Kiedy remont ulicy Kopernika w Oleśnicy i co z połączeniem z Warszawską?

  • 25.01.2021, 17:26
  • rpr
Kiedy remont ulicy Kopernika w Oleśnicy i co z połączeniem z Warszawską?
Oto post, który na portalu społecznościowym zamieścił Paweł Bielański, radny z klubu Oleśnica Razem.
"O remont nawierzchni ulicy Kopernika oraz budowę chodników wzdłuż tej drogi zabiegam już od 2016 roku. Przypomnę, że po zgłaszanych wnioskach w 2017 roku udało się rozpocząć zadanie i wykonać chodniki na odcinku od Parku Kopernika do stacji diagnostycznej. Jednocześnie wówczas dostałem zapewnienie, że Sekcja Dróg Miejskich planuje remont nawierzchni ulicy Kopernika aż do budynków socjalnych na Kopernika 13.
 
Mieszkańcy tej części miasta doskonale wiedzą, że na odcinku około 200 metrów nawierzchnia ulicy to betonowe płyty, które zostały położone przed kilkudziesięcioma laty. Dokumentacja projektowa miała być opracowana przez Sekcje Dróg Miejskich już na 2019 rok, jednak po zmianie na stanowisku burmistrza opracowanie przesunięto na 2020 r.
 
Pomimo ujętego zadnia w uchwale budżetowej na 2020 rok pracę nad dokumentacją zawieszono, a termin remontu po raz kolejny się oddalił. Nie wiem jaki był powód zaniechania wykonania dokumentacji.
 
Rządowe dotacje przywróciły nadzieję
 
Z końcem 2020 roku Miasto Oleśnica dostało wsparcie w wysokości 5,6 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które całość dedykowane jest pod inwestycje drogowe. Dzięki temu w uchwałę budżetowej na 2021 rok ponownie ujęto zadanie opracowania dokumentacji. Sekcja Dróg Miejskich ma ten cel zarezerwowane 150 tys złotych (fragment uchwały budżetowej w komentarzu).
 
Kiedy zatem remont ul. Kopernika?
 
Opracowanie dokumentacji oczywiście nie gwarantuje, że remont ulicy Kopernika i budowa chodników zostanie zrealizowana już w 2021 roku.
 
Ale mam nadzieję, że skoro dokumentacja wreszcie powstanie to najpóźniej w 2022 inwestycja doczeka się realizacji. Przypomnę, że mieszkańcy mieli też zapewnienie od burmistrza M. Kołacińskiego o budowie przystanku komunikacji miejskiej przy Kopernika 13 (wybudowano tam bloki socjalne i planowane są kolejne).
 
Pozostaje wciąż kwestia utworzenia połączenia ulicy Kopernika z ulicą Warszawską, co pozwoliło by stworzyć dodatkowy wyjazd z osiedla Serbinów w kierunku obwodnicy. Ale na dzień dzisiejszy inwestycja ta nie znajduje poparcia obecnych władz miasta. Wnioski o takie rozwiązanie drogowe jeszcze w 2017 roku składali mieszkańcy Serbinowa na jednym ze spotkań w SP nr 6.O tym rozwiązaniu mówiłem w 2018 roku (materiał filmowy LINK), wówczas deklaracje ówczesnego burmistrza pozwalały przypuszczać, że taki alternatywny wyjazd z Serbinowa powstanie.
 
Sprawę remontu nawierzchni Kopernika poruszam w Radzie Miasta od ponad 5 lat. Do tematu powróciłem przy okazji budżetowej sesji Rady Miasta. Dyskusję z sesji opisała Panorama Oleśnicka".
rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Serbiniak
Serbiniak 27.01.2021, 13:34
Remont jest przewidziany tuż przed wyborami albo burmistrz naobiecuje wybierzcie mnie a ja zrobię drogę baa a nawet chodnik. Tylko nie określi terminu, podobnie jak z dworcem. Standardowa spychologia, my chcemy lecz nic nie możemy bo PKP bo Starostwo itd. Itp
Heniu.
Heniu. 26.01.2021, 15:05
Bo to chamstwo dba tylko o ulice w centrum i tam gdzie mieszkają radni. Na Kopernika 13 mieszka dużo metek z dziećmi ktorzy chodzą do szkół i muszą na piechotę zasuwac a przystanek autobusowy jest na ulicy Podchorążych nr 3 a jedynki spod przychodni.
wszystko
wszystko 26.01.2021, 11:43
'Pierdziszewskie bagienko'!
Paula
Paula 26.01.2021, 12:19
Oleśnica jest kobietą
Anka
Anka 26.01.2021, 21:11
Kopernik była kobietą!!!
pisiolud
pisiolud 26.01.2021, 21:16
Chyba też 'Niemcem', więc zmienić Na Kaczą!
Zając na miedzy
Zając na miedzy 26.01.2021, 11:12
Ten marny nieradny z przypadku ryje pod Bronśiem na niespotykana skale ! Wstydu za grosz nie ma tylko włazi z brudnymi buciorami na jego fotel ! Cos ty czlowieku zrobił dla miasta konkrety ? Nawet nie załatwiles u swego wielebnego ponieszczenia dla bezdomnych a burmistrzowi wytykasz i przysmradzasz widać, że lubisz te klimaty !
.
. 26.01.2021, 11:17
Cała Oleśnica już teraz wspiera pan Bielańskiego w jego wysiłkach. Oleśniczanie maja nadzieję ,że będzie to skutkowało odejściem Bronsia z samorządu raz na zawsze.
stara Gwardia
stara Gwardia 26.01.2021, 11:30
ty . mów za siebie lizusie liczysz na profity ? zapomni !
.
. 26.01.2021, 12:00
Nie o to nie o to, czy ty nie widzisz co Bronś teraz wyprawia? Praktycznie stracił kontrolę nad miastem, nic nie funkcjonuje jak należy, a jego postępowanie w stosunku do sekretarza Rybaka dyskwalifikuje go jako samorządowca. Po co Oleśnicy burmistrz, który nie spełnia obietnic wyborczych?
Caryca Agata
Caryca Agata 26.01.2021, 13:39
Jasiu, no właśnie, gdzie mój MOKiS-2 na dworcu PKP ????
Dziunia
Dziunia 26.01.2021, 12:20
Oleśnica jest kobietą!
zw-kowalski
zw-kowalski 26.01.2021, 12:19
Oleśnica w pigułce. Większość radnych praktycznie nic nie robi a teraz hejt tylko na dwójkę radnych
Hfh
Hfh 26.01.2021, 06:43
Panie Bielanski był Pan u władzy dlaczego Pan tego nie zrobił ? Dwa proszę iść do gminy i się dowiedzieć. Trzy faktycznie ta droga jest potrzebna i to bardzo.
BIELAŃSKI na BURMISTRZA
BIELAŃSKI na BURMISTRZA 26.01.2021, 08:01
Będąc 4 lata radnym w poprzedniej kadencji Bielański wykonał dla miasta ogrom pracy. W podziękowaniu Oleśniczanie docenili to podczas wyborów. Otrzymał imponującą liczbę głosów.
Oleśnica
Oleśnica 26.01.2021, 11:19
631 Oleśniczan zagłosowało na Pawła!
królik Bax
królik Bax 26.01.2021, 11:31
Olesnica je kobieta czy Pawlem ?
Kazik
Kazik 26.01.2021, 12:20
Oleśnica jest Pawłem
Ewela
Ewela 26.01.2021, 09:30
Hahahhahahahahahhahahahahahhahahahhahahahahahahahahhahaha
Paprotka
Paprotka 25.01.2021, 21:18
Hehehhehe, niech jeszcze 3 pamptraki postawią.
kpt
kpt 25.01.2021, 21:06
Dobrze punktuje
Pl
Pl 25.01.2021, 20:54
Szkoda, że takich aktywnych radnych jest tak niewielu. Oleśnica mogła by być zupełnie innym miastem.
Kowalski
Kowalski 26.01.2021, 11:19
Aktywny w dążeniu po trupach do Bronsiowego koryta ! Tylko zapomniał że ta funkcja jest tych z duzym cojones !
że ho ho
że ho ho 26.01.2021, 20:50
Faktycznie, żeby narobić takiego syfu w Oleśnicy, że trudno to będzie posprzątać przez lata trzeba mieć bycze cojones.
Rozmiar afrykański
Rozmiar afrykański 26.01.2021, 13:40
Jasiek, pokaż cojones ....
fan
fan 26.01.2021, 12:21
niech pokaze nam swoje gojones
!!!
!!! 25.01.2021, 19:54
BIELAŃSKI na BURMISTRZA!
Najlepszy radny!
Ela
Ela 25.01.2021, 21:18
Tylko radny Grzegorz Żyła !!!!
?
? 26.01.2021, 11:21
Ela, a jak tak spojrzysz radnemu Żyle prosto w oczy to myślisz, że będzie chciał tego stanowiska?
fan
fan 26.01.2021, 12:21
tak!!! taki nasz olesnicki biedron lub sutryk. bedzie jezdził do pracy na rowerze, bo to ekologicznie i robił relacje na fb z czytania bajek w przeszdkolach
sPOcony Janek
sPOcony Janek 26.01.2021, 13:41
Tylko Citroen ....
Monidło
Monidło 26.01.2021, 11:20
Paździerz fotoplastikon do przesiewania wody.

Pozostałe