla autora tego artykulu jazda przepisowa to zolwie tempo, to jestem ciekaw ile juz mandacikow sie nazbieralo za jazde powyzej 50 w terenie zabudowanym. Po to sa przepisy zeby je przestrzegac. Gdyby wszyscy jezdzili przepisowo nie byloby wypadkow
lulu
lulu 27.01.2021, 13:10
Lepiej chyba jak jeżdżą niż mają w czipsach promocyjnych szukać prawka.
Bubi
Bubi 27.01.2021, 12:18
Bardzo dobrze coś chociaż się dzieje w tej Oleśnicy A tych piratów drogowych troszeczkę te Elki chociaż spowalniają
Lolo
Lolo 27.01.2021, 11:27
Brawo, wiwat ekologia!!! Spaliny, cząstki pyłów z klockow hamulcowych i opin oraz asfaltu, korki na mieście, wiwat Oleśnica napędzana spalinami
Oleśniczanka
Oleśniczanka 27.01.2021, 13:57
A może tak dupkę trochę ruszyć ì na nóżkach się przemieszczać i od razu mniej spalin , a nie tylko w autko , a najlepiej to jakby się dało to pod samą kasę w sklepie podjechać!
Milewski
Milewski 27.01.2021, 12:26
do Lolo cmoknij Elke w pukiel !
Super ,że mamy Word
Super ,że mamy Word 27.01.2021, 11:22
No straszne, aż szkoda słów mi na tych ludzi co marudzą. Bardzo dobrze ,że w Oleśnicy jeżdżą . Ja nie mam z tym problemu . Jadę sobie za nimi powoli . Tym bardziej ,że każdy z nas się uczył . I takie same były początki .
L
L 28.01.2021, 21:01
Dobrze, że jeżdżą ale dlaczego TYLKO po Oleśnicy? Oni wcale nie jeżdżą po Wrocławiu! Po egzaminie albo nie będą jeździć poza Oleśnicę albo będzie mnóstwo wypadków
L