PILNE! Mężczyzna z Oleśnicy zmarł po podaniu szczepionki! [AKTUALIZACJA]

  • 24.01.2021, 17:43
  • kad
PILNE! Mężczyzna z Oleśnicy zmarł po podaniu szczepionki! [AKTUALIZACJA]
Informacja znajduje się w "Bieżącym raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) do 23 stycznia".

Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport o niepożądanych odczynach poszczepiennych po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19. Zawarto w nim informację o śmierci mężczyzny z Oleśnicy.

Zaszczepiony został przed 23 stycznia, to znaczy, że należał do grupy 0 - pracownicy służby zdrowia i pensjonariusze domów pomocy społecznej.

Niepożądane objawy u zaszczepionego w Oleśnicy to spadek ciśnienia tętniczego, częstoskurcz mięśnia serca i gorączka. Trzykrotnie wzywano do niego pogotowie. Mimo to nie zabrano pacjenta do szpitala. Ostatecznie zmarł 20 stycznia. 

Jak się dowiedział portal olesnica24.com, chodzi o pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie (powiat oleśnicki). Miał 72  lata i był słabego zdrowia. Zaszczepiono go we wtorek. Szczepienia dokonali medycy z przychodni przy ul. Hallera w Oleśnicy.

AKTUALIZACJA

- Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19 - powiedział PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odnosząc się do tej sprawy. - Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia - wyjaśnił.

Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą "bardzo schorowaną". - Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza - zaznaczył rzecznik.

AKTUALIZACJA II

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy zapowiada przeprowadzenie sekcji zwłok i dochodzenie w sprawie śmierci. Będzie sprawdzała, czy mężczyzna był właściwie przebadany przed szczepieniem i czy pomoc udzielana przez pogotowie była właściwa.

 

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rommm
Rommm 03.12.2021, 00:25
U NAS MASOWO CHORUJĄ TYLKO ZASZCZEPIENI I TO CIĘŻKO
Chora na serce po covidzie
Chora na serce po covidzie 07.11.2021, 21:38
Ja zachorowalam na covid w biurze mam 40 lat dostalam od covidu przyspieszonej akcji serca lub serce zwalnia w nocy ma opoznienie. Palpitacje, podwyzszone tetno jak po bieganiu od wejscia po schodach. W Londynie chlopak 29 lat dostal ataku serca po szczepionce I zmarl, 4 osoby od znajomych zmarly po szczepieniu. Przykre ze to wszystko jest tuszowane. Znam mlode osoby ktore maja rok po covidzie palpitacje serca, wiec to samo moze sie zdarzyc po szczepionce. Kazdy reaguje inaczej. Ja mam problem z sercem od covidu I inne osoby tez a w badaniach nie wychodzi nic oprocz podwyzszonego tetna, holter tez pokazuje podwyzszone tetno I nic. Tylko lekarz badajacy covid zapisuje jakies lekarstwo po ktorym to przechodzi. Czekam na wizyte bo kardiolog sie niczego nie doszukal a mamy palpitacje.
MW
MW 02.12.2021, 19:15
Mam to samo
żałosny artykuł
żałosny artykuł 03.11.2021, 17:51
Zmarł z data wstecz ha ha dobre ale to tak jak z ustawami tez nie które działają z data wstecz
Agnieszka-41
Agnieszka-41 22.02.2021, 13:32
Ludzie czytajcie co piszecie .....zaszczepiony 23 stycznia ...ostatecznie zmarł 20 stycznia.......UMARLAK został zaszczepiony ...hahahaha...gratuluję pismakowi :)))))
zw-kowalski
zw-kowalski 27.01.2021, 22:53
Co wy na to " – Widzimy, że wiele krajów nie monitorowało zmutowanych wersji koronawirusa w takim stopniu jak my" – oświadczyła w środę Solberg.
Polacy wśród obwinianych o rozprzestrzenianie COVID-19

Zakaz wjazdu nie będzie dotyczyć przedstawicieli niektórych ważnych społecznie zawodów, w tym służb medycznych ze Szwecji i Finlandii. Odbije się natomiast na pracownikach tymczasowych, którzy do 12 marca nie będą mogli wjechać do Norwegii.

W ostatnich dniach rząd Norwegii był krytykowany przez opozycję za brak skutecznych działań w przeciwdziałaniu importowi nowych zakażeń. Media donosiły, że mimo wprowadzenia obowiązku poddania się testom na granicy oraz kwarantannie wielu przyjezdnych tego nie robiło w obawie przed utratą pracy. Telewizja NRK podała, że w pierwszych dwóch tygodniach stycznia w Norwegii testom na COVID-19 poddało się 17 tys. osób z Polski oraz Litwy. W tym samym okresie sieci komórkowe odnotowały 32 tys. kart SIM z tych krajów.

Jak podała agencja prasowa NTB w środę wykryto ognisko koronawirusa wśród robotników z zagranicy, w tym z Polski, remontujących budynek Pressens hus w Oslo. Potwierdzono 34 zakażenia, a 146 osób przebywa na kwarantannie.

Zdaniem szefa organizacji norweskich pracodawców Ole Erika Almlida zamknięcie granic "będzie mieć dramatyczne konsekwencje dla gospodarki kraju". Szczególnie uzależnionymi branżami od siły roboczej z Europy Środkowo-Wschodniej są przemysł stoczniowy oraz budownictwo.

W gminie Nordre Foll pod Oslo, gdzie w zeszłym tygodniu potwierdzono ognisko brytyjskiej wersji koronawirusa, zarejestrowano do tej pory 69 przypadków takiego zakażenia. Rząd zamknął stolicę Norwegii oraz 10 okolicznych gmin, a w kolejnych 15 wprowadzono dodatkowe restrykcje. "
Breivik
Breivik 04.02.2021, 21:10
Czyli jednak Kowalski ....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.02.2021, 13:49
Do @Breivik. Kolejny nawiedzony, który zamiast konkretów rzuca pomówienia. Koleś ja już dawno mam uodpornienie na Covid. I mimo możliwości szczepienia się nie zrobię tego. Nawet gdybym musiał zrezygnować z lotów do Tajlandii, Izraela, RPA, Kenii czy Maroko
.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 28.02.2021, 12:34
Najskuteczniejsze u ciebie jest jak widzę uodpornienie na logiczne i rozsądne myślenie. Załóż sobie na głowę hełm z rogami i chodź w nim na co dzień, to już będziesz się czuł prawdziwym Wikingiem, skoro tak ci się podoba Skandynawia.
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 12:49
Móżynie. Piszesz jak typowy POLACZEK. Nie chodzi o narodowość ale rzekome cwaniactwo i spryt. Polski rząd stąpa po omacku. bada tylko tych co mają objawy. Nie prowadzi żadnych badań ścieków w poszczególnych miastach lub badań wyrywkowych. Nie ma zatem tzw zielonego pojęcia o rzeczywistym stanie zarażeń. Szwedzi już w marcu i kwietniu wiedzieli jaki jest jest rzeczywisty stan zarażeń w Sztokholmie po badaniach ścieków wodnych. Gdyby Norwegowie wyrywkowo nie przebadali pracowników z Polski to nie wiedzieliby z jakiego kierunki przyjeżdżają zarażeni. Poczytaj w DoRzeczy co o tum myśli poseł Sośnierz i inny lekarz z Dąbrowy Tarnowskiej. To wiedza mądrzejszych ode mnie. Ja jedynie oceniam działania rządu z rachunku prawdopodobieństwa i innych danych statystycznych.
J.B.
J.B. 25.01.2021, 17:18
Pani rzecznkk powinna bardziej się angażowac.
Podając informacje nalezy je sprawdzić.
Po co dyrektorowi taki rzecznik co przekazuje informacje nie sprawdzajac ich dokładnie? Tu chodzi o czlowieka a nie o obrone pogotowia. To ze w DPS przebywaja mieszkancy uposledzeni, nielełnosprawni to nie znaczy ze nie widzą i nie słyszą.
Są też pracownicy i duzo mogliby powiedziec. Prosze na przyszłosc bardziej sie przyłozyc do przekazywanych wiadomosci.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 18:22
Gdy ta fundacja pro życie tak walczy z aborcją eugeniczną ja twierdzę, że na skutek zaniedbań samorządu lokalnego oraz zapaści w służbie zdrowia już macie wprowadzoną eutanazję.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 25.01.2021, 14:47
Moderna wstrzymała dostawę szczepionki. Dostawa zostala przesunięta na weekend.
Kinio
Kinio 25.01.2021, 15:31
A co, mieli ci dowieźć do Ovik?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.01.2021, 09:36
Do Kinio. Szwedzi i Brytyjczycy mają swoją szczepionkę. Koncern szwedzko brytyjski tylko w I kwartale wyśle do UE 31mln szczepionki. Później może wysłać nawet po 100 mln. Do UE wyślą 3 razy więcej niż jest mieszkańców Szwecji. Co ty na to?
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 18:20
Do Kinio. Z twojego wpisu wynika, że jesteś sprawny inaczej. Do tego analfabeta wtórny. Ja już kilkanaście razy napisałem, że się nie będę szczepił. Nawet za cenę niemożliwości lotu do Azji czy Afryki. Ta szczepionka miała być w Polsce. Koncern przesunął termin o tydzień. To wy a nie ja jestem zagrożony . W postępie szczepień jesteście na 16 miejscu w Europie. czyli jak w piłce nożnej cały czas dostajecie po kościach. To nie jest śmieszne. Świadczy tylko o twojej głupocie.
kinio
kinio 25.01.2021, 20:15
To po jaki ch...się wpiepszasz jak się nie szczepisz?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.02.2021, 13:52
Kinio. Jako sprawny inaczej nie kumasz tego. Ja korzystam z możliwości wyboru. Natomiast wy panikarze chcecie a nie możecie. Taki Izrael ma zaszczepionych prawie połowę mieszkańców. A gdzie wy jesteście ?
dr. Judym
dr. Judym 25.01.2021, 19:33
Słuchajcie no wy zw- Kowalski nie dość że stąpacie po ciekim lodzie to jeszcze zasmradzasz powietrze swoimi tepymi sugestiami pal gumy do twojego azylu bo są jeszcze potomkowie Stefka a wiesz jak gnał tą hołote hetman Batory do Ovik ! to nie było zmiłuj sie ! Zastanów sie
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 19:55
dr. Judym. Już jednemu idiocie tłumaczyłem, że Szwedzi by nie przyszli do Polski gdyby szlachta w Polsce nie wolała być pod władaniem króla szwedzkiego niż polskiego. Dzieci w podstawówce wiedzą, że szlachta olała króla polskiego gdy ten zwołał pospolite ruszenie. Król uciekł na Śląsk. Z króla Polski wziął przykład polski rząd i wojsko gdy uciekli z Polski i zostawili ludność na pastwę Niemców i Rosjan. Być może na królu Polski wzorował się Bronś gdy opuścił Oleśnice na poczatku wirusa i udał się na podleczenie kolana i pięty. Tylko prawda cię wyzwoli.
zainteresowany
zainteresowany 25.01.2021, 14:02
Nie było trzech interwencji pogotowia. Totalna bzdura
prawda
prawda 25.01.2021, 22:10
fakt
Ona
Ona 25.01.2021, 12:14
To coś nie tak.Po pierwsze,powinien każdy pensjonariusz DPS być zbadany przez lekarza przed kwalifikacja do zaszczepienia,po drugie: trzy interwencję pogotowia i pozostawiony bez pomocy? Jakich czasów doczekaliśmy się teraz!!!
ormowiec
ormowiec 25.01.2021, 14:26
Ano takich czasów gdzie milicja łamie rece i pryska gazem nasz matki i kobiety !
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 25.01.2021, 14:44
Zapomniałeś o dziennikarzu któremu wybito oko. Zapomniałeś o posłach potraktowanych gazem. Oby policja w Anglii nie potraktowała tak tego chorego co dostał paszport dyplomatyczny jak polska policja potraktowała posłów.
Kolega
Kolega 25.01.2021, 14:21
Zgodnie z konstytucją w sądach powinni orzekać tylko sędziowie. A w Oleśnicy kolejni prezesi dopuszczają do orzekania asesorów. Teraz paszport dyplomatyczny otrzymała osoba która jest w stanie śpiączki ?
Klonowa City, Poland
Klonowa City, Poland 25.01.2021, 12:14
Ależ smród! Oczywiście kowalscy. Jacy pokrzywdzenie przez władze. A jeden to aż sp...dalać musiał za granicę. Smród w Oleśnicy po nim jeszcze pozostał. A teraz smrodzi online.
sąsiadka
sąsiadka 25.01.2021, 13:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 18:25
Sąsiadko. Nie jestem w stanie ci pomóc. Na psychiatrii się nie znam. Poszukaj właściwej osoby do swoich bredni. Dziwię się , że redakcja pozwala ci po raz n-ty produkować te wypociny.
Kolega
Kolega 25.01.2021, 14:12
Trep okrągły to nie rodzina.
Klonowa City,Poland
Klonowa City,Poland 25.01.2021, 13:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kolega
Kolega 25.01.2021, 14:18
Koleś. Jesteś kolejnym mającym alergię na Zw-Kowalski. Obywatela który wygrywa kilka spraw z ratuszem w sądzie administracyjnym nazywasz pieniaczem. Kim zatem według ciebie jest Brons i były sekretarz Rybak którzy te procesy przegrali ? Czy radni wiedzieliby o próbie wyłudzenia 1,6 mln z ochrony środowiska gdyby on tego nie opisał w DO. Jakie tygodniki wtedy były w Oleśnicy? Co pisały o próbie tego wałka ? Miasto wdało się z nim spór odnośnie podwyżek czynszu to zrobił taki manewr, że na tym miasto ma już ok 2 mln braku dochodu.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 12:24
Masz alergię na zw-kowalski podobnie jak ratuszowi. Część komentarzy jakiś czas temu zamieszczałem pod innym nickiem. Nie było hejtu. Gdy piszę pod własnym nazwiskiem odzywają się szczekacze. Twoim zdaniem kilka wygranych spraw z ratuszem w sądzie administracyjnym to smród. Czy to smród ode mnie czy od Ratusza gdzie Bronś przytulił już jakieś 3 mln ? Z donosu Bronsia, Rybaka i wszystkich naczelników wydziałów byłem oskarżony przez prokurator Bylicką. Prasa podawała to na pierwszej stronie. Szachnowski jako rzecznik pisał w tygodnikach szkalujące mnie pisma. Gdy mnie uniewinniono polscy katolicy mnie przeprosili. Czy znalazłeś jakiś tekst Szachnowskiego, że sąd nie uszanował donosu Bronsia i świty i mnie uniewinnił ? To smród dla mnie czy dla Bronsia i jego świty. Pretensje do mnie czy do idiotów którzy w urzędowym piśmie żądają ode mnie oryginału z CEIDG ? Jako ateista nie jestem święty. Popełniam błędy. Ale znam słowo przepraszam
uncle good advice
uncle good advice 25.01.2021, 09:46
Uwielbiam to 'pierdziszewskie bagienko'!
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 09:39
Krzysztof. Jesteś ekonomistą lub po uczelni ekonomicznej. Mając dane z Oleśnicy i z całej Polski policz kiedy zostanie zaszczepione 60% społeczeństwa Oleśnicy i Polski. Jeśli wierzyć wirusologom wtedy społeczeństwo nabędzie odporności zbiorowej.
cytat z DoRzeczy
cytat z DoRzeczy 25.01.2021, 09:36
cytat " – Pytam, gdzie są szczepionki. Przecież miał być Donald Trump i szczepionki ze Stanów Zjednoczonych, gdzie Polska miała być priorytetowo traktowana – mówił w Polsat News Robert Biedroń. – Zamiast Narodowego Programu Szczepień mamy Narodową Loterię Szczepionkową – dodawał.

– 3,1 mln szczepionek, które dotrą do nas do 31 marca zostało już rozdysponowanych. W tej chwili nie mamy wolnych dawek –powiedział w sobotę pełnomocnik rządu ds. szczepień i szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Do tej informacji odniósł się w Polsat News Robert Biedroń.

– Pytam, gdzie są szczepionki. Przecież miał być Donald Trump i szczepionki ze Stanów Zjednoczonych, gdzie Polska miała być priorytetowo traktowana. Mieliśmy wstawać z kolan i mieliśmy być mocnym graczem w Unii Europejskiej i też szczepionki zdobywać. Pamiętam wszystkie buńczuczne deklaracje rządzących, że Polska sobie poradzi i zorganizuje ten system szczepień w w najlepszy możliwy sposób nawet w Europie. A dzisiaj jesteśmy w ogonie, na szesnastym miejscu jeżeli chodzi o szczepienia –powiedział europoseł Lewicy.

– Zamiast Narodowego Programu Szczepień mamy Narodową Loterię Szczepionkową. Kto ma szczęście to wygrywa, a kto nie, to przegrywa, niestety – oceniał polityk.

– Gdzie ten mocny rząd, który obiecał, że tych szczepionek będzie wiele? – dodawał Biedroń.
Biedroń chce walki z koncernami

Jak zaznaczał Robert Biedroń w Polsat News, "inne rządy podejmują walkę z tymi wielkimi koncernami, które podpisały umowy na miliardy euro, które dostały wsparcie z kasy unijnej czy z poszczególnych krajów na prace nad szczepionką". – Na przykład rząd Giuseppe Contego we Włoszech podjął już działania, żeby wejść w spór prawny z firmami farmaceutycznymi – zaznaczył.

– Te szczepionki były w dużej mierze sfinansowane ze środków publicznych jeżeli chodzi o badania, obywatele i obywatelki Unii Europejskiej mają prawo do tego, żeby oczekiwać, że ktoś się tymi szczepionkami z nimi podzieli, że będzie ta dystrybucja sprawiedliwa. Dzisiaj nie jest – mówił dalej.

– Ja będę szczepiony w takim tempie za 3, 4 lata. To jest paranoja. Ludzie powinni mieć nadzieję na szczepienia w najbliższym czasie. Da się to zrobić w Izraelu, Wielkiej Brytanii, USA, w wielu krajach, a nie da się zrobić w państwie Prawa i Sprawiedliwości? –pytał polityk. "
dobre
dobre 25.01.2021, 09:32
Straszcie, straszcie elektorat pislamu...to szybciej odejdą do 'nieba'!
Zachodnia Polska
Zachodnia Polska 24.01.2021, 23:25
Szprycuja naród bez gwarancji producenta !
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 09:21
Włochy już zapowiedziały, że pozwą producentów za opóźnienie dostaw. Polski rząd na razie milczy w sprawie pozwu. Poski rząd tylko nadaje, że dostawy się zmieniają.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.01.2021, 23:19
"Zaszczepiony został przed 23 stycznia, to znaczy, że należał do grupy 0 - pracownicy służby zdrowia i pensjonariusze domów pomocy społecznej.
Niepożądane objawy u zaszczepionego w Oleśnicy to spadek ciśnienia tętniczego, częstoskurcz mięśnia serca i gorączka. Trzykrotnie wzywano do niego pogotowie. Mimo to nie zabrano pacjenta do szpitala. Ostatecznie zmarł 20 stycznia." - zapewne jest to działanie wirusa :-) Tylko jakiego? Czy można kogoś zaszczepić pośmiertnie? A jak kpiono z dziennikarza "Gazety Wyborczej".
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 09:20
Jako trup nie mógł być zaszczepiony przed 23 . Natomiast jako żywy mógł być zaszczepiony w grupie osób które były szczepione w terminie do 23 . A poprawniej byłoby gdyby nie podawać daty 23 a jedynie podać, ze był szczepiony w grupie osób O. czy jak ta grupa się nazywała.
Esmeralda
Esmeralda 24.01.2021, 22:18
Zaszczepiony 23 stycznia , a zmarł 20 stycznia , no bravo dla Pana dziennikarza
redaktor
redaktor 24.01.2021, 23:28
Zaszczepiony PRZED 23 stycznia, co nie oznacza - 23 stycznia.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 09:16
Ale jest mało logiczne. Skoro zmarł 20 to musiał być zaszczepiony przed 20. Co najwyżej mógł być szczepiony w grupie osób, które były szczepione przed 23. To miałoby sens.
ciekawy
ciekawy 24.01.2021, 21:29
A gdzie jest ta @jolka 'oszołomka'. Chyba poszła zaszczepić się na wściekliznę?
Jolka
Jolka 25.01.2021, 06:05
to tylko poczatek zbaczymy dlugoterminowe skutki ..wylacz telewizor wlacz myslenie. Zapomniales o Oswiecimiu i doktorze Mengele to jest to co teraz robia
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 18:32
Jolka. Ciężkie czasy nastały. Od ok 5 lat widzę jak Morawiecki wspiera kapitał zagraniczny cichcem a tylko wydaje polityczne pomruki. Niemcowi w Jaworze dał 180 tys za stworzenie jednego miejsca pracy i zwolnienie podatkowe na 10 lat. Teraz jest pandemia. Ci co nigdy nie płacili podatków nagle zwalniają ludzi i jeszcze chcą aby państwo ( podatnicy) im dopłacali za nieosiągnięty dochód. Pamiętasz jak kierownik ROM miałczał, że nie wie o pomocy a jednocześnie zwolniono część pracowników. Po pandemii koncerny międzynarodowe się umocnią a co mniejsi polscy przedsiębiorcy padną. Byłem w Polsce. Część moich dostawców się zamknęła. W ubiegłym roku praktycznie nie zostawiłem wam nic kasy. A trochę zostawiałem.
Jolka
Jolka 06.02.2021, 13:51
smutne i prawdziwe
please
please 25.01.2021, 17:17
Ale z tym Auschwitz to pojechałaś po bandzie. Przestań ćpać!
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 18:33
do please. Myślę, że to była figura retoryczna.
dr. Judym
dr. Judym 25.01.2021, 14:33
Jolka i tu Cie popieram chociaż chodzisz w tygodniowym pampersie ! Lubie te klimaty.
Wlań bober
Wlań bober 25.01.2021, 08:15
Witam serdecznie
Wlań bober
Wlań bober 25.01.2021, 08:15
Witam serdecznie
dr Lewatywa
dr Lewatywa 25.01.2021, 06:13
@Jolka, a co 'bierzesz', bo strasznie jakaś nakręcona jesteś?
Jolka
Jolka 25.01.2021, 11:42
1.Jeżeli maski pomagają to po co dystans 2m 2. Jeżeli dystans pomaga to po maski 3. Jeżeli maski i dystans pomaga to po lockdown 4. Jeżeli punkt 1+2+3 pomagają to po co szczepionka. 5. Jeżeli szczepionka będzie bezpieczna to po co zwolnienie od odpowiedzialności w sprawie powikłań
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 12:14
1. Czy mając włożoną maskę człowiek wdycha mniej powietrza ?
2. Czy mając włożoną maskę człowiek mniej wydycha powietrza z płuc ?
3. Czy wdychając powietrze przez maskę maska zatrzymuje wirusa ?
4. Czy wydychając powietrze maska zatrzymuje wirusa ?
5. Co zrobić z maską z wirusem bohatersko zatrzymanego przez maskę w trakcie wdychania i wydychania powietrza ?
6. Po ch... mi maska gdy spacerowałem w Oleśnicy po pustej ulicy lub nocą gdy policja pilnuje aby mieszkańcy byli bezpieczni ?
Zibi
Zibi 24.01.2021, 21:10
Trzy razy pogotowie do niego przyjezdzalo i co nie widzieli potrzeby hospitalizacji .Poprostu zabil go system a nie choroby wspolistniejace .Ludzie obudzcie sie to nie covid zabija to opieka zdrowotna a raczej jej brak ☹️☹️
Lorem ipsum
Lorem ipsum 25.01.2021, 08:11
To były Służby Ratownicze ????
ISIS
ISIS 24.01.2021, 21:02
A w ulotce szczepionki nie było przypadkiem napisane, że nie była testowana na osobach 55+ ??? Hę ???

Pozostałe